מסלולי הלווואות משכנתא של בנק לאומי

בנק לאומי הוא אחד משני הבנקים הגדולים בישראל ועוסק בפעילות פיננסית רחבה בתחומים רבים, כמו אשראי, בנקאות עסקית, מטבע חוץ, פיקדונות וגם משכנתאות. הגודל והיציבות של הבנק מאפשרים לו לפרוס בפני הציבור מגוון רחב של אפשרויות ללקיחת הלוואות דיור ואף להפוך אותן לאטרקטיביות יותר מגופים פיננסיים אחרים.

לוגו של בנק לאומי

מסלולי הלוואות משכנתא של בנק לאומי

בנק לאומי מציע ללקוחות הפוטנציאליים מגוון רחב של מסלולי הלוואות דיור בהתאם למגבלות שמוטלות עליו מהרגולטורים בבנק ישראל. נזכיר רק מעט מבין המסלולים הפופולאריים יותר על הציבור.

  • מסלול משכנתא הצמוד לריבית פריים – במקרה זה, הלוואת הדיור תהיה צמודה לריבית שנקבעת על ידי בנק ישראל מידי חודש, כאשר גובה התשלום החודשי ישתנה בהתאם. לדוגמא, במקרה שהבנק המרכזי מחליט שהריבית במשק תעלה באחוז אחד לחודש מסוים, הרי שגם החזר המשכנתא החודשי יעלה באחוז זהה (אך ורק לגבי הסכום שניטל במסלול ספציפי זה).
    יש לציין, כי הריביות במסלול הן אטרקטיביות למדי לנוטלי המשכנתאות, אך ישנו גם סיכון לא קטן – הריבית יכולה לעלות במהירות גבוהה ולהעמיד את הלווים בקשיים פיננסיים. בגלל סיבה זו, הבנק המרכזי מגביל את שיעור ההלוואה לשליש בלבד מכלל סכום המשכנתא. יתרון נוסף של המסלול, הוא כי ניתן לפרוע את ההלוואה בצורה מוקדמת ללא שום קנס יציאה. פריסת המשכנתא בבנק לאומי יכולה להיות בין ארבע לשלושים שנה.
  • מסלול משכנתא הצמוד למט"ח – לווים אשר בוחרים במסלול זה, צריכים להיות מודעים, כי גובה ההחזר החודשי שלהם יהיה קשור ישירות לשער החליפין בין השקל לסוג מטבע החוץ (דולר, אירו וכ"ו). כאשר שער הדולר יעלה ב-2% בחודש, הרי שגם כל סך החוב המשכנתא יעלה באותו שיעור בדיוק. לעומת זאת, במקרה שהשקל מתחזק מול הדולר, הרי שסך החוב של הלווה הופך להיות נמוך יותר והוא מרוויח.לא קשה לראות שנטילת מסלול משכנתא זה היא מסוכנת מאד וזאת בגלל התנודות המשמעותיות בשער החליפין מידי חודש והסכומים הגבוהים של ההלוואה. מכיוון שכך, האפיק מומלץ במיוחד עבור לווים אשר מקבלים את הכנסתם במט"ח מלכתחילה, בין עם זה משכורת או רנטה מחו"ל – כך, למעשה, הם אינם מושפעים מהשינויים בשערי החליפין.
    הריבית במסלול זה משתנה פעם בשישה חודשים והיא צמודה לריבית הליבור הבין בנקאית בעולם. בנוסף לכך, מכיוון שמדובר במסלול עם ריבית משתנה, הרי שניתן לפרוע את המסלול בנקודות היציאה ללא קנס על פירעון מוקדם. גם במקרה זה, ניתן לפרוס את המשכנתא בין ארבע לשלושים שנה, כאשר קיימת הגבלת סכום הלוואה של שליש בלבד מגובה המשכנתא הכולל.
  • מסלול משכנתא הצמוד לעוגן מק"מ – מדובר כאן במסלול שדומה מאד לאפשרות של הצמדה לפריים, אך עם שינויים מסוימים. השינוי העיקרי מתבטא בנקודות היציאה, בהן הריבית של המשכנתא משתנה – אם במקרה של ריבית פריים, הריבית יכולה להשתנות מידי חודש, הרי שבמסלול הצמוד למק"מ, השינוי הפוטנציאלי הוא פעם בשנה בלבד. עניין זה נותן ביטחון גדול יותר ללווה (מה שגם מתבטא בריבית גבוהה יותר עבור המשכנתא מראש).נקודות היציאה לפירעון מוקדם של המשכנתא ללא קנס הן גם כן פעם בשנה, כאשר הפריסה של התשלומים יכולה להיעשות בין ארבע לשלושים שנה. לגבי הריבית עצמה, חשוב לציין כי אין כמעט הבדל בין הצמדה לפריים להצמדה למק"מ, מכיוון שישנה קורלציה ישירה ביניהן.

מחפשים סיוע בקבלת משכנתא מבנק לאומי? אנו עומדים בכל עת לרשותך ונשמח להפנות אותך למומחים בתחום, אם יש לך שאלות נוספות על מסלולי משכנתא בבנק לאומי אנא השאר את הפרטים שלך באתר וניצור קשר במהירות האפשרית.

לקריאה נוספת בנושא:

האם כדאי לרכוש ביטוח משכנתא מהבנק?
מגבלות אחוז המימון של בנק ישראל