הדרכים לקבלת ריבית משכנתא משתלמת

משכנתא משמעה הלוואה בסדר גודל משמעותי, הנפרסת לאורך שנים שבמהלכן יש להתחייב על החזר חודשי בסכום שאינו מבוטל. מה שמייקר את הסיפור הם הביטוחים על המשכנתא וכמובן, הריבית.

רבים מאיתנו היו שמחים להקטין עד כמה שניתן את גובה הריבית ואם לומדים את הנושא, מגלים שהדבר גם אפשרי. פורטל משכנתא גורו מציג בפניכם את הדרכים לקבלת ריבית משכנתא משתלמת.

אדם מחזיק סמל של אחוז

איך מוזילים את הריבית על המשכנתא?

המציאות הכלכלית בישראל עוברת תנודות דרמטיות וללא הרף. קניית דירה בארץ היא עסק יקר ורבים המבקשים להגשים את החלום נאלצים לשלם עבור החלום הזה מחיר גבוה שמורכב מערך הדירה והריביות שמתוספות להלוואה שנטלו.

ישנן כמה דרכים שיכולו לסייע בהקטנת גובה הריבית, ביניהן:

  • השוואת מחירים – חשוב מאד לבדוק את כל ההצעות מכל הבנקים למשכנתאות. לעולם אל תסכמו על הלוואה מהבנק הראשון אליו פניתם, גם אם נראה לכם שמדובר בהצעה טובה.

מעבר לעובדה שאתם עשויים לקבל הצעות משתלמות יותר ועם מסלולים נושאי ריביות נמוכות יותר, מדובר גם אלמנט פסיכולוגי בו אתם גורמים לבנק להבין שיש לכם עוד אופציות להלוואה, כך שאתם הופכים ממחזרים למחוזרים.

לא תאמינו עד כמה יתגמש בפניכם הבנק אם ידע שיש עוד בנקים שישמחו לאשר לכם משכנתא.

  • ביצוע תמהיל משכנתא – דרך חשובה מאד להוזלת הריביות היא בחירה של מספר מסלולי משכנתא בהלוואה אחת. כלומר, אם בחרתם במסלול בריבית משתנה והיא משתנה לרעתכם, רצוי שלא כל סכום המשכנתא יהיה כפוף למסלול זה, אלא חלקים ממנה יהיו במסלולים בהם אין פגיעה בריבית.

באפשרותכם לשלב מספר מסלולים, למשל, מסלול צמוד מדד, יחד עם מסלול בריבית קבועה ומסלול בריבית משתנה.

  • הקטנת תקופת ההחזר – ככל שתקופת ההחזר של המשכנתא היא ארוכה יותר, כך גם הריבית היא בסופו של דבר גבוהה יותר. נסו לבדוק אם תוכלו להקטין את תקופת ההחזר, למשל עשר שנים במקום חמש עשרה שנה. תצטרכו לשלם החזר חודשי גבוה יותר, אולם אם תבדקו את סך כל ההחזרים, כולל הריביות, תגלו שחסכתם סכום כספי ניכר.

אם אתם חוששים שלא תעמדו בהחזרים, זכרו שמשכנתא היא הלוואה גמישה וניתן בכל עת לבצע מחזור משכנתא או לבקש פריסה מחדש של המשכנתא. כמו כן תוכלו לחלק אותה לשני חלקים, כאשר החלק הראשון משולם לתקופה קצרה ואלו החלק השני נפרס לאורך תקופה ארוכה יותר.

עוד דרכים לקבלת ריבית משכנתא משתלמת

לא לכולם מגיעה זכאות ממשרד השיכון, אולם אם יש לכם כזו, בדקו את האפשרות לקבל ממנו הלוואה, בסכום כמה שיותר גבוה, זאת מאחר ותנאי ההחזר הם נוחים יותר. באופן זה סכום ההלוואה שתקחו מהבנק הוא נמוך יותר וכך גם הריבית.

חשוב לזכור כי אפשר לנהל משא ומתן עם הבנקים. עד כמה שהדבר נשמע מופרך, בנק הוא מקום בו ניתן להתמקח. אל תתביישו ואל תחששו, מדובר בהגשמת החלום שלכם ובעסקה שסביר להניח תהיה הגדולה ביותר שתבצעו בחייכם. התעקשו, התמקחו וקבלו ריבית משתלמת יותר על המשכנתא.

סיוע של יועץ מקצועי ואובייקטיבי, שלא מטעם בנק זה או אחר, עם רקע בנקאי והבנה כלכלית נרחבת, יתרום אף הוא רבות להוזלת הריבית. כדי לקבל את הסיוע הזה והמלצות  חשובות לקבלת ריבית משכנתא משתלמת, מלאו את פרטיכם באתר ונציגינו ישמחו לסייע לכם במהירות ובמקצועיות.