מסלולי הלווואות משכנתא של בנק מזרחי טפחות

בנק מזרחי טפחות הוא אחד מחמשת הגופים הבנקאיים הגדולים ביותר בישראל ועוסק במגוון תחומים פיננסיים, כמו גם, כמובן, תחום המשכנתאות. יש לציין, כי האיחוד של מזרחי עם טפחות שעסק באופן ייחודי בענף המשכנתאות, תרם רבות לידע ולמקצוענות של עובדי הבנק כיום.

בנק מזרחי טפחות מבטיח ללווי המשכנתא בין השאר משכנתאות מותאמות אישית, הקפאת משכנתא במקרה הצורך, הטבות בניהול החשבון, מסגרות אשראי גבוהות ועוד.

לוגו של בנק מזרחי טפחות

מסלולי הלוואות משכנתא של בנק מזרחי טפחות

כאחד הבנקים המובילים בתחום המשכנתאות, מזרחי טפחות מציע את כל המסלולים הפופולאריים שקיימים גם בבנקים אחרים ואף מקבל לקוחות של בנקים אחרים, כגון בנק יהב, שחמישים אחוז ממניותיו נמצאים בבעלותו. נציין חלק מן המסלולים שנגישים לציבור הרחב וגם את היתרונות והחסרונות שלהם.

  • מסלול צמוד עם ריבית משתנה כל חמש שנים – במקרה זה, התשלומים החודשיים תלויים הן בריבית והן במדד, אך הריבית תעודכן אך ורק פעם בחמש שנים. כלומר, גם אם קיימים שינויים בריבית במשק במהלך חמש השנים לפני נקודת העדכון, ריבית המשכנתא של הלווה תישאר ללא שינוי. יש כאן למעשה יציבות גבוהה יותר ללווה הפוטנציאלי לעומת מסלולים עם הצמדה לפריים מידי חודש, שכן הוא יוכל לתכנן בצורה טובה יותר את התקציב החודשי שלו.
    ההצמדה למדד, לעומת זאת, היא מתכון כמעט בטוח לעלייה הדרגתית בשיעורי התשלומים החודשיים והחוב הכולל לבנק, שכן רמות המחירים נוטות לעלות לאורך זמן (אחת מהמטרות של בנק ישראל). במקרה שהלווים מעוניינים לבצע פירעון מוקדם של המשכנתא, הרי שהם יכולים לעשות את זה בנקודות היציאה, פעם בחמש שנים, ללא קנס. יש לציין גם, כי על פי הוראות בנק ישראל, לא ניתן ליטול סכום העולה על שני שליש מהמשכנתא במסלול זה.
  • מסלול לא צמוד עם ריבית משתנה כל חמש שנים – המסלול הוא דומה לאופציה הקודמת שהצגנו, אך כאן הוא אף בטוח יותר ללווה, שכן נמנע ממנו הצורך לשלם על עליות המדד לאורך זמן – עניין שכמובן מתבטא בריבית גבוהה יותר. הריבית משתנה כל חמש שנים, אך לרוב ישנה אפשרות לבחור בסוגים שונים של הצמדות – הסתמכות על ריבית הפריים במשק, עוגן של אג"ח ממשלתי, עודן מק"מ ועוד. עם זאת, יש לזכור שרוב הפרמטרים הללו קשורים אחד לשני ואין הבדל משמעותי ביניהם.
  • מסלול הצמוד למט"ח – מדובר כאן על אופציה שמתאימה באופן מושלם לאנשים אשר מקבלים את הכנסתם החודשית במטבע חוץ, אך מסוכנת מאד ללווים אחרים. ההחזרים החודשיים וסך חוב המשכנתא מושפעים משער החליפין של השקל מול המטבע הזר, כאשר התנודות יכולות להיות דרסטיות מידי חודש. הריבית של המשכנתא נקבעת פעם לחצי שנה על פי השינויים בריבית הליבור הבין בנקאית וניתן גם לפרוע את המשכנתא בצורה מוקדמת ללא קנס יציאה.

קיימים עוד מסלולי משכנתא רבים, אשר מציע בנק מזרחי טפחות ואנו במשכנתא גורו נשמח להפנות אותך לגורמים המקצועיים במידה ויש לך שאלות נוספות בנושא. כל מה שעליך לעשות, זה להשאיר את הפרטים האישיים שלך בעמוד זה ואנו מבטיחים שהנציגים הטלפוניים שלנו יצרו אתך קשר במהירות האפשרית.

קראו עוד אודות:

השיקולים של הבנקים במתן משכנתאות
הדרכים לקבלת ריביות טובות מהבנק
האם כל אחד יכול לקבל משכנתא מהבנק?