משכנתא לאיחוד הלוואות

לא מפסיקים לקחת הלוואות על מנת לכסות את ההתחייבויות הקודמות שלכם לבנק? התשלומים החודשיים לטובת כל הלוואה שנלקחה מכבידים על התקציב המשפחתי? קראו מידע שיגלה לכם איך לעשות סדר בהלוואות שלכם ולאחד את כולן לתוך משכנתא קיימת.

משכנתא לאיחוד הלוואות

יוקר המחייה והמחירים המאמירים בישראל גורמים לאנשים רבים לקחת כמות גדולה של הלוואות מהבנקים ומחברות חוץ בנקאיות. מדובר לא רק בהלוואות בכרטיסי אשראי והלוואות לרכב, אלא גם במינוס בחשבון בנק, תשלומים וצ'קים דחויים ועוד. לכל הלוואה ישנם תנאים משלה וריביות שמשתנות, ולא תמיד הלווים מצליחים לנהל את כל ההלוואות שלקחו בצורה חכמה. הדבר מוביל למצב בו לא קיים סדר בתשלומים ובתקציב המשפחתי.

הפתרון במקרה שכזה הוא לקחת משכנתא לאיחוד הלוואות, משמע, לאחד את כל ההלוואות שנטלתם בעבר לתוך משכנתא – התהליך מורכב ממחזור המשכנתא והגדלתה. הלוואות שנלקחו ממוסדות פיננסיים שונים מצריכות העברת החזרים לטובתן בתאריכים שונים ומעקב אחר תנאי הפירעון והריביות שנקבעו. האיחוד מאפשר ללווים לא רק לשפר את תנאי המשכנתא מבחינת ההחזרים החודשיים ולשמור על מעקב ברור אחר ההתחייבויות, אלא גם לשנות את תקופת ההלוואה ולקבל ריביות נמוכות יותר עבור המשכנתא.

מאחדים את ההלוואות הקיימות – איך לעשות זאת בפועל?

אם שאלתם את עצמכם איך מקבלים הלוואה מאחדת חובות, המומחים של משכנתא גורו מציעים לכם לחלק את התהליך לשלושה שלבים פשוטים:

  1. עליכם להוציא פירוט על תנאי המשכנתא שלכם מהבנק – פעולה זו תאפשר לכם להבין מה היא יתרת סכום ההלוואה, מה הם המסלולים שעל-פיהם המשכנתא שלכם מחולקת, מה היא תקופת המשכנתא ואיזו ריבית יש לשלם לטובתה.
  2. יש להוציא מהבנק או מחברות האשראי פירוט על ההלוואות שנלקחו עד עכשיו ופירוט על המינוסים הקיימים בעו"ש – הפירוטים הללו יעזרו לכם לחשב את סך ההתחייבויות שקיימות לכם ושמצריכות מכם לבצע תשלומים חודשיים.
  3. בחנו את ההכנסות הפנויות ואת ההוצאות החודשיות שלכם – חישוב שכזה ישמש כבסיס לתכנון ההחזרים החודשיים האופטימליים בשבילכם לאחר איחוד הלוואות לתוך המשכנתא.

לאחר שתבצעו את הפעילויות המצוינות מעלה, אתם תוכלו לפנות לבנקים למשכנתאות ולקבל מהם אישור לביצוע האיחוד. שימו לב כי בסיום התהליך אתם צריכים לבצע את התאמת ההוצאות לרמת ההכנסות שלכם מחדש על מנת להמשיך לנהל את התקציב המשפחתי שלכם ללא לקיחת הלוואות חדשות בריביות גבוהות.

מה עושים אם הבנק מסרב לבצע איחוד הלוואות?

אמנם איחוד הלוואות במשכנתא בריבית נמוכה זה אפשרות אותה מציעים לא מעט בנקים, אך ייתכן כי הבנק בו חתמתם על משכנתא לא ייתן לכם אישור לביצוע התהליך לאחר בדיקת הפרופיל וההתחייבויות שלכם לטובתו. עם זאת, תמיד ניתן לפנות לבנק אחר או לחברה חוץ בנקאית שיציעו לכם להעביר את המשכנתא אליהם.

חשוב שתדעו כי בנק ישראל מאפשר ללווים להגדיל את המשכנתא שלהם עד 50% משווי הנכס שלטובתו נלקחה ההלוואה. למשל, אם עלות הדירה היא 2,500,000 שקלים והמשכנתא שנטלתם היא בסך 1,000,000 שקלים, הבנקים יכולים לתת לכם אישור להגדלת המשכנתא ל-1,250,000 שקלים ולצרף 250,000 שקלים נוספים לתוכה מההלוואות האחרות שקיימות לכם.

האם כדאי לקבל החלטה שכזו? התשובה לשאלה מצריכה בדיקה מעמיקה של מצבכם הכלכלי, והעזרה של יועצי משכנתא מומלצים של משכנתא גורו תעניק לכם הזדמנות סוף סוף להבין איך לצאת מבור החובות שיצרתם לעצמכם ואיך לאחד את כל ההלוואות שלכם בצורה נבונה ולהשיג ריביות משתלמות.