מסלולי הלוואות משכנתא של בנק מסד

בנק מסד מהווה כיום חלק מקבוצת הבינלאומי ומעניק שירותים פיננסיים לציבור במגוון תחומים, כמו אשראי, מטבע חוץ, ייעוץ פנסיוני, בנקאות עסקית, משכנתאות, פיקדונות ועוד. לקוחות מסד יכולים לקבל שירות הולם גם בבנקים האחרים שמשתייכים לקבוצה וביניהם אוצר החייל, פאג"י, הבינלאומי ויובנק.

מסלולי הלוואות משכנתא של בנק מסד

עד לפני תקופה לא ארוכה, בנק מסד היה ידוע כגוף פיננסי שמשרת את המורים ועובדי משרד החינוך, אך כיום הוא פונה אל כלל הציבור ומעוניין להרחיב את הפעילות שלו במידת האפשר. יש לציין, עם זאת, כי אוכלוסיית המורים עדיין נהנית מהטבות רבות במסגרת הצעות המשכנתא והשירותים האחרים בבנק. נסקור כמה מהמסלולים המוצעים על ידי בנק מסד ללווי המשכנתא הפוטנציאליים.

 • מסלול הלוואת משכנתא לזכאים – משכנתאות לזכאים ניתנות על ידי המדינה במטרה לסייע לאנשים שמתקשים לרכוש דירה באפיקים הסטנדרטיים ולגייס את ההון העצמי המינימאלי. מדובר באופציה שונה ממסלולים אחרים של הלוואת דיור, שכן במקרה זה, בנק מסד משמש רק כמתווך בין משרד השיכון ללווה הפוטנציאלי. לצורך הגשת בקשת הלוואת דיור מסוג זה, הלקוח צריך להגיע לאחד הסניפים של בנק מסד עם תעודת הזכאות שברשותו, להגיש בקשה ולהמתין עד קבלת התשובה ממשרד השיכון.
  גובה המשכנתא לזכאים נקבע עלי קריטריונים רבים, אשר משתנים בהתאם להחלטות פוליטיות בתקופות שונות. כיום, בין היתר, ישנה חשיבות לשנות הנישואים של הלווים הפוטנציאליים, מספר הילדים שלהם, מספר האחים והאחיות, שנות שירות, משפחות חד הוריות, עולים חדשים ועוד. יש לציין, כי הסכומים בהלוואה מסוג זה הם אינם מספיקים לבדם למימון דירה, אך יכולים בהחלט להוות תוספת למשכנתא רגילה.
  התנאים של הריבית הם לרוב משתלמים יותר מאופציות אחרות בשוק, אך בגלל שינויים מסוימים בענף, משרדי הממשלה מעוניינים להפוך את האופציה הזו לאטרקטיבית עוד יותר בשנים הקרובות. יתרון נוסף של המסלול הוא, כי אין קנסות יציאה במקרה של פירעון מוקדם.
 • מסלול הלוואת משכנתא בריבית שקלית קבועה – זוהי אופציה שמתאימה ללווים שונאי סיכון, שאינם מעוניינים להיות תלויים כלל במשתנים מקרו כלכליים כמו מדד המחירים לצרכן וריבית הפריים במשק. למעשה, כבר במעמד החתימה, נוטלי המשכנתאות מקבלים את לוח התשלומים לכל אורך המשכנתא, כאשר הסכומים הם קבועים וידועים מראש. זה מאפשר, כמובן, לתכנן היטב את התקציב המשפחתי לשנים קדימה וליהנות מביטחון ויציבות פיננסית באופן כללי.
  עם זאת, לפני שחותמים על חוזה המשכנתא, צריך לזכור שהמסלול כולל גם חסרונות מסוימים שאותם יש להכיר. ראשית, הריבית באפיק הלוואה זה, היא בדרך כלל גבוהה יותר מאפשרויות אחרות וזאת כדי לפצות את הבנק על הפסדים אפשריים בזמן החזר המשכנתא. בנוסף, אנשים שמעוניינים לבצע פירעון מוקדם של הלוואת הדיור, עלולים להיות חשופים לקנסות יציאה גבוהים בגלל הפרשי ריבית.
  יש לציין, כי בתקופה של ריבית אפסית ועלויות משכנתא נמוכות יותר באופן כללי, אנשים רבים יותר מוצאים את המסלול הנ"ל כאטרקטיבי במיוחד וזאת משום שישנה אפשרות לקבע ריבית נמוכה על ההלוואה לטווח ארוך.
 • מסלול הלוואות משכנתא צמודה למטבע חוץ – במקרה זה, הסכום הכולל של הלוואת הדיור וגם התשלומים החודשיים תלויים בשער החליפין של השקל מול מטבע זר ספציפי, כמו דולר, ליש"ט, אירו ועוד. כאשר השקל נחלש באחוז מסוים מול המטבע הזר, הרי שחוב המשכנתא של הלווה יעלה בשיעור זהה.

