מלכודת הלוואות הגישור (בוליט)

מתכננים לקחת הלוואה ונוטים לקחת הלוואת גישור? חשוב מאד ללמוד היטב את אופי הלוואה זו ולהבין את המלכודות שיכולות להיות טמונות בה, בעיקר בשל חוסר הבנה מלאה של משמעות ההלוואה וההתחייבות הגדולה שמוטלת עליכם.

לפני שלוקחים הלוואת גישור קבלו מידע ממשכנתא גורו, שמסייע במציאת הלוואות אטרקטיביות מהגופים המובילים בארץ.

אשה בודקת אופציה של הלוואת גישור

מהי הלוואת גישור?

הלוואה זו מוכרת גם בשמות בלון או בוליט. העקרון המנחה של הלוואה זו היא שהתשלום עליה מתבצע בבת אחת בתום התקופה שנקבעה, כאשר עד מועד התשלום משלם הלווה את הריבית בלבד.

לדוגמה, ביקשתם מהבנק הלוואה בגובה של חצי מליון ₪, לתקופה של חמש שנים. במהלך חמש שנים אלו תשלמו רק את הריבית על ההלוואה ובתום אותן חמש שנים תשלמו חצי מליון ₪ בבת אחת ותסגרו את ההלוואה.

איפה המלכודת?

מלכודת הלוואות הגישור טמונה דווקא בלווה. בעוד יש לנו נטייה לחשוד בבנקים ובמניעיו בנוגע להלוואות מסוימות, במקרה של הלוואת גישור ההחלטה היא בידינו בלבד, והיא חייבת להיות מבוססת על ידיעה חד משמעית כי לאחר חמש שנים באמת יעמוד לרשותנו כל הסכום הכספי הנדרש להחזר וסגירת ההלוואה.

גם אם ידוע לכם בוודאות שבתוך חמש שנים יהיה בידיכם סכום כספי גדול שיספיק לכיסוי ההלוואה, אתם עדיין לוקחים סיכון. חמש שנים הם פרק זמן לא קצר ובמהלכן יכולים לקרות תרחישים רבים שימנעו מכם את האפשרות להשיג את הכסף.

למשל, התקבלתם לתפקיד בכיר בעבודה עם משכורת נאה ואתם מאמינים שבתוך חמש שנים תוכלו לחסוך את הסכום הנדרש לסגירת ההלוואה בבת אחת. מצד שני לא ניתן לדעת מה יילד יום. ואם יפטרו אתכם? ואם החברה תיסגר?

יש לכם קרן השתלמות שמועד הפירעון שלה הוא בעוד מספר שנים. ואם חלילה תזדקקו לכסף למטרות בריאותיות?

רבים מאיתנו נוטים לחשוב באופן אופטימי ולקוות שבמהלך השנים המצב ישתפר ונוכל לעמוד בהחזר חד פעמי של הקרן. אולם אם אין לכם ידיעה וודאית, ברורה וחד משמעית שאכן, סכום הכסף הזה עומד להיות זמין בתקופה בה תידרשו לפרוע את חובכם, מומלץ לחשוב פעמיים ולהתייעץ עם יועץ משכנתאות.

איך עוקפים את המלכודת?

יצוין כי בבסיסה הלוואת בוליט היא הלוואה לא רעה בכלל, מאחר ובמשך תקופת ההלוואה ההחזרים החודשיים הם די נמוכים ואם אכן, עומד לרשותכם הסכום הכספי לסגור אותה בבת אחת, נפטרתם במיידי מעול המשכנתא הכובלת למשך שנים רבות.

הדרך לעקוף את המלכודת היא להתבסס על עובדות ולא על השערות. למשל, אם אתם משערים שבחמש שנים הבאות ההוצאות שלכם יקטנו וההכנסות יגדלו כך שתוכלו לגייס את הכסף הנדרש לסגירת ההלוואה, עדיף שלא תקחו אותה.

אולם אם אתם יודעים שבדיוק בעוד חמש שנים משתחררת לכם קרן השתלמות והסכום בקרן זו מספיק כדי לשלם את ההלוואה- לכו על זה. גם כאן, יש לסייג את הדברים ולהחליט שכל כספי הקרן עומדים לטובת ההלוואה ולא לשום דבר אחר, למרות הפיתוי.

לפני שנוטלים משכנתא בכלל, והלוואת גישור בפרט, חשוב מאד להבין במדויק את המשמעות של ההלוואה מאחר ומדובר בהתחייבות שלכם כלפי הגורם המלווה.

פורטל משכנתא גורו מסייע באיתור הלוואות משכנתא בתנאים מצוינים, ממיטב המוסדות הפיננסיים בארץ, עם המלצות והסברים על כל מסלול משכנתא.

לקבלת המידע והצעות המחיר, מלאו את פרטיכם בטופס ההתקשרות המקוון שבאתר ובתוך זמן קצר תקבלו את ההצעות הטובות ביותר, את המידע ואת הפרטים, באופן שיחסוך לכם זמן חיפוש וגם כסף רב.

אתר זה הינו אתר מאובטח ופרטיכם ישמשו אך ורק למטרת קבלת שירותי ייעוץ מהאתר