מסלולי הלווואות משכנתא של הבנק הבינלאומי הראשון

הבנק הבינלאומי הראשון נכלל בתוך אחת מחמשת הקבוצות הבנקאיות הגדולות ביותר בישראל ונחשב לגוף פיננסי מקצועי, אמין ובעל מוניטין חיובי בקרב הלקוחות הרבים שלו. קבוצת הבינלאומי כוללת בתוכה את בנק מסד, בנק אוצר החייל, הבנק הבינלאומי, בנק פועלי אגודת ישראל ויובנק, כאשר הלקוחות יכולים לקבל שירות בכל הסניפים של הבנקים בקבוצה.

לוגו של הבנק הבינלאומי הראשון משכנתא

בשנים האחרונות, הבינלאומי עושה מאמצים רבים כדי למשוך לקוחות פרטיים ולגוון את תיק האשראי שלו. הבנק עוסק כיום במתן של שירותים פיננסיים רבים לציבור וביניהם אשראי, פיקדונות, משכנתאות, שוק ההון, מסחר במטבע חוץ, בנקאות עסקית, ייעוץ פנסיוני ועוד.

מסלולי הלוואות משכנתא של הבנק הבינלאומי הראשון

מחזיקי חשבונות עו"ש בבנק הבינלאומי הראשון וגם לקוחות של בנקים אחרים יכולים לבחור מבין מגוון גדול של מסלולי משכנתא המוצעים בסניפים השונים. לצורך בניית תמהיל משכנתא בטוח ויעיל יותר, עדיף כמובן לבחור בשילוב של מספר מסלולים ולא לשים את רוב הביצים בסל אחד – הדבר עלול להביא להפסדים ועוגמת נפש בעתיד.

יש לציין, כי מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי תמהיל המשכנתא וגם להגיע בצורה פיזית לסניפים של הבנק לקבלת מידע מדויק יותר על האפשרויות הקיימות. נעבור על מספר מסלולי משכנתא פופולאריים של הבינלאומי.

  • אפיק הלוואת משכנתא עם ריבית משתנה צמודה למדדמסלול משכנתא זה נחשב זה שנים רבות לאחר הפופולאריים ביותר עבור הלקוחות וזאת בעיקר בגלל הריבית הנמוכה שנלווית אליו. כיום, כאשר אנו נמצאים בסביבת ריבית אפסית, גם העלויות של אפיק הלוואת דיור זה ירדו בצורה משמעותית והפכו אותו לאטרקטיבי עוד יותר. יתרון נוסף של המסלול הוא בגמישות שלו, אשר מאפשרת ללווים לפרוע את ההלוואה בלי עמלות בנקודות זמן קבועות, בהן מתעדכנת הריבית.
    ברם, לווים רבים שוכחים כי מדובר למעשה על אופציה מסוכנת למדי שתלויה בשני פרמטרים מקרו כלכליים לא צפויים – אינפלציה וריבית הפריים במשק. במידה והריבית במשק תחל לעלות (לעיתים זה קורה בצורה דרסטית), התשלומים החודשיים של הלקוחות יתייקרו והם אף עלולים למצוא את עצמם בפני קושי אמיתי להחזיר את המשכנתא. מדד המחירים לצרכן, אשר עולה בדרך כלל לאורך זמן, עלול לייקר גם הוא את קרן המשכנתא בטווח הארוך.
  • אפיק הלוואת משכנתא עם ריבית קבועה לא צמודה למדד – האפשרות הזאת מתאימה במיוחד לאנשים שמחפשים את מרב היציבות והביטחון האפשריים ומוכנים גם לשלם על כך עלויות גבוהות יותר. כאשר הלווים בוחרים את המסלול הנ"ל, הם יודעים בדיוק כמה הם ישלמו לאורך כל תקופת ההלוואה (בלי קשר למדד המחירים והריבית במשק) ויכולים לתכנן עתידם הפיננסי בהתאם. אולם, הוודאות הזו באה במחיר מסוים ולכן הריבית במסלול תהיה גבוהה יותר מהריבית במסלולים אחרים. יש לציין, כי מסלול עם ריבית קבועה הוא אינו מתאים כל כך לאנשים שמתכוונים לפרוע את המשכנתא בצורה מוקדמת, שכן הלווים חשופים במקרה כזה לקנס גבוה על הפרשי ריבית.
  • אפיק הלוואת משכנתא עם ריבית קבועה צמודה למדד – אופציה זו דומה לאפשרות הראשונה שציינו בכתבה, אך כאן מדובר על מסלול בטוח יותר, שכן הלווים תלויים בפרמטר מקרו כלכלי אחד בלבד, שהוא מדד המחירים לצרכן. בגלל היציבות הגדולה יותר, עלויות הריבית באפיק זה יהיו גבוהות יותר במידת מה. בנוסף, הריבית הקבועה חושפת את הלקוח לאפשרות של תשלום קנס יציאה גבוה במקרה של פירעון מוקדם.

חשוב לזכור, כי מכיוון שמדד המחירים לצרכן עולה בדרך כלל לאורך השנים (יעד אינפלציה חיובי הוא אחת המטרות של כל בנק מרכזי), החוב של המשכנתא יכול לתפוח בצורה משמעותית. לפיכך, מומלץ ללווים אשר מעדיפים את המסלול הצמוד למדד לבחור בתקופת החזר קצרה יותר.

אנו בפורטל משכנתא גורו מעוניינים לתת אינפורמציה אקטואלית וחשובה לקוראים שלנו על ההתפתחויות השונות בענף המשכנתאות. מכיוון שמדובר על החלטה פיננסית משמעותית בחייו של כל אדם, מומלץ לקבל כמה שיותר מידע בטרם הבחירה הסופית.

במידה ואתה מתכוון לרכוש דירה ולקחת הלוואת דיור בזמן הקרוב, נוכל לקשר אותך לאנשי מקצוע שיסייעו לך לבחור במסלולי המשכנתא המתאימים לך ביותר. כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו מבטיחים ליצור אתך קשר טלפוני במהירות האפשרית.