שאלות ותשובות על החזרי ותשלומי משכנתא

משכנתא היא לרוב ההלוואה הגדולה ביותר שמשפחות וזוגות צעירים לוקחים בחייהם, חשוב להרכיב תמהיל משכנתא בהתאמה ליכולת ההחזר של הלווים ולצרכיהם הייחודיים. את סכום המשכנתא יש לקבוע לפי שווי הדירה וההון העצמי הקיים בידי הלווים, יש להחליט לכמה זמן לקחת את המשכנתא, לבחור מסלולים שונים ולוח סילוקין, וכך ניתן לדעת מהו ההחזר החודשי של ההלוואה וכיצד הוא עשוי להשתנות לאורך תקופת ההלוואה.

בחור רווק חולם על בית

כדי לענות על השאלה הנפוצה איך עובדים החזרי תשלומי משכנתא חשוב להכיר את המושגים ריבית, הצמדה, מדד המחירים לצרכן, לוח סילוקין, ויש להבין איזה סוגי ומסלולי משכנתא קיימים וכיצד מחושב ההחזר החודשי בכל מסלול ומסלול.

איך עובדים החזרי תשלומי משכנתא?

חישוב ההחזר החודשי נקבע לפי מסלול ההלוואה, ישנם מסלולים בריבית קבועה עם או ללא הצמדה למדד המחירים לצרכן או למטבע אחר, ישנם גם מסלולי משכנתא בריבית משתנה עם או ללא הצמדה, מסלולים בריבית משתנה צמודה לדולר או לאירו ועוד.

את החזרי המשכנתא פורסים לאורך שנים רבות כדי שהלווה יוכל לעמוד בתשלומי ההחזר החודשיים, מסלולי המשכנתא נבדלים זה מזה בפרמטרים כמו סוג ההצמדה, גובה הריבית, תכיפות השינוי בשיעור הריבית (כל 3 חודשים, 6 חודשים, שנה, 5 שנים, קבועה וכדומה), תקופת ההלוואה, לוח סילוקין (שפיצר, קרן שווה, בולט), עמלות פירעון מוקדם ונקודות יציאה בהן ניתן לפרוע את ההלוואה ללא תשלום עמלת היוון.

מה יהיה גובה התשלום שלי על המשכנתא?

במעמד החוזה עם הבנק קובעים את מסלולי המשכנתא ואת השיטה לחישוב תשלומי ההחזר, לרוב לפי לוח סילוקין שפיצר בו התשלום החודשי קבוע אך עלול להשתנות בגלל שינויים בריבית והצמדות למדד. באמצעות חשבון משכנתא ניתן להעריך את גובה ההחזר החודשי ואת הסכום הסופי שיש להחזיר לבנק בתום תקופת ההלוואה.

כדי לענות על השאלה מה יהיה גובה התשלום שלי על המשכנתא כדאי להיעזר במחשבון משכנתא כאן באתר ובאתרים של הבנקים. כאמור, גובה התשלום משתנה בהתאם למסלול, גובה ההלוואה, שינויים בריבית ובמדד ובהתאם לפרמטרים נוספים.

איך אני יכול להפחית את תשלומי המשכנתא שלי?

אחת השאלות השכיחות שהמומחים של משכנתא גורו נשאלים היא איך אני יכול להפחית את תשלומי המשכנתא שלי? ובכן, עליכם לערוך סקר שוק מקיף ולקבל ייעוץ פיננסי כדי להתאים את מסלולי המשכנתא המתאימים עבורכם ביותר, בעיקר ליכולת ההחזר החודשי שלכם. כדי להפחית את תשלומי המשכנתא יש לנהל מו"מ עם הבנקים, להשוות הצעות וגם להתמקח על גובה הריבית.

אם ההחזר החודשי גבוה עליכם לפרוס את המשכנתא לתקופה ארוכה יותר, יש לזכור כי תשלמו פחות כסף מדי חודש אך לבסוף תחזירו יותר כסף לבנק מאחר והמשכנתא מתייקרת ככל שתקופת ההלוואה ארוכה יותר. בנוסף, בהתאם לשינויים בריבית ומסלולי המשכנתא שלקחתם, תוכלו למחזר את ההלוואה כדי ליהנות מתנאים נוחים יותר.

איך אני יכול לשלם/ להחזיר את הלוואת המשכנתא שלי תוך 10 שנים?

אחת לכמה זמן יועצי המשכנתא של פורטל משכנתא גורו נשאלים: "איך אני יכול לשלם/להחזיר את הלוואת המשכנתא שלי תוך 10 שנים?". ובכן, אין תשובה חד משמעית מאחר ויש לבדוק את מאפייני הלווה ויכולת ההחזר שלו. עם זאת, אם ברצונכם להחזיר את ההלוואה בתקופה קצרה יחסית של 10 שנים עליכם להתחייב לתשלומי החזר גבוהים, מומלץ לגייס הון אישי גבוה כדי לקחת משכנתא נמוכה ככל הניתן. במקביל לתשלומי ההחזר כדאי לחסוך כסף בצד, ויחד עם הכנסות נוספות, חלקן צפויות וחלקן לא, אפשר במקרים מסוימים לפרוע את ההלוואה לאחר 10 שנים בלבד.

האם תשלומי ריבית המשכנתא מתבצעים מראש?

מעוניין לדעת האם תשלומי ריבית המשכנתא מתבצעים מראש? ובכן, בהתאם לסוג המשכנתא נקבעים תשלומי הריבית, כלומר ישנם מסלולים בהם ההחזר החודשי כולל חלק גדול יותר מהריבית וכך הקרן פוחתת באטיות, בלוח סילוקין קרן שווה פורעים בכל חודש חלק קבוע מהקרן ואת מלוא הריבית התקופתית.

לשאלות נוספות השאירו פרטים באתר. צוות המומחים של משכנתא גורו יחזור אליכם בהקדם, נשמח להציע לכם גם הצעה אטרקטיבית למשכנתא בתנאים מועדפים, ללא עלות או התחייבות מצדכם.