הלוואת גישור לדירה

הלוואת גישור מלשון גשר (באנגלית Bridge Loan) מטרתה לגשר על הפער הכלכלי שנוצר בין קניית דירה למכירת דירה קיימת.היא הלוואה לזמן קצר יחסית (שנתיים-שלוש) בה ניתן לשלם לאורך תקופת ההלוואה רק את הריביות ובסוף התקופה את הקרן עצמה. 

במידה והדירה שאתם מעוניינים בה יקרה יותר ודורשת משכנתא, כדי להשיג את ההון הראשוני עבור המשכנתא ניתן לקחת הלוואת גישור נוספת. אך שימו לב- הלוואת גישור כנגד דירה קיימת תוכלו לקבל רק בשווי 50% מערך הנכס ואל מול הדירה החדשה תוכלו לקבל בשווי 70% מערכה.

בדקו זכאות להלוואה והגישו בקשה אונליין,
ציינו את סכום, בחרו מטרת ההלוואה וקבלו הצעה מתשלמת!

מהו סכום ההלוואה?

{{form.range.toString().replace(/\B(?=(\d{3})+(?!\d))/g, ',')}} ש"ח
2,000,000₪
10,000₪
{{errors}}

מהי מטרת ההלוואה?

הלוואה גרייס
הלוואה תמורת משכון דירה
הלוואה משלימה למשכנתא
הלוואת גישור
הלוואה כנגד נכס
הלוואת בלון
הלוואה כנגד קרן השתלמות
סגירת חובות
שיפוץ בית
רכישת רכב
עזרה לבן משפחה
הלוואת גישור קרן השתלמות
הלוואת בלון קרן השתלמות
הלוואה עיסקית
סיבה אחרת

לקבלת הצעה להלוואה - השאירו שם מלא ומספר טלפון

{{errorName}}
{{errorPhone}}

סטטוס משפחתי?

רווק
נשוי
גרוש
אלמן
הורה יחידני
ידוע לציבור

היכן אתה מתגורר?

שכירות
אצל ההורים
אחר

האם בבעלותך נכס?

כן
לא
יותר מאחד

כמה משכנתא קיימת על הנכס/ים שבבעלותך?

עד 500 אלף ש"ח
חצי מיליון עד מיליון ש"ח
מעל מיליון ש"ח
אין משכנתא

מהו סטטוס התעסוקה שלך?

שכיר
עצמאי
פנסיונר
לא עובד
עתודאי

האם ברשותך הלוואות נוספות כרגע?

כן
לא

האם חזרו צ'קים או הוראות קבע?

כן
לא

האם סורבת להלוואה בבנק?

כן
לא

כמעט סיימנו, האם יש לך קופות גמל, קרנות השתלמות או קרן פנסיה ללא הלוואות פעילות כנגדן?

כן
לא

האם יש לך כרטיס אשראי (לא דיירקט)?

כן
לא

{{this.form.name}}, יצאת זכאי להלוואה משתלמת!

בשעות הקרובות יחזור אלייך נציג מטעם גוף פיננסי מוביל ויספק לך עד 10 הצעות משתלמות להלוואה בתנאים מובילים, יספק לך השוואה וסיוע לקבלת המימון באופן מהיר ומשתלם!

מה זה הלוואת גישור?

הלוואה זו מוכרת גם בשמות בלון או בוליט. העקרון המנחה של הלוואה זו היא שהתשלום עליה מתבצע בבת אחת בתום התקופה שנקבעה, כאשר עד מועד התשלום משלם הלווה את הריבית בלבד.

לדוגמה, ביקשתם מהבנק הלוואה בגובה של חצי מליון ₪, לתקופה של חמש שנים. במהלך חמש שנים אלו תשלמו רק ריבית הלוואת גישור לדירה ובתום אותן חמש שנים תשלמו חצי מליון ₪ בבת אחת ותסגרו את ההלוואה.

הלוואת גישור לקניית דירה הינה הלוואה הניתנת על ידי הבנק על חשבון נכסים קיימים לא נזילים (כלומר, הדירה הנוכחית) עד למכירת הדירה והחזר ההלוואה. במילים אחרות, במקרה ואתם מתקשים למצוא קונים לדירה הנוכחית שלכם אבל כבר מצאתם דירה אחרת ואתם לא רוצים לפספס את האפשרות לרכוש אותה, תוכלו לקבל הלוואת גישור לדירה המתאימה למשפרי דיור. זוהי אופציה מצוינת למי שאיננו מעוניין להיות לחוץ מלוחות הזמנים שנכפים על משפרי הדיור.

