ריבית משתנה כל 5 שנים צמודה למדד של בנק לאומי

מי שמעוניין לקנות בקרוב נכס נדל"ן וחושב לקחת משכנתא בוודאי כבר יודע שישנם מגוון של מסלולי משכנתא המוצעים על ידי הבנקים. בכתבה זו נדבר על אחד מהמסלולים הללו שהוא מסלול עם ריבית משתנה כל 5 שנים צמודה למדד.

גבר בונה מאגרות מגדל - מה ההשלכות של לקיחת משכנתא

מאפייני מסלול עם ריבית משתנה כל 5 שנים צמודה למדד

ההצמדה למדד פירושה שהתשלומים השוטפים והחוב הכולל של המשכנתא תלויים בשינויים המתרחשים במדד המחירים לצרכן שמתפרסם מידי חודש. כשהמדד עולה, גם התשלומים החודשיים יעלו באותו שיעור. כשהמדד יורד, גם החוב הכולל והתשלומים החודשיים יהיו קטנים יותר.

עניין הריבית המשתנה כל 5 שנים אומר כי הריבית היא למעשה אינה בהכרח קבועה כל תקופת המשכנתא אלא משתנה בהתאם לריבית במשק. למשל, אם לקחנו היום משכנתא כאשר הריבית היא 0.25% וב-2020 היא תהיה 2.25%, אז התשלומים החודשיים שלנו החל מ-2020 יהיו גבוהים ב-2%.

יש לציין, כי האפשרות לקבע את הריבית כיום ל-5 שנים קוסמת ללוקחי משכנתאות רבים בגלל סביבת הריבית הנמוכה. בנוסף, כל 5 שנים ניתן לצאת ממסלול או משכנתא ללא קנסות בגלל הריבית המשתנה. בכל אופן, לא מומלץ לקחת את המסלול לתקופה ארוכה בגלל ההצמדה למדד המייקרת אותו לטווח ארוך.

אם יש לך שאלות נוספות בנוגע למסלולים עם ריבית משתנה כל 5 שנים או ענייני משכנתא בכלל, אנו באתר משכנתא גורו נשמח לעזור לך. השאר את הטלפון שלך בעמוד זה ואנו נדאג לחזור אליך בהקדם האפשרי.

בפנייה בטופס הינכם פונים לחברת ייעוץ המשכנתאות הגדולה בישראל
אשר תדאג לכם למשכנתא הזולה ביותר