סוגי משכנתא בנק הפועלים

אם הגעתם להחלטה שאתם רוצים לרכוש דירה בקרוב ואתם זקוקים למשכנתא, כדאי לכם לבדוק מה יש לבנקים הגדולים ביותר להציע לכם. בנק הפועלים הוא אחד משני הבנקים הגדולים בישראל ועוסק בתחום המשכנתאות כבר שנים רבות. בגלל גודלו של הבנק, באפשרותו להציע ללקוחות שלו הצעות אטרקטיביות ומשתלמות יותר. בכתבה זו ננסה לסקור את סוגי המשכנתאות בבנק הפועלים.

בנק פועלים

סוגי משכנתא בנק הפועלים

  • משכנתא צמודת מדד – זהו מסלול משכנתא שתלוי בשינויים החודשיים במדד המחירים לצרכן. המדד בעצם משקף את עליות המחירים שהיו כל חודש והוא מתפרסם בכל 15 לחודש. אם המדד עולה ב-1%, כך עולה גם גובה תשלום המשכנתא שלכם והקרן שאתם חייבים להחזיר. ישנם כמה מסלולי משכנתא בנק הפועלים שמציעים הצמדה למדד – בריבית קבועה, בריבית חצי קבועה, בריבית משתנה, משכנתא 32 ומשכנתא אח"מ שמשתנה כל 5 שנים על בסיס אג"ח.
  • משכנתא גם וגם – מסלול המשכנתא הזה אינו צמוד למדד ומצד שני גם בעל ריבית משתנה כל 5 שנים. תקופת ההלוואה היא עד למשך 25 שנים, הריבית צמודה לאג"ח ומשתנה כל 5 שנים בנקודות היציאה, מה שהופך אותה לאטרקטיבית למדי. בנוסף, ניתן כמובן לפרוע את המשכנתא או לעשות מחזור בנקודות היציאה ללא קנסות.
  • משכנתא לא צמודה בריבית משתנה נושאת ריבית פריים – מסלול המשכנתא הנ"ל ניתן לתקופה של עד 30 שנה. זהו אחד מהמסלולים האטרקטיביים ביותר מבחינת ריבית אך גם יש בו סיכון לא מבוטל בגלל אפשרות של עליות ריבית דרסטיות.
  • משכנתא יציבה – זהו מסלול המשכנתא שנותן את הביטחון והיציבות הגדולים ביותר ללווים כי הם אינם צריכים לדאוג כל חודש בקשר למדד וריבית הפריים. אין כאן כל הצמדה ולכן התשלום הוא קבוע לאורך כל חיי המשכנתא.
  • משכנתא צמודה לדולר/אירו – זהו מסלול שניתן לתקופה של 4 עד 25 שנה, כאשר הריבית משתנה כל שלושה או שישה חודשים, בהתאם להעדפתכם. קרן המשכנתא צמודה לשער היציג של הדולר או האירו מול השקל ואילו הריבית צמודה לריבית הליבור.
  • משכנתא מט"ח – זוהי משכנתא שמתאימה בעיקר לאנשים שמקבלים את הכנסתם במט"ח. היא ניתנת עד לתקופה של 20 שנה, כאשר היא ניתנת ללווה במטבע זר וגם תוחזר על ידו באותה צורה. בריבית במסלול זה היא משתנה, כאשר השינוי נעשה לפי העדפת הלווה – אחרי חודש, שלושה חודשים או חצי שנה.
  • הלוואת גישור – זוהי הלוואה השונה מסוגי משכנתא בנק הפועלים אחרות. היא ניתנת לתקופה של שנתיים עד 4 שנים עד שהכסף עבור מכירת הנכס הקיים של הלווה מתקבל על ידו. אפשר לשלם את הלוואת הגישור בשתי דרכים – על ידי תשלום אחד בסוף התקופה ועל ידי תשלום של קרן והצמדה בסוף התקופה, כאשר הריבית משולמת מידי חודש למשך ההלוואה.
  • משכנתא משולבת – זהו מסלול המאפשר לכם לעשות תמהיל של משכנתא. בעצם כאן תוכלו לעשות פיזור סיכונים ולבחור במספר מסלולים שירכיבו את תיק המשכנתא שלכם. אפשרות כזאת יכולה לעזור לכם להכין את עצמכם לתרחישים רבים היכולים להשפיע על הכנסתכם החודשית לאורך חיי המשכנתא.

לסיכום, ניתן לראות כי בבנק הפועלים מסלולי משכנתא רבים עם מאפיינים מגוונים וריביות אטרקטיביות למדי. כאשר אתם באים לברר על בנק הפועלים ומסלולי המשכנתא שלו, יש לזכור כי מדובר באחד הבנקים הגדולים בישראל וככזה הוא יכול בהחלט להציע לכם תנאים טובים יותר. יתרון הגודל שלו גם מאפשר לו להציע שירות רחב יותר בסניפים רבים ברחבי הארץ ומענה על בעיות שמתעוררות בנוגע למשכנתא בצורה מהירה ויעילה יותר.

אם ברצונך לדעת פרטים נוספים ולברר יותר לעומק על המאפיינים של מסלולי המשכנתא בבנק הפועלים, אנו באתר משכנתא גורו נשמח לעזור לך ולענות על כל שאלותיך ללא כל עלות או התחייבות. השאר את הפרטים שלך בעמוד זה ואנו נדאג שנציגי השירות שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.

 

בפנייה בטופס הינכם פונים לחברת ייעוץ המשכנתאות הגדולה בישראל
אשר תדאג לכם למשכנתא הזולה ביותר