משכנתא לשיפוץ – איך משיגים הגדלת משכנתא לצורך שיפוץ?

בדרך כלל כאשר אנו שומעים על המונח משכנתא, זה גורם לנו לחשוב על הלוואות שניתנות לזוגות צעירים, משפרי דיור שמעוניינים לשפר את איכות חייהם ומשקיעי נדל"ן שרוכשים דירות לצורך רווח עתידי. הדבר איננו מקרי, מכיוון שהחלק הארי משוק המשכנתאות הוא אכן קשור לעסקאות רכישת נכסי נדל"ן חדשים ודירות יד שנייה. עם זאת, קיימות גם משכנתאות לצרכים אחרים שמוצעות על ידי הבנקים שמכונות משכנתאות לכל מטרה.

דגם של בית על מחשבון וערימה של שטרות כסף

מאפייני הלוואה לשיפוץ דירה

כל בעל נכס נדל"ן יכול למעשה למשכן את הדירה אשר נמצאת בבעלותו בקלות יחסית ולקבל הלוואה של 50% משווי הנכס, בתנאי שאין משכון קיים על הדירה. במקרה שנשאר עדיין חוב של משכנתא ישנה על הדירה, הסכום של ההלוואה יחושב כ-50% משווי הדירה פחות חוב המשכנתא.

לדוגמא, במקרה ששווי הדירה הוא מיליון ₪ וחוב המשכנתא הנותר הוא 200 אלף ₪, סכום המשכנתא לכל מטרה שניתן לקבל הוא: 300,000 = 200,000 – 500,000 = 0.5 * 1,000,000.

אם ישנה משכנתא קיימת על הדירה, רוב הסיכויים כי תצטרכו לקחת גם את המשכנתא לכל מטרה מאותו הבנק. הסיבה לכך היא, כי ישנן דרגות שונות של משכון בהתאם למועד שבו נעשה הרישום. אם ההלוואה לשיפוץ נלקחת מבנק אחר, סביר להניח כי הבנק השני יהיה בגדר ממשכן משני, דבר שיהיה לא מקובל מבחינתו.

הגדלת משכנתא לצורך שיפוץ בית

בכסף שמתקבל מקבלת המשכנתא לכל מטרה ניתן לעשות, מן הסתם, שימוש לצרכים שונים, ובין השאר גם שיפוץ הדירה.

לעיתים קרובות אנשים שגרים זמן רב בדירה ספציפית, ובעיקר בבתים ישנים, מעוניינים לעשות שינויים ולשפר את חזות מקום המגורים שלהם. רכישת דירה חדשה היא לא תמיד אופציה ריאלית בגלל העלויות הגבוהות של הנדל"ן בתקופה האחרונה, אך שיפוץ דירה יסודי הוא אפשרות זולה ונגישה יותר. שיפוץ יכול להיות גם הזדמנות להרחבה או פיצול הדירה, עיצוב מחדש ואף הוספת חדרים או מרפסת.

מעבר לשיפור בתנאי המחיה בדירה והחלפת חלקים שחשופים במידה רבה לבלאי כמו צנרת, תריסים, אסלות, כיורים ועוד, היתרון הגדול של שיפוץ בית הוא, כי הוא מעלה את ערך הדירה ומהווה השקעה טובה לעתיד. פעמים רבות קורה, ששווי הדירה עולה בסכומים גבוהים יותר מאשר ההשקעה בשיפוץ עצמו.

יש לציין, כי תנאי הגדלת משכנתא לצורך שיפוץ בית יהיו פחות אטרקטיביים מאשר תנאי משכנתא לרכישת דיור בגלל שסיכון האשראי הוא גבוה יותר מבחינת הבנק. זאת משום שהמשכנתא מועברת במקרה זה ללווה עצמו ולא למוכר הדירה. עם זאת, לקוח ותיק עם היסטוריית אשראי תקינה יכול לקבל תנאים אטרקטיביים למדי בבנק.

אנו באתר משכנתא גורו עומדים כאן לרשותך ויכולים להציג בפניך את האופציות המשתלמות ביותר של הלוואה לשיפוץ בית. אם אתה מעוניין לקבל אינפורמציה נוספת ללא שום עלות או התחייבות, כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את הפרטים שלך בעמוד זה ואנו נחזור אליך בהקדם האפשרי.