שינויים במשכנתא

מחירי הדיור בישראל ממשיכים לעלות באופן מהיר וזאת למרות ההבטחות של פוליטיקאים וקובעי המדיניות בנוגע להרחבת הבנייה והקשחת התנאים עבור משקיע הנדל"ן. אחת הסיבות העיקריות להמשך עליות המחירים מעבר לחוסר הפיזי בהיצע דירות, היא הסביבה המקרו כלכלית התומכת במגמה מסוג זה. ריבית בנק ישראל עומדת כיום בשפל היסטורי של 0.1% בלבד וגם מדד המחירים שלילי ונמצא רחוק מאד מיעד האינפלציה של הבנק המרכזי.

זוג שרוצה לעשות שינויים במשכנתא יושב עם יועץ

 

נתוני הריבית והאינפלציה במשק בישראל היום משפיעים במידה רבה על הוזלת עלות נטילת משכנתא ורבים מנצלים זאת לצורך השקעה או שיפור דיור. אולם, קיימים גם אנשים רבים שנפגעים מהמצב ואלו הם בעיקר לווים שנטלו משכנתא לפני ההיווצרות של הסיטואציה הנוכחית.

איזה שינויים ניתן לבצע במשכנתא?

תארו לכם לווה שלקח לפני מספר שנים הלוואת דיור במסלול עם ריבית קבועה וזאת כאשר הריבית במשק עמדה על 3.5% והאינפלציה הייתה 2.5% בשנה. במידה והוא ממשיך בהחזרי המשכנתא גם היום, הרי שהעלויות שלו גבוהות בעין שיעור מאלו שרוכשים דירה כיום – עניין שללא ספק גורם לו עוגמת נפש וחוסר שביעות רצון גדול.

עם זאת, יש בכל זאת אפשרות ללווים מסוג זה, שמצאו כי התנאים המקרו כלכליים משתנים לרעתם במשך השנים והפתרון הוא במחזור משכנתא. תהליך זה נותן את האפשרות לבעלי משכנתא קיימת לבצע שינויים גדולים בהלוואה – לפרוע מסלולים, לשנות ריביות, לשנות את תקופת ההחזר ועוד. מחזור משכנתא הוא אינו הליך פשוט ודומה לנטילת הלוואת דיור חדשה לגמרי, אולם הוא יכול לחסוך סכומי כסף גדולים בחלק מהמקרים.

אנו בפורטל משכנתא גורו מעוניינים לתת לקוראים שלנו את האינפורמציה החשובה והאקטואלית ביותר בנוגע לענף המשכנתאות בישראל. מכיוון שההוצאה על דיור היא ללא ספק הגדולה ביותר במשק בית ממוצע, יש משמעות גדולה מאד בקבלת מידע רלוונטי, התמצאות בשוק הנדל"ן והתייעצות עם גורמי מקצועיים ואובייקטיביים. התייחסות רצינית להחזרי המשכנתא ובחינת כל האפשרויות הזמינות בכל עת יכולים להביא להוזלה של עשרות אלפי שקלים בעלויות לאורך השנים.

אם אתה חושב לקחת משכנתא בקרוב או שמא כבר יש ברשותך הלוואת דיור, ביכולתנו לסייע לך ולחסוך לך כסף וזמן רב על חיפושים. כל מה שעליך לעשות, זה להשאיר את פרטיך האישיים בעמוד זה ואנו מבטיחים ליצור אתך קשר טלפוני במהירות האפשרית.

לקריאה נוספת: