רכישת ביטוח משכנתא מאפשרת לכם לארגן מחדש את הביטוחים שלכם

כדי לקבל הלוואה לרכישת דירה מהבנק עליכם לרכוש ביטוח משכנתא. את הביטוח ניתן לרכוש ישירות מהבנק ממנו בחרתם לקחת משכנתא או לפנות לאחת מחברות הביטוח המציעות פוליסה זו. כדאי לדעת כי ניתן גם לפצל את הפוליסה מאחר וביטוח משכנתא מורכב משני ביטוחים עיקריים- ביטוח מבנה וביטוח חיים.

מילוי טפסים ללקיחת משכנתא

לכן, אינכם חייבים לרכוש את כל הפוליסה רק מהבנק או מחברת ביטוח אחת, ובאמצעות סקר שוק מקיף ורחב תוכלו להוזיל עלויות, ולבחור בביטוח חיים מהבנק או מחברת ביטוח אחת, ואת ביטוח המבנה מחברת ביטוח אחרת.

כאמור, הבנק למשכנתאות מחייב אתכם לרכוש ביטוח משכנתא כתנאי מקדים לקבלת כספי ההלוואה. לכן, כדאי להפעיל שיקול דעת צרכני ולנצל את הצורך לרכוש ביטוח משכנתא כדי לארגן מחדש את נושא הביטוחים שלכם, ובכלל על מנת לעשות תכנון פיננסי טוב ויעיל יותר. כך תוכלו גם להתאים את הביטוחים השונים למאפיינים ולצרכים הייחודיים העדכניים שלכם, וגם להימנע מכפל תשלומי ביטוח.

כדאי לדעת כי רוב הלווים אשר רוכשים ביטוח משכנתא משלמים גם על ביטוחים דומים אחרים, לדוגמה ביטוח חיים וביטוח מבנה. למעשה, רוב הלווים אינם יודעים איזה ביטוחים יש ברשותם, מה כולל כל ביטוח, מהו גובה הכיסוי וכדומה. לכן, עליכם לזכור כי רכישת ביטוח משכנתא כרוכה בעלויות נוספות לתזרים ההוצאות החודשיות שלכם, וכדי להקל על התקציב כדאי לנצל את מעמד רכישת ביטוח המשכנתא כדי לעשות סדר בכל הביטוחים עליהם אתם משלמים, לעתים בלי לדעת על מה אתם בדיוק משלמים.

אגב, בבואכם לרכוש ביטוח משכנתא כדאי לשקול גם רכישת כיסויים נוספים המאפשרים לכם להרחיב את הביטוח וליהנות מכיסוי מיטבי בהתאמה מלאה לצרכים שלכם. כך לדוגמה, כדאי לרכוש גם ביטוח תכולה ולא להסתפק רק בביטוח מבנה.

ביטוח חיים למשכנתא

ביטוח משכנתא כולל בתוכו ביטוח חיים, וכתנאי לקבלת ההלוואה עליכם לרכוש את הפוליסה מהבנק או מחברת ביטוח. עם זאת, יתכן כי יש לכם כבר ביטוח חיים שרכשתם ישירות מאחת מחברות הביטוח, דרך סוכנות ביטוח או שהמעסיק שלכם רכש עבורכם ביטוח זה.

כאשר רוכשים ביטוח חיים למשכנתא הבנק מחייב אתכם לרכוש ביטוח בסכום של ההלוואה. מטרת הביטוח היא לכסות את יתרת ההלוואה במידה ואחד הלווים או לווה יחיד נפטר בטרם עת. עם זאת, ככל שקרן ההלוואה פוחתת עם השנים, הרי סכום הביטוח יורד אף הוא. לכן, אם לקחתם משכנתא בגובה 800,000 ₪ הרי אחרי 10 שנים סכום ההלוואה נמוך יותר, ואינכם צריכים להמשיך לשלם ביטוח חיים לפי הסכום ההתחלתי.

ראוי לציין כי ללווים רבים יש ביטוח חיים דרך מקום העבודה או שרכשו את הפוליסה באופן פרטי. לכן, חשוב לערוך סדר בנושא ולבדוק כיצד ניתן להימנע מכפל תשלומים, וכדי לבדוק האם ביטוח החיים הקיים עונה על הצרכים שלכם, האם כדאי לרכוש הרחבות שונות, לדוגמה ביטוח אובדן כושר אבודה או ביטוח סיעודי וכיוצא בזה.

לקריאה נוספת על ביטוח חיים למשכנתא

ביטוח מבנה למשכנתא

ביטוח משכנתא כולל בתוכו גם ביטוח מבנה. הבנק מחייב אתכם לרכוש רק ביטוח מבנה, אך רצוי להוסיף לביטוח גם ביטוח תכולה וביטוח צד שלישי. חשוב לדעת כי בהתאם להחלטת המפקח על הביטוח, הבנקים אינם מורשים למכור לכם ביטוח מבנה מורחב אלא רק ביטוח מבנה בסיסי. לכן, מומחים לנושא טוענים כי עדיף לרכוש ביטוח מבנה למשכנתא דרך חברות הביטוח ולא דרך הבנק למשכנתאות. כך תוכלו גם להתאים ולהרחיב את הביטוח בהתאם לצרכים הייחודיים שלכם, ובמיוחד מומלץ לרכוש ביטוח צד שלישי המכסה עלויות תיקון נזקים הנגרמים לרכוש של אחד השכנים, לדוגמה אם פרצה שריפה בבית שלכם שהתפשטה לדירת אחד השכנים וגרמה לו נזק רב. ללא ביטוח צד שלישי יהיה עליכם לכסות את תיקון הנזקים בביתו של השכן, הוצאה כספית בלתי צפויה העלולה להסתכם בסכומים גבוהים.

ישנם כיסויים נוספים שעליכם לשקול להוסיף לביטוח מבנה למשכנתא, ביניהם ביטוח חבות מעבידים אם אתם מעסיקים מטפלת, עוזרת או מנקה, ביטוח שמשות, הרחבה לכיסוי נזקים לכלים סניטריים ועוד.

לקריאה נוספת על ביטוח מבנה למשכנתא

ייעוץ מקצועי לארגון מחדש של נושא הביטוח

ישראלים רבים משלמים עבור ביטוחים שונים בלי לדעת כמה ועבור מה הם משלמים. עלויות הביטוח עלולות להסתכם בסכום גבוה מדי חודש, וכאשר אתם עומדים להתחייב לתשלומי ההחזר של המשכנתא, עליכם לבצע תכנון פיננסי מקיף, קפדני ויעיל כדי שתוכלו לעמוד בנטל תשלומי ההחזר. לכן, רגע לפני שאתם ממהרים לרכוש ביטוח משכנתא כדאי לעשות סדר בנושא, כך תוכלו גם לחסוך בעלויות וגם להתאים את הביטוחים השונים, בהתאמה מלאה למאפיינים ולצרכים הייחודיים שלכם.

מאחר ולרוב הישראלים אין ידע מעמיק בעולם הביטוח, כדאי לפנות לייעוץ מקצועי ובעזרת יועץ לבחור את הביטוחים הרלוונטיים והמתאימים ביותר עבורכם.

לפרטים נוספים בנושא ביטוח משכנתא וארגון מחדש של פוליסות הביטוח שברשותכם, השאירו עכשיו פרטים באתר. צוות המומחים של משכנתא גורו יחזור אליכם בהקדם ויסייע לכם לקבל החלטות נכונות ומשתלמות.