מתי הבנק מסרב לתת משכנתא

כל אחד צריך לברר מתי הבנק מסרב לתת משכנתא עוד לפני שהוא ניגש לבקשת הלוואה ארוכת טווח על דירה. זה חשוב לא רק כדי שתדעו האם אתם בכלל עומדים בתנאים למשכנתא או לא, אלא גם כדי שתוכלו לטפל בבעיות האפשריות עוד לפני שהבנק יסמן אתכם על הכוונת שלו כלקוחות שלא כדאי לתת להם הלוואה.

מתי הבנק מסרב לתת משכנתא

הסיבות שבגללן בנקים מסרבים לתת משכנתא ואיך מתמודדים עם המצב

מי מסורב משכנתא? אדם שהבנק לא סומך עליו או שלא עומד בתנאים שלו, והיועצים המומחים שלנו כאן במשכנתא גורו כבר עזרו למאות מסורבי משכנתא לקבל את ההלוואה הרצויה שלהם על אף הקשיים, ואף בתנאים מעולים. רוצים להצטרף אליהם? קודם כל דעו למה הבנקים מסרבים לתת משכנתא ומה תוכלו לעשות בנושא במידה שזה קרה לכם.

 

מתי הבנק מסרב לתת משכנתא?

ישנן סיבות רבות מספור שבגינן הבנק יכול שלא לאשר לכם לקבל משכנתא דרכו, וזו היא זכותו המלאה. עם זאת, אם סירבו לכם בבנק אחד תמיד תוכלו לפנות לבנק אחר ולנסות שם את מזלכם, אך הכול תלוי בתנאי שבגללו לא נתנו לכם משכנתא. לפניכם כמה סיבות לסירוב משכנתא ע"י הבנק:

 ביקשתם אחוז מימון גבוה מדי – אם מדובר בדירה הראשונה שלכם, תוכלו לקבל מימון של 75%, אך אם תדרשו אחוז גבוה שכזה בשביל רכישת דירה שנייה, נכס להשקעה או שדרוג הדירה, הבנק לא יאשר לכם זאת.

 ביקשתם סכום גבוה מדי למימון – הבנק יכול להחליט להעניק לכם סכום נמוך ביחס למה שדרוש לכם, ואם לא תוכלו לספק את ההון העצמי הנדרש, לא תקבלו משכנתא.

 אתם לקוחות שהבנק לא סומך עליהם – לאור ההיסטוריה שלכם עם הבנק, הוא יכול לסרב לתת לכם משכנתא ובצדק, משום שהוא לא סומך שתחזירו לו את ההלוואה. למשל אם יותר מדי צ'קים שלכם חזרו או אם יש לכם בעיות כספיות בחשבון עו"ש.

√ קיימים נגדכם תיקים של הוצאה לפועל – מצב שכזה מעיד על כך שכבר יש לכם חובות שלא שילמתם, ולכן הבנק עשוי שלא לסמוך עליכם שתחזירו לו את ההלוואה שתיקחו ממנו.

 אין לכם מסמכים מתאימים – אם הרישום של הנכס שאתם מעוניינים לרכוש נעשה בצורה לא מקובלת, תקבלו ברוב המקרים סירוב לקבלת משכנתא. דוגמה נוספת היא אי קבלת ביטוח חיים מחברת ביטוח, אך כיום ישנן דרכים להתגבר על בעיה זו.

 הנתונים שלכם לא הרשימו את הבנק – לרוב הבעיה הזו צצה אצל לווים צעירים, שאין להם מספיק וותק בעבודה או שהם רווקים.

 

מה עושים אם הבנק מסרב לתת משכנתא?

התשובה הפשוטה היא לטפל בגורם שבגללו לא אישרו לכם לקבל את המשכנתא, למשל להפחית את הסכום שאתם מבקשים, להביא ערב שיעזור להבטיח לבנק שתחזירו לו את ההלוואה ועוד. אך בכל זאת זה לא פשט כמו שזה נשמע, ולכן השאלה האמתית היא איך לעשות זאת נכון במקרה שלכם. כאן בדיוק יועצי משכנתאות מומלצים מטעמנו יוכלו לסייע לכם. הם ידריכו אתכם ויעזרו לכם לדעת מה דרך הפעולה המומלצת ביותר עבורכם כדי לקבל את המשכנתא המיוחלת, בין שקיבלתם סירוב משכנתא לאחר אישור עקרוני ובין שהסירוב התקבל לאחר שלב מתקדם בלקיחת המשכנתא.

ייעוץ מטעמנו יעזור לכם גם לדעת איך להתנהל נכון מבחינה כלכלית במהלך תקופת ההחזרים ובאופן כללי, וכדי להתרשם מהשירות המסור והמקצועי שלנו תוכלו לפנות אלינו כבר עכשיו לקבלת ייעוץ משכנתא ראשוני ללא התחייבות ובחינם. אנחנו נעזור לכם להגשים את החלום שלכם ולרכוש דירה, גם בזמן שכולם אומרים לכם לא.