משכנתא בבנק ערבי ישראלי

הבנק הערבי ישראלי הוקם בשנות ה-50 של המאה הקודמת, כאשר מטרתו העיקרית הייתה לספק שירותים פיננסיים למגזר הערבי ובינהם משכנתא למגזר הערבי, תוך כדי התחשבות במאפיינים התרבותיים והסוציו אקונומיים של אוכלוסייה זו. בשנות השבעים, נרכש הבנק הערבי ישראלי על ידי בנק לאומי ופעל במשך תקופה ממושכת כחברת בת שלו. בשנת 2016, לאחר כמה פרשיות משפטיות, שולב באופן סופי בתוך לאומי.

בנק ערבי ישראלי

מסלולי הלוואות משכנתא של בנק ערבי ישראלי

כיום, מתן השירות ללקוחות הבנק ערבי ישראלי מתבצע כאמור מסניפי לאומי השונים, כאשר גם מסלולי המשכנתא הזמינים ללקוחות הם זהים לאלה של בנק לאומי (תוך כדי התחשבות בצרכים הייחודיים של המגזר). נסקור כמה מהמסלולים היותר פופולאריים של הלוואות משכנתא בבנק.

  • אפיק הלוואת משכנתא צמוד למט"ח – מסלול זה הוא אופטימאלי עבור לווי משכנתא שמקבלים את הכנסתם החודשית במטבע חוץ – בין אם מדובר על משכורת קבועה, רנטה או סוג של תשלומים אחרים. ההחזרים החודשיים של המשכנתא במקרה זה הם תלויים ישירות בשער החליפין של השקל מול המטבע הזר (אירו, דולר, ין יפני), כך שירידה של אחוז אחד בערך השקל תגדיל את חוב המשכנתא באותו השיעור בדיוק.

מכיוון שהשינויים בשערי החליפין יכולים להיות קיצוניים מאד (תזוזה של אחוז או שניים ביום לכיוון מסוים היא לא בלתי סבירה), אופציה זו היא מסוכנת ואינה מומלצת למקבלי הכנסה בשקלים. גם בנק ישראל מודע לסיכוני האשראי אשר מתלווים למשכנתא הצמודה למט"ח ולכן מגבילים את סכום ההלוואה המקסימאלי במסלול לשליש מהמשכנתא כולה.

הריבית בסוג הלוואת דיור זו צמודה לריבית הליבור הבין בנקאית, כאשר נקודות עדכון הריבית נקבעות מול הבנק בהתאם להעדפה של הלווה. יש אפשרות לפרוע את המשכנתא בצורה מוקדמת וגם לבצע מחזור משכנתא ללא קנס יציאה בכל נקודת עדכון.

  • אפיק הלוואת משכנתא צמוד לעוגן מק"מ במגזר הערבי – לווים אשר בוחרים באפשרות הזו של משכנתא, מצמידים למעשה את התשלומים החודשיים שלהם לשינויים בריבית של נייר ערך ספציפי, אשר מונפק על ידי המדינה – המלווה קצר המועד. המק"מ מייצג את הריבית חסרת הסיכון במשק וההנפקה שלו נעשית פעם אחת בשנה, שזוהי גם נקודת עדכון הריבית במסלול המשכנתא. במידה והריבית של המק"מ גדלה באחוז אחד, התשלומים החודשיים של הלווה יעלו בשיעור זהה.

יש לציין, כי האפיק הנ"ל נכנס גם הוא לקטגוריה של המסלולים המסוכנים יותר ולכן הלווים אינם יכולים להלוות יותר משליש של סכום המשכנתא תחת אפשרות זו. כמו כן, כל נקודת עדכון ריבית מהווה הזדמנות מבחינת הלווים לפירעון מוקדם או מחזור הלוואה ללא קנס יציאה.

  • אפיק הלוואת משכנתא צמוד לריבית הפריים במשק במגזר הערבי – במקרה זה, התשלומים החודשיים של הלקוח תלויים בשני משתנים מקרו כלכליים, שהם ריבית הפריים במשק ומדד המחירים לצרכן. בגלל התלות הכפולה הזו, המסלול הוא מסוכן יותר ואף מוגבל עד לגובה מקסימאלי של שליש מסכום המשכנתא – עלייה מהירה בריבית יכולה להביא להשלכות שליליות על היכולת להחזיר את החוב ואף לפשיטות רגל. מצד שני, דווקא הסיכון הגבוה גורם לכך, שהריבית במסלול היא נמוכה יותר מאופציות אחרות.

לווים אשר בוחרים באפשרות זו, צריכים לזכור גם, כי מדד המחירים לצרכן עולה לאורך השנים ולכן החוב הכולל יכול לתפוח בצורה משמעותית. מכיוון שכך, מומלץ לפרוע את המשכנתא במסלול תוך זמן קצר יותר ולא לפרוס אותו לתקופה ארוכה.

מאפיין נוסף של המסלול צמוד ריבית הפריים, הוא האפשרות לפרוע את המשכנתא בצורה מוקדמת בנקודות עדכון הריבית אשר סוכמו מול הבנק.

אנו בפורטל משכנתא גורו, שמנו לנו למטרה לקשר בין לווים פוטנציאליים של משכנתאות והגופים הפיננסיים השונים, אשר מציעים אפשרויות אטרקטיביות במיוחד לקבלת הלוואות דיור. מכיוון שנטילת משכנתא היא החלטה פיננסית חשובה, אשר יש לה השפעות ארוכות טווח, מומלץ מאד להתייעץ עם אנשי מקצוע בלתי תלויים טרם הבחירה הסופית בתמהיל משכנתא ספציפי.

במידה ואתה מתכוון לרכוש דירה בקרוב וליטול הלוואת דיור מגוף פיננסי כלשהו, אנו יכולים להפנות אותך ליועצים בעלי ניסיון ללא שום עלות או התחייבות. לשם כך, כל מה שעליך לעשות זה למלא את הפרטים האישיים שלך בטופס שנמצא בעמוד זה ואנו מבטיחים שהנציגים הטלפוניים שלנו יצרו קשר במהירות האפשרית.

מלא את טופס צור קשר ונשמח להפנות אותך לבנקים וחברות שנותנות משכנתאות אטרקטיביות. אל תתפשר על פחות! 

בפנייה בטופס הינכם פונים לחברת ייעוץ המשכנתאות הגדולה בישראל
אשר תדאג לכם למשכנתא הזולה ביותר