החזר משכנתא

החל מחודש ספטמבר השנה, הריבית במשק ירדה לרמה הכי נמוכה שלה מאז ומעולם וזה משפיע באופן ישיר על החזר משכנתא חודשי של לווים רבים. ההפחתה בריבית התחילה במשבר הכלכלי בשנת 2008, נמשכת מאז באופן הדרגתי וגורמת לשינויים בשוק המשכנתאות. מסלולי משכנתאות מסוימים הופכים להיות פופולאריים יותר ואילו מסלולים אחרים ננטשים בעת האחרונה והופכים להיות פחות אטרקטיביים לרוכשי הדירות.

בית ומכונית מדולרים - איפה כדאי להשקיע בנדל"ן בישראל

לבדוק החזר משכנתא באמצעות מחשבון החזר משכנתא

כיום הריביות למשכנתאות לתקופה של 20 שנה הן כדלקמן: 1.8%-2% במשכנתאות קבועות צמודות, 3.7%-4% במשכנתאות קבועות לא צמודות וכ-1% במשכנתאות צמודות פריים. אם אתם יודעים מהו סכום המשכנתא שאתם רוצים לקחת, באמצעות מחשבון החזרי משכנתא תוכלו לבדוק מהו החזר משכנתא בכל מסלול ולראות את ההבדלים בין המסלולים השונים.

יש לזכור כמובן, שמשכנתא היא הלוואה לטווח ארוך, ולכן יש לקחת בחשבון שינויים אפשריים במשק לאורך זמן. כיום, למשל, משכנתא בריבית פריים יכולה להיראות כאטרקטיבית למדי, אבל צריך לזכור שלאורך השנים לא סביר שהריבית במשק תהיה כה נמוכה ולכן החזר המשכנתא יכול לעלות בצורה משמעותית במסלול זה.

החזר משכנתא במסלולים הצמודים והלא צמודים כיום

הריבית הנמוכה במשק כיום מורידה את החזר המשכנתא החודשי במסלול הקבוע והלא צמוד והופכת אותו למבוקש יותר בגלל היציבות הגדולה שהוא מאפשר בתכנון התקציב החודשי. הריביות במסלולים של משכנתאות צמודות למדד, לעומת זאת, יורדות עוד יותר ושווה לקחת אותן בחשבון בגלל הרמה הנמוכה של צמיחה במשק. לאחרונה עליות המחירים מצטמצמות מאד ויש אפילו חשש מהיגררות למיתון בישראל בעקבות היחלשות בכלכלה העולמית. מצב כזה יכול להועיל ללוקחי משכנתאות צמודות מדד.

כיום, לאחר הירידה הגדולה בשיעורי הריבית במשק, המצב בשוק המשכנתאות הוא מצב קיצוני ומספק הזדמנויות רבות לרוכשי הדירות. אם אתה עומד לפני רכישת דירה ומתלבט בקשר למשכנתא, אנו ממליצים לך להתייעץ איתנו. אתר משכנתא גורו יספק לך את כל המידע על מסלולי המשכנתא השונים וכיצד  תוכל להוריד את ההחזר החודשי שלך למינימום האפשרי. השאר את הפרטים שלך מטה ונחזור אליך בהקדם האפשרי.