כללי הבטיחות ללקיחת משכנתא

לקיחת משכנתא היא החלטה חשובה שמשפיעה בצורה משמעותית על חייו של אדם ממוצע. בעת נטילת משכנתא מהבנק הלווה בוחר את מקום מגוריו לתקופה הקרובה וגם מתחייב להחזיר הלוואה בסכום גבוה למדי למשך תקופה ארוכה.

בנק למשכנתאות מומלץ

כל אדם הוא אינדיבידואל בעל אישיות ומאפיינים ייחודיים משלו, ויש לו את ההעדפות שלו לגבי ההחלטה על נטילת משכנתא ורכישת דיור. ישנם לווים שיעדיפו לקחת את הזמן, לברר כל פרט ופרט, להיפגש עם נציגים מכל הבנקים ורק אז לבחור במשכנתא המתאימה ואילו אחרים יעשו את כל התהליך במהירות יחסית.

בכל אופן, כדאי לזכור שאם כבר הגעתם למצב בו אתם זקוקים למשכנתא, אז כנראה שסכום המשכנתא המתקבל הוא משמעותי עבורכם. מכיוון שכך, עליכם לדעת מה הסיכונים וכיצד לעמוד בכללי הבטיחות ללקיחת משכנתא.

לקיחת משכנתא – צעדים ראשונים

אין איזשהו פורמט אחיד שמתאים לכל הלווים בנוגע לזמן החיפושים עבור המשכנתא המתאימה. ההמלצה הטובה ביותר היא למצוא את שביל הביניים – לעשות סקר שוק ולבדוק מספר אופציות, אך גם לא להתעמק לעומקו של כל נושא שולי. זאת מכיוון שיותר מידי אינפורמציה מיותרת יכולה להסיט אתכם מהמטרה העיקרית.

במידה ואתם מתכוונים לחפש דיור ולבקש משכנתא בקרוב, מומלץ מאד להתחיל ולהתעניין בנתונים הכלכליים של ישראל והתחזיות של מומחים להתפתחויות של ריבית, מדד, שערי מט"ח ועוד. אם יהיה לכם ידע בסיסי על הדרך בה הכלכלה הישראלית, תוכלו להבין בצורה טובה יותר את ההשפעה על שוק המשכנתאות ותימנעו מלקיחת הלוואה מסוכנת ולא משתלמת עבורכם.

תמהיל המשכנתא והסיכונים שבו

זהו הפרמטר החשוב ביותר במשכנתא שלכם ומכיוון שהוא מורכב למדי, אנו ממליצים לפנות למומחה בתחום שיעזור לכם לנסח את התמהיל המשתלם עבורכם. ההבדל בהחזרים בין תמהילים שונים לאותו סכום משכנתא יכול להגיע למאות אלפי שקלים, כך שאין בשום פנים ואופן להקל בהחלטה זו.

ניתן לעשות שימוש במחשבון משכנתא שנמצא בגישה חופשית באינטרנט כדי לבדוק את גובה התשלומים העתידיים שלכם בהתאם לתמהילים שאותם אתם מעדיפים. עם זאת, תזכרו ששינויים בריבית ובמדד יכולים להגדיל בצורה ניכרת את גובה התשלומים לכן תעשו את החישובים בהתאם לשערי ריבית ומדד שונים לאורך התקופה.

המסלולים הצמודים למדד ולריבית הפריים עשויים להיות אטרקטיביים למדי כיום, כאשר אנו נמצאים בסביבת ריבית אפסית ומדד שלילי לשנת 2014. אולם, יש להבין כי המצב שבו הכלכלה העולמית נמצאת כעת היא מצב קיצון ולא סביר שהוא ימשך עד סוף תקופת המשכנתא שלכם. סביר להניח שהריבית והמדד יחזרו להיות ברמה גבוהה יותר ואתם, כלווים, צריכים להיות מוכנים לכך מבחינה כספית.

אנו באתר משכנתא גורו למשכנתאות עומדים כאן לשירותך ומוכנים לענות על כל שאלותיך בנושא כללי הבטיחות ללקיחת משכנתא. במידה ואתה רוצה לחסוך זמן וכסף בעת ההחלטה על המשכנתא, השאר את הפרטים שלך בעמוד זה והנציגים הטלפוניים שלנו יצרו אתך קשר בהקדם האפשרי.