כך תבחרו מתווך נדל"ן

חיפוש אחר דירה יכול להיות מייאש. לפעמים הזמן דוחק ומוביל להחלטות שגויות, לפעמים לא יודעים אפילו מה לשאול ועל מה לתת את הדעת במהלך החיפושים. מאחר ומדובר על נכס שישמש אתכם לתקופה ארוכה, מן הסתם, שלא לדבר על העלויות הגבוהות, תהליך החיפוש צריך להתבצע על ידי גורם מקצועי, כלומר, מתווך נדל"ן.
השאלה היא איך לבחור את המתווך האולטימטיבי.

זוג צעיר קונה בית

גם מתווך נדל"ן בוחרים בתבונה

היתרון העיקרי בתיווך הוא מאגר הדירות שנמצא אצל המתווך ולפעמים אפילו לא מפורסם באמצעים הקונבנציונליים. היתרון השני הוא הזמן, כיתות הרגליים ועוגמת הנפש שמתלווה לעתים לחיפוש עצמאי.

מתווך נדל"ן הוא אדם שלמד את המקצוע, מחזיק ברשיון לעסוק בתחום ויודע להתאים עבורכם את הדירה עליה אתם חולמים בהתאם לנתונים שתפרסו בפניו מראש.

לפניכם כל העצות לבחירת מתווך נדל"ן:

  1. אמינות – תיווך נדל"ן מותנה בלימודים ובאחזקת רשיון תיווך רלוונטי. אל תתביישו ובקשו לראות רשיון תיווך שניתן על ידי משרד המשפטים.
  2. המלצות – שאלו חברים, מכרים ומשפחה אם הם מכירים מתווך אמין ומוצלח שסיפק להם שירותים. אין כמו המלצה אישית וחוות דעת של מי שכבר עבד עם המתווך הזה. עוד תוכלו לבקש גם מהמתווך עצמו לקבל שמות של לקוחות מרוצים ולשמוע את דעתם על השירות שקיבלו.
  3. היקף השירות – מתווכים רבים עוסקים בתיווך נדל"ן כמקצוע שני, כתחביב או כאפשרות להשלים הכנסה. חשוב מאד לברר את הפרט הזה, מאחר ואתם תרצו מתווך נדל"ן שעובד במשרה מלאה, זמין לכם בכל שעה ועושה את כל המאמצים למצוא עבורכם נכס אידיאלי. מתווכים שאינם פנויים עבורכם בכל עת, אינם המתווכים המתאימים לכם.
  4. על הנסיון – למרות האמרה הטוענת שבעל מקצוע שהוא חדש בתחומו, יביא עימו רעננות ומוטיבציה לתפקיד, במקרים של תיווך נדל"ן חשוב הנסיון הקודם והוותק המקצועי.

הסיבה לכך היא שבמהלך הזמן צובר המתווך עוד ועוד לקוחות ועוד נכסים פוטנציאליים שלפעמים יש לו אפילו בלעדיות עליהם (תלוי עד כמה הוא טוב). הוא מביא עימו קשרים רבים, היכרות עם הענף, יודע לשאול את השאלות הנכונות ולקצר את זמן החיפושים.

  1. היכרות עם המתווך– איך תכירו טוב יותר את המתווך? בררו אם יש לו אתר באינטרנט, עמוד פייסבוק עסקי, שם הוא מספר על הצלחותיו, מציג את ההישגים שלו ומעלה מאמרים ותכנים רלוונטיים לעולם הנדל"ן. פעולות אלו יעידו על רצינותו, החשיבות שהוא רוחש למקצוע וגם יאפשר לכם לקרוא תגובות וחוות דעת של לקוחות וקולגות.

עוד על בחירה נכונה של מתווך נדל"ן

כדי להבטיח לעצמכם עסקה מושלמת ללא כל קצוות פתוחים, וודאו כי מתווך הנדל"ן עושה עבודה יסודית גם בבדיקת סביבת המגורים של הנכס הרצוי ויכול לספר לכם כל בתי ספר שיש באזור, מרכזי קניות ואפילו השכנים. מתווך נדל"ן מקצועי ואיכותי יידע לבצע את הבירורים הללו לפני שיציג בפניכם את הנכס.

כמו כן הוא יידע למנות בפניכם גם ליקויים בנכס ויציע אפשרויות לתיקון ליקויים אלו או ינסה להוריד ממחיר הנכס בשל אותם הפגמים. פעולות אלו יעידו לכם שהמתווך הוא אמין וישר מאחר וידוע שאין נכסים שהם מושלמים ואם המתווך טוען אחרת, הוא כנראה לא זה המתאים לכם.

מתווך מקצועי ישאל אתכם שאלות מכוונות כדי להבין במדויק את הדרישות והציפיות שלכם ויחסך מכם ריצה מנכס אחד למשנהו, כשחלק מהם לא רלוונטיים לכם כלל.

גם סוגיית שכר טרחת המתווך ראויה לבדיקה. ישנם תעריפים קבועים למדי, של כשני אחוזי עמלה מסכום הנכס בעת הרכשה או המכירה שלו. מתווך שקופץ גבוה מדי או לעומתו אחר הנראה להוט מדי ויורד לסכומים בלתי הגיוניים רק כדי שהעסקה תושלם, כנראה אינו מתאים לכם.

בפורטל משכנתא גורו תוכלו למצוא מידע מועיל וחשוב על משכנתאות, על הדרכים לאיתורן, על השקעה בנדל"ן, על מתווכים ועוד. מלאו את פרטיכם באתר והמומחים העובדים עימנו ישמחו לתת מענה מהיר וסיוע מקצועי.