מסלולי הלוואות משכנתא של בנק מסד

בנק מסד מהווה כיום חלק מקבוצת הבינלאומי ומעניק שירותים פיננסיים לציבור במגוון תחומים, כמו אשראי, מטבע חוץ, ייעוץ פנסיוני, בנקאות עסקית, משכנתאות, פיקדונות ועוד. לקוחות מסד יכולים לקבל שירות הולם גם בבנקים האחרים שמשתייכים לקבוצה וביניהם אוצר החייל, פאג"י, הבינלאומי ויובנק.

לוגו של בנק מסד

מסלולי הלוואות משכנתא של בנק מסד

עד לפני תקופה לא ארוכה, בנק מסד היה ידוע כגוף פיננסי שמשרת את המורים ועובדי משרד החינוך, אך כיום הוא פונה אל כלל הציבור ומעוניין להרחיב את הפעילות שלו במידת האפשר. יש לציין, עם זאת, כי אוכלוסיית המורים עדיין נהנית מהטבות רבות במסגרת הצעות המשכנתא והשירותים האחרים בבנק. נסקור כמה מהמסלולים המוצעים על ידי בנק מסד ללווי המשכנתא הפוטנציאליים.

 • מסלול הלוואת משכנתא לזכאים – משכנתאות לזכאים ניתנות על ידי המדינה במטרה לסייע לאנשים שמתקשים לרכוש דירה באפיקים הסטנדרטיים ולגייס את ההון העצמי המינימאלי. מדובר באופציה שונה ממסלולים אחרים של הלוואת דיור, שכן במקרה זה, בנק מסד משמש רק כמתווך בין משרד השיכון ללווה הפוטנציאלי. לצורך הגשת בקשת הלוואת דיור מסוג זה, הלקוח צריך להגיע לאחד הסניפים של בנק מסד עם תעודת הזכאות שברשותו, להגיש בקשה ולהמתין עד קבלת התשובה ממשרד השיכון.
  גובה המשכנתא לזכאים נקבע עלי קריטריונים רבים, אשר משתנים בהתאם להחלטות פוליטיות בתקופות שונות. כיום, בין היתר, ישנה חשיבות לשנות הנישואים של הלווים הפוטנציאליים, מספר הילדים שלהם, מספר האחים והאחיות, שנות שירות, משפחות חד הוריות, עולים חדשים ועוד. יש לציין, כי הסכומים בהלוואה מסוג זה הם אינם מספיקים לבדם למימון דירה, אך יכולים בהחלט להוות תוספת למשכנתא רגילה.
  התנאים של הריבית הם לרוב משתלמים יותר מאופציות אחרות בשוק, אך בגלל שינויים מסוימים בענף, משרדי הממשלה מעוניינים להפוך את האופציה הזו לאטרקטיבית עוד יותר בשנים הקרובות. יתרון נוסף של המסלול הוא, כי אין קנסות יציאה במקרה של פירעון מוקדם.
 • מסלול הלוואת משכנתא בריבית שקלית קבועה – זוהי אופציה שמתאימה ללווים שונאי סיכון, שאינם מעוניינים להיות תלויים כלל במשתנים מקרו כלכליים כמו מדד המחירים לצרכן וריבית הפריים במשק. למעשה, כבר במעמד החתימה, נוטלי המשכנתאות מקבלים את לוח התשלומים לכל אורך המשכנתא, כאשר הסכומים הם קבועים וידועים מראש. זה מאפשר, כמובן, לתכנן היטב את התקציב המשפחתי לשנים קדימה וליהנות מביטחון ויציבות פיננסית באופן כללי.
  עם זאת, לפני שחותמים על חוזה המשכנתא, צריך לזכור שהמסלול כולל גם חסרונות מסוימים שאותם יש להכיר. ראשית, הריבית באפיק הלוואה זה, היא בדרך כלל גבוהה יותר מאפשרויות אחרות וזאת כדי לפצות את הבנק על הפסדים אפשריים בזמן החזר המשכנתא. בנוסף, אנשים שמעוניינים לבצע פירעון מוקדם של הלוואת הדיור, עלולים להיות חשופים לקנסות יציאה גבוהים בגלל הפרשי ריבית.
  יש לציין, כי בתקופה של ריבית אפסית ועלויות משכנתא נמוכות יותר באופן כללי, אנשים רבים יותר מוצאים את המסלול הנ"ל כאטרקטיבי במיוחד וזאת משום שישנה אפשרות לקבע ריבית נמוכה על ההלוואה לטווח ארוך.
 • מסלול הלוואות משכנתא צמודה למטבע חוץ – במקרה זה, הסכום הכולל של הלוואת הדיור וגם התשלומים החודשיים תלויים בשער החליפין של השקל מול מטבע זר ספציפי, כמו דולר, ליש"ט, אירו ועוד. כאשר השקל נחלש באחוז מסוים מול המטבע הזר, הרי שחוב המשכנתא של הלווה יעלה בשיעור זהה.

  מכיוון שהשינויים בשוק מטבע החוץ יכולים להיות קיצוניים למדי, המסלול הוא מסוכן במיוחד לאנשים שמקבלים את הכנסתם החודשית בשקלים. במידה ומדובר על תושבי חוץ ולווים שהכנסתם היא במט"ח, לעומת זאת, הרי שהם לא מושפעים משער החליפין ויכולים למצוא את האפיק כאטרקטיבי למדי.

אנו בפורטל גורו משכנתא מעוניינים לתת לקוראים מידע רלוונטי לגבי השינויים וההתרחשויות בשוק המשכנתאות בישראל. מכיוון שמדובר על ענף דינאמי שנתון לרגולציה על ידי המדינה, חשוב להיות מעורה בהתפתחויות והחידושים השונים – זאת, כדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר בעת רכישת דירה ונטילת הלוואת דיור.

במידה ואתה מעוניין לרכוש נכס נדל"ן בקרוב ולקחת משכנתא מהבנק, אנו באתר משכנתא גורו יכולים לסייע לך ולהפנות אותך ליועצים בלתי תלויים ללא שום עלות או התחייבות. לשם כך, כל מה שעליך לעשות זה למלא את פרטיך האישיים בטופס שנמצא בעמוד זה ואנו מבטיחים ליצור קשר טלפוני במהירות האפשרית.