התנאים לקבלת ההלוואה

התקופה הנוכחית מאופיינת בפריחה בתחום המשכנתאות. הלך הרוח בעם הוא שמחירי הנדל”ן ימשיכו לעלות, הריבית נמוכה באופן יחסי, ואנשים מוכנים להתחייב לתשלום חודשי גבוה לשנים ארוכות ובלבד להחזיק בנכס. הביקוש הרב אינו משיב את פניו ריקם, נהפוך הוא, קיים היצע רחב של מוסדות וגופיים בנקאיים ופרטיים המציעים משכנתאות לציבור במגוון מסלולים.

אדם חושב על המשכנתא שלו

הפרמטרים המהווים את התנאים לקבלת ההלוואה

כל מוסד עשוי להציע את תנאיו ולהתאימם לכל לקוח בנפרד, אך עם זאת מספר גורמים חלים על כל ההצעות, בתמהילים שונים כמובן:

כמה תוכלו להביא מעצמכם?: בנקים למשכנתאות אינם מעניקים מימון מלא של שווי הנכס, מטעמי סיכון לחדלות פירעון, ועל הלקוח להעמיד הון עצמי. הגובה משתנה ממוסד אחד למשנהו, כאשר הממוצע עומד על העמדת כרבע עד שליש מערך הנכס. את חלק הארי משלים הגוף המלווה.

האם יכולת ההחזר שלכם בריאה?: המוסד המלווה לוקח על עצמו סיכון רב בעצם הענקת הלוואה כה גדולה ולשנים ארוכות. על כן הוא יבדוק בציציות בטרם נתינת אישור, כי אכן הלווה מסוגל לעמוד בהחזרים החודשיים לאורך כל התקופה. הדבר כולל בדיקת משכורות, חסכונות, התחייבויות ועוד. בכל מקרה הנכס הנרכש משועבד למוסד המלווה עד לסיום תקופת ההחזר.

מהם התשלומים הנלווים?: קרן ההלוואה נפרסת לתשלומים על פני החודשים הרבים. אך בנוסף לה, כמובן שישנם עוד תשלומים, כשבראשם הריבית שיכולה להיות קבועה או משתנה, תלוי במסלול, וכן צמודה למדד או למט”ח וכדומה. בנוסף חשוב לדעת כי כל משכנתא מחייבת עשיית ביטוח, הן על המבנה הנרכש, והן ביטוח חיים על משלמי המשכנתא. בלי זה ההלוואה לא תאושר.

אם אתם מעוניינים לקבל את תנאי המשכנתא המשתלמים ביותר, עם פריסת תשלומים נוחה, ריבית נמוכה והטבות נוספות, פורטל משכנתא גורו הוא הכתובת שלכם. משאירים פרטים ומקבלים בזמן קצר את ההצעות האטרקטיביות ביותר מהמוסדות הפיננסיים המובילים במשק.