בנק יהב למשכנתאות

בנק יהב הוא בנק ישראלי שהוקם ב-1954 והתמחה בעבר בשירות פיננסי למגזר עובדי המדינה אך כיום הוא נותן שירות לכלל האוכלוסייה במגוון תחומים ובין השאר גם בתחום המשכנתאות. בנק יהב הוא אחד הבנקים הקטנים יותר בישראל, מה שמאפשר לו להעניק יחס אישי וגמיש יותר לקהל לקוחותיו במגוון התחומים שבו הוא עוסק – לאחרונה זכה הבנק מספר שנים ברציפות בפרס על שביעות רצון הלקוחות. בעברו, הבנק טיפל ספציפית באוכלוסיית עובדי המדינה, אך משנת 2007 הוא פונה לכלל הלקוחות בישראל.

לוגו בנק יהב

חמישים אחוז מבנק יהב מוחזקים על ידי בנק מזרחי טפחות, מה שמהווה יתרון נוסף ללקוחות של הבנק – יש אפשרות ליהנות מיחס אישי של בנק קטן וגם מתמיכה של גוף פיננסי גדול יותר. יש לציין, כי המשכנתאות בבנק יהב מוצעות דרך סניפים נבחרים של בנק מזרחי טפחות, אשר אותם ניתן למצוא באתר האינטרנט.

מסלולי הלוואות משכנתא של בנק יהב לעובדי המדינה

כאמור, הבנק מציע את ההלוואות באמצעות מזרחי טפחות ומאפשר בחירה באפשרויות אטרקטיביות יותר במיוחד ללקוחות של יהב. נציין כמה ממסלולי המשכנתא הקיימים בבנק.

  • מסלול בריבית קבועה ולא צמודה למדד – האפשרות הזו מתאימה במיוחד ללווים אשר מחפשים את הביטחון והיציבות המקסימאליים לכל אורך תקופת החזר ההלוואה. ברגע שניטלת המשכנתא, הרי שהלקוחות יודעים מראש מה יהיה גובה התשלומים החודשיים ויכולים לתכנן את התקציב שלהם בצורה טובה יותר, ללא קשר לשינויים בריבית הפריים או המדד. עם זאת, כמובן שהיציבות הזו באה לידי ביטוי בריבית גבוהה יותר מראש ממסלולי משכנתא אחרים, מסוכנים יותר.

חסרונות פוטנציאליים של בחירה במסלול משכנתא זה יכולים להיות קנס גבוה במיוחד במקרה של פירעון מוקדם (בגלל הפרשי ריביות) וגם תנודות בריבית הפריים – לדוגמא, אם ריבית הפריים יורדת באופן משמעותי, הלווים לא ייהנו מכך בגלל הקיבעון של התנאים לכל אורך התקופה. גובה הסכום במסלול חייב להיות לפחות שליש מכלל ההלוואה, בהתאם להוראות בנק ישראל.

  • מסלול בריבית קבועה צמודה למדד – המסלול דומה לאופציה הראשונה, אך מעט מסוכנת יותר מבחינת הלווים (מה שגורם גם לריבית להיות נמוכה יותר עבור הלווים). במקרה זה, גובה ההחזר החודשי וגם כלל החוב לבנק תלוי במדד המחירים לצרכן – כאשר המדד משתנה באחוז מסוים לכאן או לכאן, כך ישתנו גם ההחזרים והקרן בהתאם. חשוב לזכור, כי מכיוון שהמדד עולה בדרך כלל לאורך טווח ארוך, סביר להניח שהחוב שלכם יטפח בסופו של דבר.
  • מסלול עם זכאות של משרד הבינוי והשיכון – אופציה זו אינה מבטאת מסלול רגיל שמוצע על ידי בנק יהב, אלא הלוואה שניתנת על ידי המדינה לשם תמיכה בלווים חלשים יותר, אשר מתקשים לרכוש דירה ולקבל משכנתא באופן עצמאי. קריטריונים ספציפיים, הנוגעים בין השאר במספר ילדים, מספר שנות נישואים, רמת הכנסה, שירות בצה"ל ועוד, מקנים ללווים יכולת לקבל מימון חלקי של המשכנתא על ידי המשרד הרלוונטי. צריך לזכור, כי בכל אופן, סכום הזכאות לא יהיה מספיק לרכישת דירה.

לקריאה על מסלולי משכנתא מומלצים נוספים

יש לציין, כי הזכאים להטבה צריכים להגיע לאחד הסניפים של מזרחי טפחות עם טופס הזכאות, להגיש את הבקשה ולהמתין למענה מן הרשויות המוסמכות. אחד מן היתרונות במסלול עם זכאות הוא, כי ניתן לפרוע חלק זה באופן מיידי ללא שום עמלת יציאה.

אנו בפורטל משכנתא גורו מעוניינים לקשר בין לווים פוטנציאליים של משכנתא לגופים הפיננסיים השונים, שמציעים את המשכנתאות המשתלמות ביותר בישראל. במידה ויש לך שאלות נוספות לגבי מסלולי המשכנתא בבנק יהב, פנה אלינו ונסייע לך ללא שום עלות או התחייבות. השאר את הפרטים האישיים שלך באתר ואנו מבטיחים ליצור קשר בהקדם האפשרי.

בפנייה בטופס הינכם פונים לחברת ייעוץ המשכנתאות הגדולה בישראל
אשר תדאג לכם למשכנתא הזולה ביותר