ריבית פריים

ריבית הפריים היא הריבית שבנקים מסחריים במדינה מסוימת גובים מהלקוחות הבטוחים ביותר שלהם, שלגביהם יש את הסיכון הקטן ביותר לאי החזר הלוואה וחדלות פירעון. בדרך כלל, הלקוחות הללו מורכבים מתאגידים גדולים וחברות בעלות הון עצמי רב.

מחשבים את מחזור המשכנתא

כיצד נקבעת ריבית פריים עדכנית היום?

ריבית פריים 2018 עדכנית קשורה באופן הדוק לריבית הבין בנקאית שנקבעת פעם בחודש על ידי הבנק המרכזי והיא מהווה נגזרת שלו. כלומר ההחלטה על כמה היא ריבית הפריים היום הינה נגזרת של ריבית פריים בנק ישראל.

מהי ריבית הפריים היום?

ריבית הפריים היום עומדת על 1.75%, והיא מהווה 1.5% תוספת לריבית שנקבעה על ידי בנק ישראל, שעומדת על 0.25%. במידה ובנק ישראל יחליט להעלות את הריבית בעתיד, לדוגמא, גם ריבית הפריים תעלה בהתאם.

ריבית הפריים חשובה מאד ללקוחות הפרטיים כי היא משפיעה ישירות על סוגים רבים של מכשירים פיננסיים במשק. גם כל סוגי ההלוואות במשק, כמו המשכנתאות, ההלוואות לעסקים קטנים והמסגרות למשיכת יתר כולן קשורות במידה מסוימת לריבית הפריים.

משכנתא בריבית פריים

משכנתא בריבית פריים היא משכנתא שהריבית שלה תלויה בגובה הריבית במשק. ברגע שהריבית היא גבוהה יותר, כך גם שיעורי התשלומים החודשיים הופכים להיות לגבוהים יותר, מה שמייקר בצורה משמעותית את המשכנתא. לעומת זאת, בתנאים של ריבית פריים נמוכה כמו עכשיו, משכנתא פריים היא משתלמת מאד, מכיוון שהריבית היא נמוכה יותר והתשלומים קטנים. יתרון נוסף של משכנתא פריים הוא, שאין קנסות יציאה, כך שניתן לעבור בעתיד למסלול אחר במידה והתנאים במשק משתנים.

כמו כן, ישנם בנקים שמציעים מסלולים של משכנתא פריים מינוס – זהו מסלול שהריבית בו יותר נמוכה בשיעור מסוים מריבית הפריים. יש לזכור, עם זאת, שמשכנתא היא הלוואה לטווח ארוך מאד, ושיעורי הריבית יכולים להשתנות באופן קבוע. במקרים של עלייה בריבית הפריים, גם משכנתא פריים מינוס אטרקטיבית יכולה לעתים להפוך למסוכנת ולייקר את העלות הכוללת של המשכנתא.

מומלץ לקריאה נוספת:

לקיחת משכנתא

תנאים לקבלת משכנתא

מחשבון משכנתא

לאתר משכנתא גורו יש קשרים עסקיים עם בנקים והגופים הגדולים והמוכרים ביותר בתחום המשכנתאות. אנו יכולים לייעץ לך בקשר למשכנתא בריבית פריים ולנהל משא ומתן בשבילך בטרם ההחלטה הסופית על לקיחת משכנתא פריים. השאר את הפרטים שלך ונחזור אליך במהירות האפשרית.

אתר זה הינו אתר מאובטח ופרטיכם ישמשו אך ורק למטרת קבלת שירותי ייעוץ מהאתר