במידה ויש לכם כבר דירה בבעלותכם ואתם מעוניינים לשפר דיור, הבעיות, מבחינה מסוימת, הופכות להיות גדולות יותר, משום שכעת אתם תלויים בלוחות זמנים נוקשים ולעתים לא תוכלו למצוא קונים לדירה הקיימת במהירות כדי לממן את רכישת הדירה החדשה. ישנם אנשים שיתפשרו גם בעניין הזה וימכרו את הדירה הישנה שלהם במחיר נמוך יותר כדי לעמוד בלוחות זמנים אך חיפזון כזה גורם להפסד כספי משמעותי. כיום יש אפשרות נוספת למשפרים דיור והיא הלוואה על חשבון קרן השתלמות.

מהם המאפיינים של הלוואת גישור לרכישת דירה?

הלוואה כזו יכולה לעמוד בגובה של כמה מאות אלפי שקלים והיא ניתנת בנפרד מהלוואות או מסלולי משכנתאות אחרים שאתם לוקחים לצורך רכישת הדירה החדשה. ניתן להחזיר הלוואת גישור למשכנתא על ידי תשלום אחד של ריבית וקרן בסוף התקופה או גם לשלם תשלומי ריבית מידי חודש ולהחזיר את הקרן בסוף. תקופת ההלוואה עומדת על שנה עד שלוש שנים – תקופה שצריכה להיות מספקת לצורך מכירת הדירה הישנה שלכם והפיכת הכסף לנזיל.

יש לציין, כי בדומה למשכנתאות המוצעות על ידי הבנקים, הלוואת גישור לקניית דירה ניתנת גם היא במספר מסלולים קיימים, כגון מסלול צמוד מדד, מסלול בריבית פריים ועוד. אחרי שכבר מכרתם את הדירה הישנה שלכם, תוכלו לפרוע את הלוואת הגישור בבת אחת מבלי לשלם קנסות או עמלות יציאה מההלוואה כמו שנהוג במסלולי משכנתא מסוימים.

למידע נוסף על ריביות משכנתא לחצו כאן

לסיכום, ניתן לראות שכיום ישנה אלטרנטיבה למכירת דירה קיימת בתנאים לא אופטימאליים במקרה שאתה מעוניין לשפר דיור ולא רוצה לפספס את האפשרות לקנות דירה אטרקטיבית. עם זאת, גם בעניין הלוואת גישור למשכנתא, כמו בסוגי משכנתאות אחרים, יש צורך לעשות מחקר יסודי ולראות היכן מוצעות ההצעות הטובות ביותר בשבילך.

איפה המלכודת של הלוואת גישור לדירה?

מלכודת הלוואות הגישור טמונה דווקא בלווה. בעוד יש לנו נטייה לחשוד בבנקים ובמניעיו בנוגע להלוואות מסוימות, במקרה של הלוואת גישור ההחלטה היא בידינו בלבד, והיא חייבת להיות מבוססת על ידיעה חד משמעית כי לאחר חמש שנים באמת יעמוד לרשותנו כל הסכום הכספי הנדרש להחזר וסגירת ההלוואה.

גם אם ידוע לכם בוודאות שבתוך חמש שנים יהיה בידיכם סכום כספי גדול שיספיק לכיסוי ההלוואה, אתם עדיין לוקחים סיכון. חמש שנים הם פרק זמן לא קצר ובמהלכן יכולים לקרות תרחישים רבים שימנעו מכם את האפשרות להשיג את הכסף.

למשל, התקבלתם לתפקיד בכיר בעבודה עם משכורת נאה ואתם מאמינים שבתוך חמש שנים תוכלו לחסוך את הסכום הנדרש לסגירת ההלוואה בבת אחת. מצד שני לא ניתן לדעת מה יילד יום. ואם יפטרו אתכם? ואם החברה תיסגר?

יש לכם קרן השתלמות שמועד הפירעון שלה הוא בעוד מספר שנים. ואם חלילה תזדקקו לכסף למטרות בריאותיות?

רבים מאיתנו נוטים לחשוב באופן אופטימי ולקוות שבמהלך השנים המצב ישתפר ונוכל לעמוד בהחזר חד פעמי של הקרן. אולם אם אין לכם ידיעה וודאית, ברורה וחד משמעית שאכן, סכום הכסף הזה עומד להיות זמין בתקופה בה תידרשו לפרוע את חובכם, מומלץ לחשוב פעמיים ולהתייעץ עם יועץ משכנתאות.

איך עוקפים את המלכודת?

יצוין כי בבסיסה הלוואת בוליט היא הלוואה לא רעה בכלל, מאחר ובמשך תקופת ההלוואה ההחזרים החודשיים הם די נמוכים ואם אכן, עומד לרשותכם הסכום הכספי לסגור אותה בבת אחת, נפטרתם במיידי מעול המשכנתא הכובלת למשך שנים רבות.

הדרך לעקוף את המלכודת היא להתבסס על עובדות ולא על השערות. למשל, אם אתם משערים שבחמש שנים הבאות ההוצאות שלכם יקטנו וההכנסות יגדלו כך שתוכלו לגייס את הכסף הנדרש לסגירת ההלוואה, עדיף שלא תקחו אותה.

אולם אם אתם יודעים שבדיוק בעוד חמש שנים משתחררת לכם קרן השתלמות והסכום בקרן זו מספיק כדי לשלם את ההלוואה- לכו על זה. גם כאן, יש לסייג את הדברים ולהחליט שכל כספי הקרן עומדים לטובת ההלוואה ולא לשום דבר אחר, למרות הפיתוי.

לפני שנוטלים משכנתא בכלל, והלוואת גישור בפרט, חשוב מאד להבין במדויק את המשמעות של ההלוואה מאחר ומדובר בהתחייבות שלכם כלפי הגורם המלווה.

פורטל משכנתא גורו מסייע באיתור הלוואות משכנתא בתנאים מצוינים, ממיטב המוסדות הפיננסיים בארץ, עם המלצות והסברים כולל תמהיל משכנתא מומלץ.

כמה ריבית משלמים על הלוואת גישור

הדבר העיקרי שצריך להבין על ההלוואה הזו זה שהריבית שלה גבוהה – יותר גבוהה מאשר הריבית של המשכנתא. הסיבה שקוראים לה גם "בלון" היא משום שהריבית גורמת להלוואה "להתנפח" עם הזמן, בגלל השינויים במדד וההצמדה, ולכן יתכן שבתחילתה תשלמו סכום ריבית מסוים שנחשב גבוה, ובהמשך הוא יתפח עוד יותר.

על כן, אפילו אם אתם משלמים על הלוואת גישור לחודש פחות כסף מאשר על המשכנתא, מדובר בסכום שבסופו של דבר מצטבר ביחד עם ההלוואה עצמה, וצריך להיות מודעים לכך – בסופו שלדבר תצטרכו להחזיר סכום גדול מאוד. נראה זאת עם דוגמה קטנה שתעזור לכם להבין:

על לקיחת הלוואה בסך של 300,000 שקלים ל-3 שנים עם ריבית של 8% לשנה תשלמו מדי חודש 0.6% ריבית – 1,800 שקלים. כעבור 3 שנים שילמתם לכל הפחות 64,800 שקלים, זאת במקרה שלא נעשו שום שינויים בריבית. נניח שהצלחתם להתמודד עם תשלומי הריבית, אך כעת עליכם לשלם גם את 300 האלף המקוריים שלקחתם – האם הצלחתם לחסוך מספיק לשם כך? גם אם חשבתם בתחילה שתצליחו לעשות זאת, זכרו שבמקרה של הלוואת גישור ריבית יכולה לתפוח, וכל עוד אתם "חושבים" שתסתדרו עד שתצטרכו להחזיר את הלוואה במלואה, אתם נמצאים במצב מסוכן.

אז מה עושים אם לא מצליחים להחזיר את כל הסכום הסופי?

סביר להניח שלא לקחתם הלוואת גישור לחודשיים בלבד, ואם התשלום נעשה אחרי מספר שנים, הריבית עלתה ולא הצלחתם לחסוך מספיק כדי להחזיר אותה, תיתקלו בבעיה. לכן ראשית מומלץ לקחת את ההלוואה הזו רק אם מתכננים למכור נכס קיים – זאת כדי לוודא שאכן יהיה ברשותכם סכום הכסף המבוקש, אך יש פתרון אחר אם לקחתם את ההלוואה למטרות אחרות או אם לא הצלחתם למכור את הנכס, והוא מחזור ההלוואה.

תוכלו לקחת הלוואה נוספת, אך שימו לב שתצטרכו להראות לבנק הוכחות לכך שתוכלו להחזיר לו את כספו בהמשך כדי שיאשר לכם זאת. זוהי לא תמיד האפשרות העדיפה, משום שכך אתם בעצם נכנסים לחובות חדשים, ומומלץ לעשות זאת רק אם אתם צריכים קצת זמן נוסף עד שתמכרו את הנכס.

לקבלת המידע והצעות המחיר, מלאו את פרטיכם בטופס ההתקשרות המקוון שבאתר ובתוך זמן קצר תקבלו את ההצעות הטובות ביותר של הלוואת גישור בנק הפועלים, לאומי, טפחות, דיסקונט, על חשבון קרן השתלמות ועוד, את המידע ואת הפרטים, באופן שיחסוך לכם זמן חיפוש וגם כסף רב.

מה הסכנות בהלוואת גישור?

צפה בתשובה

פירעון מוקדם של הלוואת גישור עלול להיות כרוך בקנסות ותשלום עמלות פירעון מוקדם אך מכיוון שההלוואה לטווח קצר כך גם גובה הקנסות קטן.

מה קורה אם בתום תקופה אין ברשותי את הסכום?

צפה בתשובה

אם אין ללווה את הכסך להחזיר הוא יכול בתום התקופה למכור את הנכס ולצאת מופסד משני הכיוונים או למחזר את ההלוואה אך אז יאלץ לשלם ריביות נוספות שילכו ויצטברו.

Share on whatsapp