דירה במחיר למשתכן

ממשלת ישראל החליטה להיאבק במחירי הדיור הגבוהים ולסייע לחסרי דירה להגשים חלום ולרכוש דירה למגורים במחירים שפויים. תוכנית מחיר למשתכן נחשבת לתוכנית הדגל של שר האוצר כחלון, למעשה מדובר בתוכנית ותיקה מסוף שנות ה-90 של המאה העשרים שעברה שדרוג, התוכנית במתכונת החדשה נחשבת למהפכה בשיטת שיווק הקרקעות לבנייה, במקום לשווק את הקרקע למי שמציע את המחיר הגבוה ביותר, בשיטה החדשה זוכה מי שמציע את המחיר הסופי הנמוך ביותר למ”ר בנוי של דירה.

זוג שזכו בהגרלה של מחיר למשתכן

מה זה מחיר במחיר למשתכן?

כדי להבין מהו מחיר למשתכן חשוב לדעת כי מדובר בתכנית במתכונת חדשה של תכנית למשתכן משנות ה-90 של המאה הקודמת, את המתכונת החדשה של התוכנית יזם שר האוצר כחלון במטרה להקל על חסרי דירה להגשים חלום ולרכוש דירה ראשונה בתנאים מועדפים.

התוכנית נועדה לסייע לחסרי דירה העומדים בקריטריונים של תנאי הזכאות לרכוש דירת מגורים באזורים שונים ברחבי המדינה. העלויות של דירות מחיר למשתכן נמוכות משמעותית ממחירי השוק של נכסים דומים, ברוב המקרים ניתן לרכוש דירה במסגרת תוכנית מחיר למשתכן בהנחה של 200,000-300,000 ₪ ממחיר השוק. ישנם יישובים בפריפריה בהם זכאי מחיר למשתכן מקבלים מענק נוסף מהמדינה בשווי של 40,000-60,000 ₪.

דירה למשתכן – מיקום הפרויקטים

דירות במסגרת פרויקטים של תוכנית מחיר למשתכן משווקת בעשרות יישובים בכל הארץ, התוכנית כוללת שלוש סדרות, בסדרה א’ השתתפו כ-60,000 בעלי זכאות שהתחרו על היצע של כ-20,000 יחידות דיור, בשנת 2017 התקיימו כבר מספר הגרלות ענק בהם השתתפו עשרות אלפי בעלי זכאות. הגרלות לסדרה ג’ ייערכו בשנת 2018.

ישנם פרויקטים בראשון לציון, נתניה, באר שבע, כרמיאל, עכו, רמת גן, חדרה, ראש העין, אשקלון, מודיעין ובשלל יישובים נוספים. ניתן להתעדכן ברשימת הפרויקטים ומיקומם באתר של מחיר למשתכן של משרד הבינוי והשיכון.

דירה למשתכן תנאים

התנאים להשתתפות במחיר למשתכן הם חסרי דיור – זוגות נשואים או ידועים בציבור, ורווקים מעל גיל 35, שאין להם או לא היו להם ב-6 השנים האחרונות דירה או זכויות בדירה שעולות על שליש, או שהיו להם זכויות בקרקע המיועדת לבנייה. בהגרלות ישנה עדיפות לבני המקום, ממאי 2017 גם משפרי דיור יכולים להשתתף בתוכנית.

חשוב לדעת כי במעמד חתימת חוזה לדירת מחיר למשתכן חייבים להיות עדיין במעמד של חסרי דירה אחרת עלולים לאבד את הזכאות, כמו כן אם חולפת שנה ממועד קיום ההגרלה הראשונה והדירות בפרויקט לא נרכשו על ידי חסרי דירה, ניתן למכור את יתרת הדירות למשפרי דיור בתנאי זכייה.

מומלץ לקרוא באתר מחיר למשתכן את התנאים והקריטריונים המלאים לקבלת תעודת זכאות כדי להשתתף בתוכנית ובהגרלות הפתוחות.

חוק מחיר למשתכן

המדינה יזמה את חוק מחיר למשתכן כדי להקל על חסרי דירה לרכוש דירה ראשונה לצרכי מגורים בתנאים מועדפים. משרד הבינוי והשיכון קבע מהו המפרט של דירות מחיר למשתכן, חשוב לדעת כי בהתאם לתכנית לא ניתן למכור את הדירה בה זוכים במשך חמש שנים מרגע קבלת טופס 4.

בכוונת המדינה לשווק עוד עשרות אלפי דירות במסגרת התוכנית, אחת המטרות של הממשלה היא להגדיל את היצע הדירות בשוק הנדל”ן כדי להוביל לירידת מחירים, מעבר לסיוע לחסרי דירה.

דירה למשתכן הרשמה

הרשמה להגרלות בתוכנית מחייבת הוצאת זכאות, כיום ניתן להוציא את האישור באופן מקוון באתר הייעודי שהוקם על ידי משרד הבינוי והשיכון, אפשר להוציא את תעודת הזכאות גם דרך אחת משלוש החברות שנבחרו על ידי משרד הבינוי והשיכון- אלונים, מילגם ועמידר.

עלות השירות לקבלת תעודת זכאות כרוכה בתשלום בסך 187.20 ₪.

את ההרשמה מבצעים באופן מקוון באינטרנט, במידת הצורך יש לספק מסמכים נוספים. המערכת המקוונת חדשה יחסית ונועדה להקל על המשתתפים בתוכנית, במקום לשלוח טפסים ופקסים, ובמקום להתייצב בסניפי החברות הפועלות מטעם משרד הבינוי והשיכון בתהליך.

למידע נוסף בנושא תוכנית מחיר למשתכן הנכם מוזמנים להשאיר פרטים באתר, צוות היועצים של משכנתא גורו יחזור אליכם בהקדם. נשמח לסייע גם לכם לקבל משכנתא לדירה בה זכיתם או תזכו במסגרת התוכנית, בתנאים מועדפים ובהתאמה אישית ליכולת ההחזר שלכם.

אתר זה הינו אתר מאובטח ופרטיכם ישמשו אך ורק למטרת קבלת שירותי ייעוץ מהאתר