מה הם סוגים שונים של משכנתא?

מעוניינים לקחת משכנתא מאחד הבנקים כדי להגשים חלום ולרכוש דירה למגורים? ובכן, כדאי לדעת כי הבנקים מציעים סוגים שונים של משכנתא, ואתם עומדים בפני החלטה חשובה העומדת להשפיע על חייכם בשנים הקרובות, לעתים לתקופה ארוכה של 25 עד 30 שנה. לכן, אין למהר ולקחת משכנתא מבנק זה או אחר, עליכם להבין מה הם סוגים שונים של משכנתא ובמה הם נבדלים זה מזה, ורק לאחר הכרת המושגים וייעוץ מקצועי תוכלו לבנות תמהיל משכנתא מותאם אישית.

אדם מסתכל על טפסי משכנתא ואשה יושבת מאחריו

רוצים לדעת מה הם סוגי המשכנתאות שקיימים? ראשית עליכם להבין שמשכנתא היא הלוואה לכל דבר, כיום ניתן לקבל משכנתא מבנק או מגופים פנסיוניים כמו חברות ביטוח מסוימות, את ההלוואה מקבלים בתמורה לשעבוד הנכס לגוף המלווה. משכנתא לוקחים לטווח בינוני עד ארוך, ישנה מגבלה של עד 30 שנה.

כדי לקבל החלטה פיננסית שקולה ואחראית עליכם להבין איזה סוגי משכנתא קיימים ומה המשמעות לכל סוג של משכנתא מבחינת משך ההלוואה, סכום ההחזר החודשי בתקופה הקרובה ובעתיד, אפשרות לפירעון מוקדם ומידת התאמת המשכנתא לצרכים ולמאפיינים הייחודיים שלכם כיום, בעוד חמש שנים ובעתיד הרחוק יותר.

מה ההבדלים בין סוגי המשכנתאות הקיימות?

קיימים סוגים שונים ורבים של משכנתאות לכן רבים מתקשים להבין איזה משכנתא מתאימה להם ועונה על הצרכים הייחודיים שלהם. משכנתא לוקחים לתקופה ארוכה לכן יש להתחייב להחזרים חודשיים קבועים או משתנים לתקופה ארוכה, בתקופה זו דברים רבים עשויים להשתנות, למשל הרחבת המשפחה, קידום בעבודה, אבטלה וכיוצא בזה.

לפניכם סקירה תמציתית של סוגי המשכנתא השכיחים ביותר:

  • משכנתא צמודת מדד- ההלוואה צמודה למדד המחירים לצרכן, ההחזר החודשי מתעדכן מדי חודש בהתאם לשינויים במדד. יש מספר מסלולי משכנתא צמודת מדד, ביניהם משכנתא צמודת מדד בריבית קבועה, משכנתא צמודה למדד בריבית משתנה ומשכנתא צמודה למדד בריבית חצי קבועה.
  • משכנתא לא צמודה למדד ההלוואה אינה צמודה למדד המחירים לצרכן או למטבע אחר, יש מספר מסלולים כגון משכנתא לא צמודה בריבית פריים, משכנתא בריבית קבועה ללא הצמדה, משכנתא בריבית משתנה על בסיס עוגן אג"ח לא צמוד.
  • משכנתא צמודה לדולר או לאירו- משכנתא שקלית בריבית משתנה, הריבית משתנה בהתאם לשינויים בריבית הליבור ומתעדכנת אחת לתקופה (3 או 6 חודשים).
  • משכנתא צמודת מט"ח- משכנתא בריבית משתנה צמודה לשינויים בשער הדולר, האירו או מטבע חוץ אחר. יש להחזיר את התשלומים במטבע חוץ.
  • משכנתא לזכאים- משכנתא בתנאי זכאות לבעלת תעודת זכאות ממשרד הבינוי והשיכון.
  • משכנתא לכל מטרה- הלוואה לכל מטרה כנגד שעבוד הנכס.
  • הלוואת גישור- הלוואה לתקופה קצרה עד לקבלת הכסף ממכירת הדירה הקיימת או ממקור אחר, יש שתי אפשרויות, פירעון מלא של ההלוואה בסוף התקופה (ריבית+הצמדה) או תשלום ריבית לאורך תקופת ההלוואה ופירעון הקרן בתשלום אחד בסוף התקופה.

למידע מורחב על משכנתא צמודה ולא צמודה למדד לחצו כאן

מה המשמעות של משכנתא פשוטה?

כדי להבין את המשמעות של משכנתא פשוטה חשוב להבין שכדי לקחת משכנתא חשוב לקבל ייעוץ מקצועי, רק כך ניתן לקבל משכנתא פשוטה ללא סיבוכים וסיכונים מיותרים. תחום המשכנתאות מחייב ידע מקצועי והכרות מעמיקה עם מסלולי ההלוואות שכל בנק מציע, יש להתאים את המשכנתא למאפייני וליכולת ההחזר של הלווה.

למידע נוסף ולהצעה אטרקטיבית השאירו פרטים באתר. היועצים המומחים של משכנתא גורו יחזרו אליכם עם תשובות והצעה אטרקטיבית למשכנתא בתנאים מועדפים.