כל מה שרציתם לדעת על ייעוץ משכנתא

לקיחת משכנתא היא צעד משמעותי בחיים מאחר ויש להתחייב להלוואה גבוהה ולתקופת החזר ארוכה. כדי לקחת משכנתא יש לערוך תכנון פיננסי לעתיד, להתחשב בגורמים כמו גובה הריבית במשק, שינויים במדד המחירים לצרכן, תחזיות כלכליות, הון עצמי, יכולת החזר ועוד. לרוב הציבור אין את הידע הפיננסי הנדרש כדי לקבל החלטה חשובה כמו בניית תמהיל משכנתא, לכן אין זה פלא כי רבים פונים לייעוץ משכנתא.

זוג שוקל האם לקחת משכנתא

חשוב לציין כי ניתן לקבל ייעוץ משכנתא בבנק, ללא כל עלות, אך יש לזכור כי יועץ המשכנתאות מייצג את האינטרסים הכלכליים של הבנק, לכן רצוי לפנות ליועץ משכנתאות פרטי. עם זאת, ייעוץ משכנתא כרוך בעלות של כמה אלפי שקלים, ובהחלט מדובר בהוצאה גבוהה. יש לווים המחליטים לוותר על ייעוץ, עורכים סקר שוק בעצמם, לומדים את הנושא לעומק, ולבסוף מקבלים החלטה כיצד לבנות את תמהיל המשכנתא. אחרים, חוששים מטעויות ומעדיפים לקבל ייעוץ מקצועי כדי לנסות לחסוך בעלות המשכנתא.

יודגש כי לנוכח הריבית הנמוכה במשק רוב הלווים בוחרים בתמהיל משכנתא המורכב משלושה מסלולים עיקריים- מסלול פריים, מסלול בריבית קבועה לא צמודה למדד ומסלול בריבית משתנה. לווים הפונים לייעוץ משכנתא ומגלים כי היועץ הכין עבורם תמהיל הכולל את 3 המסלולים הפופולריים מתאכזבים מהייעוץ מאחר ויכלו לקבל החלטה דומה ללא תשלום של אלפי שקלים.

עם זאת, בניית תמהיל משכנתא אינה משימה של מה בכך, וגם בתמהיל של 3 המסלולים הפופולריים עלולים לקבל החלטות שגויות המתבטאות בהרבה מאוד כסף, לכן תשלום של כמה אלפי שקלים יכול להביא לחיסכון של עשרות אלפי שקלים ולמעלה מכך.

מתי כדאי לפנות ליועץ משכנתאות?

כאמור, אם אתם מסוגלים לבנות תמהיל משכנתא לבד ואינכם חוששים לקבל החלטה פיננסית מחייבת, תוכלו לחסוך כמה אלפי שקלים ולוותר על ייעוץ משכנתא. ישנם מקרים בהם מומלץ לפנות ליועץ משכנתאות פרטי, בין היתר במקרים הבאים:

  • סירוב לבקשת המשכנתא מהבנק– אם קיבלתם סירוב למשכנתא מהבנק אינכם צריכים לוותר על חלום הדירה. עליכם לזכור כי הבנקים חוששים לכספם ולכן הם מעמידים תנאים קשוחים בהם יש לעמוד כדי לקבל הלוואה לדיור. לכל בנק מדיניות מעט שונה והבנקים מבצעים בדיקות קפדניות כדי לבדוק את יכולת ההחזר שלכם, כושר השתכרות, הון עצמי ועוד. בנוסף, יתכן ותקבלו סירוב למשכנתא בגלל בעיות משפטיות הקשורות לנכס. באמצעות ייעוץ משכנתא תוכלו לשפר את הסיכוי לקבל משכנתא, ליווי צמוד של יועץ משכנתאות יסייע לכם לגלות מדוע הבנק סירב לבקשתכם, וכך תוכלו להתגבר על הבעיה ולקבל את המשכנתא לה אתם זקוקים, בתנאים הטובים ביותר.
  • עסקת נדל”ן מורכבת– אם יש לכם נכס שבכוונתכם למכור כדי לרכוש את הנכס החדש, יש לכם משכנתא על הנכס, ואתם זקוקים למשכנתא נוספת, יש מגוון אפשרויות למימון העסקה. במקרה זה ייעוץ משכנתא יכול לחסוך לכם כסף רב, וכך תקבלו החלטה נכונה ואחראית.
  • חוסר ידע וחשש מטעויות– לא כולם בעלי ידע בתחום הפיננסי, יש רבים שעולם המושגים בתחום המשכנתאות רחוק מהם, לכן הם חוששים מטעויות ומקבלת החלטות שגויה העלולה להוביל למשכנתא יקרה ולסיכונים מיותרים. ייעוץ משכנתא יסייע לכם לקבל החלטה פיננסית אחראית תוך תכנון מדויק ומזעור סיכונים.
  • הולכים על בטוח– ייעוץ משכנתא נועד לסייע לכם לקבל החלטה חשובה, עליכם לזכור כי משכנתא היא לרוב ההלוואה הגדולה ביותר שתיקחו בחייכם. לכן, אם אתם לא אוהבים סיכונים בחיים, כדאי לפנות ליועץ משכנתאות מנוסה כדי לקבל הסרים מפורטים ולבנות תמהיל משכנתא בהתאמה למאפיינים הייחודיים שלכם ולפי תכנון פיננסי עתידי להקטנת הסיכונים ככל הניתן.

בנוסף, אם עליכם לקחת משכנתא גבוהה במיוחד בגלל שיש לכם הון עצמי נמוך או ברצונכם לקנות נכס יקר, הרי סכום הייעוץ בטל בשישים בהשוואה לסכום המשכנתא, ולא כדאי לקחת סיכונים מיותרים. כל טעות בבניית תמהיל המשכנתא והחלטה על גובה ההחזר החודשי עלולה לגרום לכם לבחור משכנתא יקרה ולהתחייב למסלולים שלא בהכרח מתאימים עבורכם.

למרות שעל פניו נראה כי בניית תמהיל משכנתא היא משימה פשוטה, הרי עליכם לזכור כי אתם עומדים להתחייב להלוואה אותה עליכם להחזיר במשך שנים ארוכות, ואין מקום לטעויות. כל טעות, ולו הקטנה ביותר, תשפיע על גובה ההחזר החודשי וסך כל הכסף שעליכם להחזיר לבנק. לכן, ייעוץ משכנתא חשוב ויסייע לכם לקבל החלטות נכונות ואחראיות.

יועץ משכנתאות מכיר את כל המסלולים הקיימים לבניית תמהיל משכנתא, יכול לסייע לכם להשוות בין הבנקים, ולמצוא עבורכם פתרונות יצירתיים עליהם לא תשמעו מיועץ משכנתא בבנק.

לפרטים נוספים ולייעוץ מקצועי, השאירו עכשיו פרטים באתר. צוות המומחים של משכנתא גורו יחזור אליכם בהקדם, וללא עלות או התחייבות, תקבלו ייעוץ מקצועי ומענה לכל השאלות שלכם.

מומלץ לקריאה נוספת עבורכם

מדריך המשכנתא של משכנתא גורו

זכאות למשכנתא

אתר זה הינו אתר מאובטח ופרטיכם ישמשו אך ורק למטרת קבלת שירותי ייעוץ מהאתר