ריבית משתנה כל שנה צמודה למדד של בנק לאומי

כשמתחילים לברר לגבי משכנתא, נתקלים בעולם שלם של מושגים, אשר לרוב האנשים הוא זר ולא מוכר. אחד מהם הינו המושג "עוגן", שלמעשה קיים במספר וריאציות בכל אחד מהבנקים למשכנתאות. הנושא למעשה די פשוט להסבר ולהבנה. כאשר נוטלים הלוואה בריבית משתנה, מרכיב הריבית תמיד יחולק לשני חלקים: חלק קבוע וחלק משתנה.

עוגן משכנתא של בנק לאומי

אם לדוגמה קיבלנו תנאי ריבית המורכבים מריבית פריים מינוס 0.5%, ריבית הפריים היא למעשה העוגן במשכנתא שלנו. ידוע כי ריבית הפריים משתנה מדי חודש בהתאם לבנק ישראל, לכן החלק המשתנה, אותו צריך כל הזמן לברר ולשים לב אליו, הינו הפריים, העוגן שלנו במקרה הפרטי הנ"ל, בעוד שהחלק הקבוע של הריבית, המכונה מרווח, הוא ה-0.5% – במקרה הספציפי הזה.

עוגן משכנתא בנק לאומי

כמו בכל הבנקים למשכנתאות הקיימים במדינת ישראל, גם בבנק לאומי יש מסלולים שונים ומגוונים ומספר עוגנים לבדיקה. ניתן לקחת משכנתא למשל עם ריבית משתנה כל שנה צמודה למדד של בנק לאומי, ולבדוק בכל תקופה את התנאים הדינאמיים בשוק, אלו שמשפיעים על שינויי המדד והריבית, כדי לדעת בשורה התחתונה כמה משלמים.

רוצה להשיג את תנאי המשכנתא הטובים ביותר? פנה למומחים של פורטל משכנתא גורו. באתר המוביל בישראל באיתור הלוואות לכל מטרה תוכל לקבל הצעות משכנתא ממגוון בנקים ולהשוות את התנאים בקלות. מלא פרטיך בטופס המקוון בפורטל ללא עלות והתחייבות.

בפנייה בטופס הינכם פונים לחברת ייעוץ המשכנתאות הגדולה בישראל
אשר תדאג לכם למשכנתא הזולה ביותר