מסלולי הלווואות משכנתא של בנק ירושלים

בנק ירושלים הוקם בשנת 1964 וכיום נמצא במקום השביעי בדירוג הבנקים בישראל מבחינת הנכסים וההון העצמי. מכיוון שהבנק הוא איננו גדול יחסית והוצאות התפעול שלו אינן גבוהות, יש באפשרותו להציע אופציות משתלמות יותר ויחס אישי ללקוחות. בנק ירושלים מציע ללקוחותיו מגוון שירותים פיננסיים, שאחד מן המרכזיים שבהם הוא תחום המשכנתאות.

לוגו של בנק ירושלים

 

מסלולי הלוואות משכנתא של בנק ירושלים

באמצעות מערך הסניפים של בנק ירושלים, הלקוחות יכולים לבחור ברוב מסלולי המשכנתא הפופולאריים בישראל וגם לבצע מחזור משכנתא, במקרה שהם מחליטים כי קיימות אופציות אטרקטיביות יותר בשוק, אחרי שההלוואה כבר ניטלה. נעבור על המסלולים העיקריים שמציע הבנק.

 • מסלול צמוד למדד בריבית קבועההאפשרות הזאת מתאימה יותר ללווים אשר מחפשים יציבות בתשלומי המשכנתא החודשיים שלהם ומוכנים להתפשר על ידי תשלום ריבית גבוהה יותר. במקרה זה, ההחזר החודשי וכלל החוב לבנק יהיו תלויים אך ורק במדד המחירים לצרכן שמתפרסם פעם אחת לחודש ומבטא את השינויים במחירים. עם זאת, מכיוון שהמדד נוטה לעלות לאורך טווח ארוך, בחירה במסלול זה תגרור כמעט בוודאות התייקרות הדרגתית של המשכנתא.
 • מסלול צמוד למדד בריבית משתנההאופציה הגמישה ביותר וככל הנראה הפופולארית על ציבור הלווים בישראל, בעיקר בגלל הריבית הנמוכה שכרוכה בנטילת המסלול. ההחזרים החודשיים הם תלויים גם במדד המחירים לצרכן וגם בריבית הפריים אשר נקבעת על ידי בנק ישראל, מה שהופך את המסלול למסוכן יותר. בגלל הסיכון הגבוה, שעלול להביא את הלווים לקשיים פיננסיים במקרה של עליות ריבית, הרגולטור מגביל את הסכום המקסימאלי במסלול לשליש מכלל ההלוואה.
  היתרון של המסלול, מעבר לריבית הנמוכה יותר, הוא האופציה לפרוע בצורה מוקדמת את המשכנתא ללא שום קנס יציאה. בנק ירושלים מציע את ההלוואה עד לתקופה של שלושים שנה, כאשר הריבית תיקבע פעם בשנה, שנתיים וחצי או חמש שנים.
 • מסלול לא צמוד בריבית קבועהלווים אשר בוחרים במסלול זה, מחפשים את היציבות והביטחון המקסימאלי. כבר בעת נטילת המשכנתא, יש באפשרותם לקבל את פריסת התשלומים לכל תקופת ההחזר של ההלוואה. עם זאת, קיימים חסרונות לא קטנים – הריבית במסלול היא גבוהה יחסית לאופציות אחרות ובעת פירעון מוקדם, יש צורך לשלם קנס יציאה גבוה.
 • מסלול לא צמוד על בסיס פרייםמדובר באופציה שדומה למסלול הצמוד למדד ולפריים, אך מסוכן מעט פחות. היתרון כאן, שהלווה חוסך את העלייה הבלתי נמנעת בקרן לאורך זמן בגלל עליית המדד, וזאת על חשבון ריבית גבוהה יותר. פריסת המשכנתא דרך בנק ירושלים יכולה להתבצע עד לתקופה של שלושים שנה.
 • מסלול בהחזר חודשי קבועהצעה ייחודית של בנק ירושלים, אשר מתאפיינת בתשלומים קבועים לאורך כל חיי המשכנתא, בלי קשר לשינויים במדד והריבית. תנאי הריבית ותקופת ההחזר נקבעים באופן פרטני בסניפי הבנק, כאשר התקופה המקסימאלית היא עשרים שנה.לקריאה נוספת אודות משכנתאות דרך הבנקים:
  – איך הבנקים מתייגים את ציבור לוקחי המשכנתאות?
  השיקולים של הבנק במתן משכנתא
  האם כל אחד יכול לקחת משכנתא דרך הבנק?

פורטל משכנתא גורו מעוניין לתת מידע רלוונטי לקוראים אשר מתעניינים בשוק המשכנתאות או שמא מתכוונים לרכוש דירה עם מימון חיצוני בקרוב. אם יש לך שאלות כלשהן בנוגע למסלולי המשכנתאות בבנק ירושלים, נשמח להפנות אותך למומחים בתחום בלי שום עלות או התחייבות. כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך באתר ואנו ניצור קשר בהקדם האפשרי.