מסלולי הלווואות משכנתא של בנק פועלי אגודת ישראל

בנק פועלי אגודת ישראל הוקם לפני כחמישים שנה במטרה לספק שירותים פיננסיים לאוכלוסייה החרדית, תוך כדי התחשבות במאפיינים התרבותיים והסוציו אקונומיים של המגזר. כיום, בנק פאג"י מהווה חלק בלתי נפרד מקבוצת הבינלאומי, מה שמאפשר לו מצד אחד לנצל את יתרון הגודל של הגוף הפיננסי אליו הוא משתייך ומצד שני, להיות גמיש מול הלקוחות בסוגיות פיננסיות רבות.

לוגו של בנק פועלי אגודת ישראל משכנתא

מסלולי הלוואות משכנתא של בנק פועלי אגודת ישראל

בנק פאג"י מציע ללקוחות שלו את מרבית מסלולי המשכנתא הנפוצים והפופולאריים אשר קיימים גם בבנקים למשכנתאות אחרים, תוך כדי שימת דגש על אופציות שהולמות יותר את הלווים מן המגזר הדתי והחרדי. נסקור כמה מן האפשרויות המוצעות על ידי הבנק.

  • הלוואת דיור עם ריבית קבועה וצמודה למדד – אופציה זאת מתאימה במיוחד לאנשים שמחפשים יציבות מצד אחד, אך לא מעוניינים לשלם את הריביות הגבוהות שכרוכות בבחירת מסלול עם תשלומים קבועים לחלוטין. במקרה זה, התלות היחידה של הלווה מבחינת ההחזרים החודשיים והחוב הכולל של המשכנתא היא בשינויים של המדד המחירים לצרכן. מכיוון שהמדד נוטה לעלות לאורך טווח ארוך (זוהי אחת ממטרות הבנק המרכזי בכל מדינה), קרן ההלוואה עלולה לתפוח בצורה משמעותית ולייקר את העלויות של הלווה.הריבית הקבועה, לעומת זאת, מבטיחה ללקוח שהוא לא יהיה תלוי בהחלטות העתידיות של בנק ישראל לגבי ריבית הפריים במשק. בנוסף, סביבת הריבית האפסית ששוררת כעת בישראל הופכת את המסלול לאטרקטיבי במיוחד, שכן ישנה הזדמנות מבחינת הלקוחות לקבע את הריבית הנמוכה עבור הלוואת הדיור לשנים קדימה.
    יש לציין, כי אפיק הלוואה זה אינו מומלץ לאנשים שמתכוונים לבצע פירעון מוקדם לפני תום התקופה. מכיוון שמדובר על מסלול עם ריבית קבועה, הלווים חושפים את עצמם לאפשרות של קנס יציאה גבוה במיוחד.
  • הלוואת דיור עם הצמדה למט"ח – לווים אשר מתכוונים לבחור באפשרות של משכנתא עם הצמדה למטבע זר, צריכים לזכור שההחזרים החודשיים והחוב הכולל של הלוואת הדיור במסלול זה, יהיו תלויים ישירות בשער החליפין של השקל מול מטבע חוץ ספציפי (דולר, ליש"ט, פרנק שוויצרי וכ"ו). לפיכך, במידה והשקל מאבד מערכו 3% במהלך חודש מסוים, הרי שהתשלום החודשי של הלווה יגדל בשיעור זהה (במונחי שקלים).
    הלקוחות אשר בוחרים ליטול משכנתא באפיק זה, לרוב מקבלים את הכנסתם במטבע זר ולכן אינם מושפעים מהתנודות בשער החליפין. מכיוון שהעברת כספים במטבע זר מחו"ל היא די נפוצה במגזר החרדי, לקוחות בנק פאג"י עושים שימוש במסלול לעיתים קרובות. לווים אחרים, לעומת זאת, אשר הכנסתם היא במטבע ישראלי, ימצאו את האפיק הנ"ל כמסוכן במיוחד והוא אינו מומלץ לגביהם.הריבית של הלוואת דיור זו היא צמודה לריבית הליבור, כאשר נקודות העדכון תקבענה לפי ההעדפות האישיות של הלווה בעת מעמד החתימה. ככל שהמרווחים בין נקודות העדכון הן ארוכות יותר, כך הריבית ההתחלתית במסלול תהיה גבוהה יותר.
  • הלוואת דיור עם זכאות של משרד הבינוי והשיכון – סוג משכנתא זה מיועד לאוכלוסיות חלשות יותר, אשר אינן יכולות להרשות לעצמן לקחת הלוואת דיור באפיקים הסטנדרטיים ולגייס את ההון העצמי המינימאלי. במקרה זה, בנק פועלי אגודת ישראל משמש כמעין מתווך בין משרד הבינוי והשיכון לבין הלווים שזכאים למשכנתא מהמדינה.

לשם נטילת משכנתא לזכאים, על הלקוחות להגיע לאחד הסניפים של בנק פאג"י עם תעודת הזכאות ולהגיש בקשה, אשר מועברת למשרד השיכון. סכום המשכנתא שניתן לקבל תלוי בקריטריונים רבים, אשר נקבעים על ידי המדינה, כמו מספר שנות נישואים, מספר ילדים, מספר אחים ואחיות, רמת הכנסה, שירות צבאי ועוד. פרמטרים רבים הם רלוונטיים מאד לגבי המגזר החרדי, כך שהאפיק נפוץ למדי בקרב לקוחות בנק פאג"י.

אנו בפורטל משכנתא גורו שמנו לנו למטרה לספק אינפורמציה אקטואלית בנוגע לשינויים המתרחשים בענף המשכנתאות. מכיוון שמדובר על הלוואה בסכומים גבוהים לטווח ארוך במיוחד, כל לווה פוטנציאלי צריך לקבל את מרבית המידע טרם קבלת ההחלטה הסופית על תמהיל המשכנתא.

אם אתה מתכוון לרכוש דירה בקרוב ולקחת הלוואת דיור, נוכל לסייע לך ולקשר אותך עם אנשי מקצוע שיתאימו לך את המסלולים המשתלמים ביותר בשוק. מלא את פרטיך האישיים בטופס שנמצא בעמוד זה ואנו מבטיחים שהנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית.