דווקא היום! מדוע כדאי לרכוש נדל"ן בדרום?

על רקע הקמת עיר הבה"דים בדרום הארץ ולנוכח שדרוג מערכת הכבישים ומסילות הרכבת בין הדרום למרכז, הפכו היישובים באזור הדרום למבוקשים, וכיום יש הזדמנויות משתלמות לרכישת דירות ונכסים לצרכי מגורים והשקעה. מחירי הנדל"ן באזור המרכז גבוהים וישראלים רבים אינם מסוגלים לרכוש דירה באזור, לכן הדרום הופך לפנינת הנדל"ן החדשה עבור רבים בארץ.

בית ומכונית מדולרים - איפה כדאי להשקיע בנדל"ן בישראל

בגלל מחירי הנדל"ן הגבוהים במרכז מחפשים המשקיעים אלטרנטיבות לכספם, ובשנים האחרונות החלו יותר ויותר משקיעים לרכוש נכסים להשקעה ביישובי הדרום. משקיעים רבים מצליחים לרכוש נכסים במיקומים אטרקטיביים ובמחירים משתלמים, ומחירי הנדל"ן והשכירות באזור רק ממשיכים לעלות ומאפשרים למשקיעים ליהנות מתשואה גבוהה, במקרים מסוימים התשואה גבוהה יותר מאזורים אחרים בארץ.

איפה כדאי להשקיע בדרום?

לפי נתוני משרד האוצר לשנת 2014 עולה כי העיר ירוחם זכתה בקרב המשקיעים בתחום הנדל"ן לביקוש הגבוה ביותר, המשקיעים זכו גם לתשואה גבוהה בהשוואה למקומות אחרים בארץ. גם דימונה, אילת ויישובים אחרים בדרום הפכו למוקדי ביקוש בקרב משקיעי הנדל"ן, ובירוחם למעלה מ- 50% מהדירות שנמכרו בשנת 2014 נקנו על ידי משקיעים.

מצב זה מזכיר את הביקוש הגבוה לנכסי נדל"ן בבאר שבע בתחילת שנות ה- 90, בעיקר לדירות של 3-4 חדרים הנמצאות בסמוך לאוניברסיטה. משקיעים רבים רכשו דירות במחיר אטרקטיבי, השכירו אותן לסטודנטים, ותוך שנים ספורות השיגו תשואה גבוהה בעקבות עליית מחירי הנדל"ן בעיר.

כיום, זוכים יישובי הדרום לביקוש ער בקרב משקיעים אך לא רק. זוגות צעירים ומשפרי דיור רוכשים דירות חדשות ויד שנייה ביישובי הדרום בגלל המחיר האטרקטיבי, בהשוואה למחירי הנדל"ן ביישובי המרכז. יש לזכור כי הדרום מתפתח במהירות, יש בו יותר מוקדי תעסוקה, וניכרת השקעה גבוהה גם בתשתיות ובחינוך.

בחלק מיישובי הדרום ניתן לרכוש קרקעות במחירים משתלמים ולבנות בית פרטי, לחלופין ניתן לרכוש בתים פרטיים בשכונות חדשות המוקמות בהרחבות של קיבוצים ומושבים, וכך נהנים מחיי הכפר, מתשתיות חדשות וגם מהשקעה משתלמת לאורך זמן לנוכח העלייה המתמדת במחירי השכירות והנדל"ן.

משקיע המחפש הזדמנויות משתלמות חייב לעקוב אחרי מגמות בשוק הנדל"ן, ולפי הנתונים עולה כי השקעה בדרום הארץ יכולה להביא לתשואה גבוהה על הנייר. יש לזכור כי חלה עליה מתמדת גם במחיר השכירות בדרום, לכן משקיעים רבים בוחרים באזור זה.

הטבה ממשרד הבינוי והשיכון לרוכשי דירה ראשונה בדרום

החל מיולי 2011 מציע משרד הבינוי והשיכון הטבה לרוכשי דירה ראשונה ביישובים רבים באזור הדרום, ההטבה מוענקת גם במקרה של בנייה רוויה עצמית. גובה המענק לזכאים הוא 60,000 ₪ למשפחות (גם למשפחות ללא ילדים) ולמשפחות שבראשן הורה עצמאי (חד הוריות). יחידים יכולים לקבל הטבה בסך 30,000 ₪.

חשוב לדעת כי ההטבה הופכת למענק לאחר 10 שנים, כל עוד עומדים בתנאים כמו אכלוס הדירה על ידי הזכאי למשך שנתיים לפחות והחזקת הנכס לתקופה של עשר שנים לפחות. ראוי לציין כי משרד הבינוי והשיכון מפעיל משרד חקירות כדי לוודא כי הזכאים למענק עומדים בתנאים. למידע נוסף על משכנתא למשפחות חד הוריות

מעוניין לרכוש נדל"ן למגורים או להשקעה בדרום הארץ? השאר פרטים באתר וצוות המומחים של משכנתא גורו יעמוד לרשותך בכל שאלה ובקשה.