  מכיוון שהשינויים בשוק מטבע החוץ יכולים להיות קיצוניים למדי, המסלול הוא מסוכן במיוחד לאנשים שמקבלים את הכנסתם החודשית בשקלים. במידה ומדובר על תושבי חוץ ולווים שהכנסתם היא במט"ח, לעומת זאת, הרי שהם לא מושפעים משער החליפין ויכולים למצוא את האפיק כאטרקטיבי למדי.

אנו בפורטל גורו משכנתא מעוניינים לתת לקוראים מידע רלוונטי לגבי השינויים וההתרחשויות בשוק המשכנתאות בישראל. מכיוון שמדובר על ענף דינאמי שנתון לרגולציה על ידי המדינה, חשוב להיות מעורה בהתפתחויות והחידושים השונים – זאת, כדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר בעת רכישת דירה ונטילת הלוואת דיור.

במידה ואתה מעוניין לרכוש נכס נדל"ן בקרוב ולקחת משכנתא מהבנק, אנו באתר משכנתא גורו יכולים לסייע לך ולהפנות אותך ליועצים בלתי תלויים ללא שום עלות או התחייבות. לשם כך, כל מה שעליך לעשות זה למלא את פרטיך האישיים בטופס שנמצא בעמוד זה ואנו מבטיחים ליצור קשר טלפוני במהירות האפשרית.

מעוניין בחיסכון של עד

100 אלף ש"ח

במשכנתא שלך?

יועץ משכנתא מומחה מטעמנו יעזור לך לחסוך בריביות המשכנתא

סמן את סכום המשכנתא שברצונך לקבל
הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
100,000
5,000,000
סכום נבחר 800,000 ש"ח

מה סוג השירות הנדרש?

ייעוץ למשכנתא חדשה
מחזור משכנתא קיימת
הלוואות על חשבון משכנתא
הלוואות לשיפוץ הבית
משכנתא חוץ בנקאית
משכנתא לעסק
משכנתא לגיל הזהב
ביטוח משכנתא
ממשיכים למיקום בארץ

מהיכן אתה בארץ?

צפון-רמת הגולן והגליל
חיפה והקריות
חדרה, זכרון והעמקים
אזור השרון
אזור המרכז
אזור ירושלים והסביבה
אזור השפלה עד אשקלון
אזור הדרום
אזור אילת והסביבה
מצוין! ממשיכים

לקבלת ייעוץ מקצועי מהיועצים שלנו השאר פרטים

פגישת ייעוץ ראשונה חינם ללא עלות

הטבות לזוכים בפרוייקטים של מחיר למשתכן

*שרות מלא כרוך בתשלום

אנא הזן את שמך השם נקלט בהצלחה
אנא הזן מספר טלפון נייד הטלפון תקין, ממשיכים!
אי עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

נצטרך ממך מספר פרטים נוספים להמשך התהליך

(זה ייקח פחות מדקה, מבטיחים!)

מהו סכום ההון העצמי שלך?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת סכום ההון העצמי
3,000,000
0

מה מצב חשבון הבנק שלך?

חשבון תקין(לא הוגבל אף פעם)
סורבתי בבנק למשכנתא
חשבון תקין (לא הוגבל ב5 שנים האחרונות)
שבון מוגבל (בחמש שנים האחרונות)
היה עיקול על החשבון
חזרו שיקים בחשבון
עוד כמה פרטים קטנים

מה שווי הנכס שברצונך לרכוש?

הזז את העיגול להגדלת או הקטנת הסכום
500,0000
400,000

האם יש לך נכסים?

דירה/בית פרטי
מסחרי-משרד, חנות
מגרש
אין נכסים
מצוין! ממשיכים

באיזה שלב של לקיחת המשכנתא אתה נמצא?

מצאתי נכס ולפני חתימה על זכרון דברים
אחרי חתימה על זכרון דברים
אחרי חתימה על הסכם
זכאי לדירה במחיר למשתכן
אחר
שאלה אחרונה והעזרה עם המשכנתא בדרך

שלב אחרון וסיימנו!

חסר רק מייל לשלוח לך את ההצעה
כתובת מייל לא תקינה

האם אתה מעוניין בבדיקת תיק ביטוחי?

הבדיקה ללא עלות והתחייבות ויכולה לחסוך לך עלויות מיותרות.

Share on whatsapp