בחירת הפרויקט והדירה במחיר למשתכן

תכנית מחיר למשתכן נחשבת לפרויקט הדגל של שר האוצר כחלון, מטרת התכנית היא לאפשר לחסרי דירה לרכוש נכס למגורים במחיר נמוך ממחירי השוק. כדי להשתתף בהגרלות של פרויקטים במחיר למשתכן יש להוציא תעודת זכאות דרך אחת מחברות ההרשמה, ולאחר מכן ניתן להשתתף בהגרלות השונות. רשימת פרויקטים מחיר למשתכן מפורסמת באתר המקוון שהוקם לתכנית, באתר ניתן למצוא גם מידע על פרויקטים של מחיר מטרה.

מחזיק מפתחות של בית לצד מחשבון

מחיר למשתכן פרויקטים

במסגרת פרויקטים של מחיר למשתכן ישנן הגרלות המיועדות לזכאים מסדרות שונות. יש שלוש סדרות סך הכל, בסדרה א’ חברים כל מי שביקשו אישורי זכאות עד לתאריך 30/8/2016, בסדרה ב’ חברים בעלי אישור זכאות שהצטרפו לתכנית בין התאריכים 1/9/2016 עד 24/9/2017, כולל זכאים שעברו מסדרה א’, ובסדרה ג’ חברים בעלי אישור זכאות החל מתאריך 25/9/2017.

באתר מחיר למשתכן פרויקטים חדשים ועתידיים, ניתן למצוא גם פרויקטים שנסגרו להגרלה. כדי להשתתף בהגרלה פתוחה יש לבדוק כי אישור הזכאות בתוקף, במידה ואין לכם עדיין אישור זכאות עליכם להוציא את האישור באמצעות האתר של אחת מחברות ההרשמה. במקרים מסוימים לא ניתן לבצע את ההרשמה לאישור הזכאות באתר המקוון ויש לתאם פגישה באחד הסניפים של חברות ההרשמה ולהגיע עם כל המסמכים הנדרשים.

חשוב לדעת כי זכאים מסדרה א’ זוכים לעדיפות בהגרלות השונות, ישנם מכרזים המיועדים רק לחברים מסדרה א’ ו-ב’, כאשר במסגרת תכנית מחיר למשתכן פרויקטים עתידיים ופתוחים להרשמה המיועדים גם לזכאים מסדרה ג’. כאשר מקבלים את אישור הזכאות ניתן לבדוק לאיזה סדרה שייכים, ובהתאם לכך לבחור את ההגרלות בהן מעוניינים להשתתף.

מחיר למשתכן פרויקטים פתוחים

לאחר שקיבלתם תעודת זכאות תוכלו להירשם באתר המקוון של ההגרלות. את אישור הזכאות מקבלים בדואר אלקטרוני, יחד עם קוד וסיסמה לכניסה ראשונית למערכת. לאחר הקלדת תעודת זהות והקוד הראשוני במערכת, עליכם לשנות את הסיסמה ורק אז תוכלו לעיין ברשימה של הפרויקטים החדשים והפתוחים להגרלה.

בהגרלות הגדולות ניתן להירשם לפרויקטים פתוחים ועתידיים ב-3 יישובים לכל היותר, או לכל ההגרלות ביישוב מסוים. מומלץ להתמקד ביישוב בו מעוניינים לגור כדי להגדיל את הסיכוי לזכייה. לכן, רגע לפני שממהרים להירשם להגרלה זו או אחרת, כדאי לחשוב היטב היכן מעוניינים לגור, האם היישוב מתאים לכם מבחינת איכות חיים, מיקום, קרבה למקום העבודה, חינוך, אווירה וכדומה.

במידה ואתם גרים ביישוב מסוים ונקראים בני המקום, כדאי להשתתף בהגרלות הפתוחות של פרויקטים במחיר למשתכן ביישוב בו אתם מתגוררים כיום, כך הסיכוי שלכם לזכות יהיה גבוה יותר.

איך לבחור פרויקט?

באתר מחיר למשתכן פרויקטים עתידיים ופתוחים להגרלה מסומנים בתווית ירוקה. יש רשימת פרויקטים ארוכה, הרשימה כוללת פרויקטים סגורים ופתוחים, כמו כן ניתן למצוא מידע על מחיר מטרה פרויקטים פתוחים וסגורים כדי לשאוב מידע ולהתעדכן.

בחירת הפרויקט אינה דבר של מה בכך, עליכם לשקול היטב היכן ברצונכם לגור בשנים הקרובות, כדאי לקרוא אודות הפרויקט וחברת הבנייה, לבחון היטב כי הפרויקט מתאים לזכאות שלכם, וכמובן חשוב לבדוק מהו המחיר של מטר בנוי דירה בכל פרויקט. לאחר סינון ראשוני תוכלו לבחור פרויקטים המתאימים לכם ולהשתתף בהגרלות הפתוחות.

איך לבחור דירה לאחר הזכייה?

לאחר ההגרלה שנערכת במשרד השיכון והבינוי, מתפרסמות התוצאות באתר, הזוכים מקבלים גם עדכון באמצעות הודעת טקסט או מייל. לאחר הזכייה יש להמתין לפניה מהיזם, חשוב לדעת כי הזימון לכנס עם היזם אינו מיידי, לרוב יש להמתין מספר חודשים עד שהיזם מקבל היתר בנייה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

בכנס היזם מעניק הסברים אודות הפרויקט ומי שזכה בהגרלה ומעוניין לרכוש דירה מוזמן לבחור נכס, הבחירה אינה תלויה ביזם אלא נקבעת על פי תוצאות ההגרלה. כלומר, מי שזכה ראשון מוזמן לבחור דירה ראשון מבין כולם, וכך הלאה. עליכם לשקול היטב איזה דירה ברצונכם לבחור בפרויקט, על פי פרמטרים כמו מחיר, קומה, כיווני אוויר, גודל הנכס, תוספות, מפרט טכני ועוד.

צוות משכנתא גורו עומד לשירותכם, נשמח לסייע לכם בכל שאלה ובקשה בנושא פרויקטים של מחיר למשתכן, אנו מתמחים בין השאר גם בבניית תמהיל משכנתא ובבחירת הבנק המלווה לזוכי התכנית. השאירו פרטים באתר ונסייע לכם לקבל משכנתא אטרקטיבית בהתאמה אישית.

דברים נוספים שיוכלו לעניין אתכם: