משכנתא חוץ בנקאית

רוב הציבור מאמין בדרך כלל שמשכנתאות והלוואות שונות לצורך רכישת נדל"ן מסופקות רק על ידי הבנקים. עם זאת, זהו כבר מזמן לא המצב והשוק של משכנתאות חוץ בנקאיות בישראל גדל ומפתח במהירות. משכנתא חוץ בנקאית מספקת ללווים שורה של יתרונות על המשכנתא הבנקאית וגם נותנת אפשרות לאנשים שלא יכולים או לא רוצים לקבל משכנתא מהבנק לרכוש דירה משלהם. בכתבה זו ננסה לפרט האם כדאי לקחת משכנתא חוץ בנקאית ובמה היא שונה ממשכנתא בבנק.

יועץ מציע סוגי משכנתאות ללקוחות

מי נותן משכנתא חוץ בנקאית?

כיום יש מגוון של חברות שמציעות הלוואות לדיור ומשכנתאות חוץ בנקאיות. חלק מהחברות הן מהמוכרות והגדולות במשק, כמו חברות ביטוח שונות, לדוגמא, וחלקן הן חברות פרטיות וקטנות יותר. החברות קובעות בעצמן את התנאים השונים לנתינת הלוואות או משכנתאות אך עם זאת יש גם רגולציה מסוימת מצד המדינה ולא מדובר בשוק פרוץ ללא גבולות וחוקים.

לקיחת משכנתא חוץ בנקאית כיום הפכה לפופולארית יותר ובגלל התחרות הגדולה יותר בשוק המשכנתאות החוץ בנקאיות, הריבית והעמלות שדורשות החברות הללו יורדת. זה אומר שעם סקר שוק נכון והתמקחות על התנאים של המשכנתא, תוכלו להשיג הנחות משמעותיות. יש לזכור גם, שלקיחת אשראי מחברה חוץ בנקאית לא חוסמת מכם הלוואה בנקאית בעתיד, כך שעל ידי בחירה במשכנתא חוץ בנקאית, אתם משאירים את כל האופציות פתוחות.

היתרונות השונים במשכנתא חוץ בנקאית

לקיחת משכנתא חוץ בנקאית יכולה להתאים לאנשים שכבר פנו לבנקים לצורך קבלת משכנתא וקיבלו סירוב מסיבה כלשהי. מכיוון שהבנקים מעוניינים לבטח את עצמם בצורה מרבית, הם דורשים לעיתים לספק להם מסמכים רבים על היסטוריית האשראי, נתונים על מקומות עבודה, רמת השכר והמקצוע של הלווה. זה יוצר קושי רב לקבל אישור למשכנתא בעיקר לאנשים צעירים, ללווים בלי עבודה קבועה לאורך זמן או בעלי הון עצמי נמוך.

לקיחת משכנתא חוץ בנקאית, לעומת זאת אינה כרוכה בדרישות אשראי כה נוקשות מצד החברות החוץ בנקאיות. גם אדם שאין לו הון עצמי רב או עבודה קבועה לאורך שנים יכול לקבל שם משכנתא. עם זאת, יש לזכור שלהקלות הללו בדרך כלל יש מחיר והריבית של המשכנתא תהיה גבוהה יותר בגלל הסיכון הגדול יותר שלוקחת על עצמה החברה.

משכנתאות חוץ בנקאיות – יתרונות נוספים

יתרון נוסף של המשכנתאות החוץ בנקאיות הוא מגוון האפשרויות הגדולה של המסלולים כולל אפשרות לקבל משכנתא למוגבלים בבנק והוצאה לפועל. בגלל שמדובר בחברות קטנות יותר שעובדות בשוק תחרותי יותר ולא בבנקים עם סט החוקים הנוקשים והברורים שלהם, יש גמישות רבה יותר. החברות יהיו מוכנות ללכת לקראתך ולהתחשב במאפיינים האישיים שלך.

האם כדאי לקחת משכנתא חוץ בנקאית?

כאמור, המשכנתא הזו תהיה בתנאים שונים מאלו שהבנק יכול להציע לכם, לרוב פחות משתלמים בטווח הארוך, אך אם אתם ממש רוצים לרכוש דירה והבנק סירב להעניק לכם משכנתא, זוהי ההזדמנות היחידה שלכם לעשות זאת בצורה לגיטימית ובטוחה. השאלה שאתם אמורים לשאול את עצמכם היא האם תוכלו לעמוד בהלוואות משכנתא במימון חוץ בנקאי, ותצטרכו לענות עליה במלוא הכנות – הרי יש סיבה לכך שהבנק סירב לכם מלכתחילה.

אם אתם מצפים שבעתיד הרחוק ייכנס לכם סכום כסף גדול מאוד מפרויקט שאתם מקימים בימים אלו או מירושה שתקבלו, הרי שלקיחת הלוואה שכזו היא אפשרות סבירה, אך שימו לב: עשו זאת אך ורק אם יש לכם עירבון לכך שאכן יכנס לחשבונכם סכום כסף גבוה בהמשך. אם הסיכון הוא גבוה או אפילו בינוני, כדאי לכם להימנע מלקיחת הלוואת משכנתא חוץ בנקאית ולחכות עם רכישת הדירה.

מתי בהחלט מומלץ לקחת את המשכנתא הזו?

ישנו מקרה אחד וספציפי מאוד שבו משכנתא שכזו יכולה לעזור לכם, אך גם כאן מדובר במוצא אחרון. אם אתם צריכים סיוע בהגעה להסכמה על הסדר חובות מול הוצאה לפועל, תוכלו לקבל פתרון מהיר בעזרת לקיחת הלוואה שכזו. משום שזוהי הלוואה שניתנת באופן מהיר יחסית, משכנתא חוץ בנקאית לבעלי תיקים בהוצאה לפועל יכולה להיעשות עוד לפני שההליך יגיע לשלב של חקירת יכולת, וכך בעצם תספקו לכם הגנה בטווח המידי.

במצב שתואר, שימו לב שאתם לוקחים משכנתא אך ורק על הסכום שדרוש לכם ולא יותר מכך, משום שמשכנתא חוץ בנקאית יכולה להיות קשה מאוד להחזרה – אל תתפתו ותתייחסו אליה כאל הלוואה שתשרת אתכם גם למטרות אחרות אם אתם כבר נמצאים תחת חובות.

לאילו תנאים אפשר לצפות בהלוואה חוץ בנקאית?

ישנם מספר מסלולים למשכנתאות שחברות הביטוח יכולות להציע לכם, והם לא כל כך שונים ממה שהבנק מציע, אך מצומצמים יותר. חלקם משתלמים יותר וחלקם פחות, אך כל זאת כמובן בהתאם למצבכם הנוכחי ולעתיד הכלכלי שלכם. להלוואת משכנתא חוץ בנקאית כלל ביטוח מציעה למשל 5 מסלולים:

  • משכנתא בריבית קבוע, בלי הצמדה ועם החזר חודשי ידוע מראש וקבוע
  • משכנתא צמודה למדד עם ריבית קבועה
  • משכנתא צמודה למדד עם ריבית משתנה
  • משכנתא על בסיס ריבית פריים
  • הלוואות בלון

החברה מציעה מימון של עד 60% בפריסה לאורך של עד 30 שנה, וגם אפשרות למחזור וגרירה של המשכנתא.

רוצים לדעת אילו עוד הצעות מחכות לכם ואיך לבחור את המשכנתא המשתלמת ביותר? היעזרו ביועצים שלנו, שיכינו אתכם לקראת הפגישה עם חברת הביטוח ויספקו לכם את כל הידע שדרוש לכם ואשר ימנע מכם אפשרות לחתימה שתכניס אתכם לחובות מיותרים.

אתר משכנתא גורו עובד עם חברות רציניות ומקצועיות רבות בתחום במשכנתאות החוץ בנקאיות. אם אתה מעוניין לקנות דירה בקרוב, אנו נוכל להמליץ לך על מסלול משכנתא חוץ בנקאית שמתאים ספציפית לך ללא צורך בבזבוז זמן מיותר. השאר את הפרטים שלך ואנו נחזור אליך בהקדם.

לקריאה נוספת: