השוואת ריביות משכנתא

משכנתא מאפשרת לנו לרכוש דירה חדשה מקבלן או נכס מאדם פרטי, עלינו להתחייב להלוואה גדולה לתקופה ארוכה, לכן חשוב להשוות ריביות ולקבל החלטה נכונה. לכל בנק למשכנתאות יש מדיניות מעט שונה בבואו להעניק הלוואה לרכישת דירת מגורים, לעתים אנו עשויים לגלות כי בנק אחד מציע ריבית גבוהה במסלול קל"צ לעומת בנקים אחרים אך במסלול פריים הוא מציע ריבית אטרקטיבית יותר לעומת המתחרים. לכן, חשוב לערוך סקר להשוואת ריביות בין הבנקים, כך ניתן להוזיל עלויות ולחסוך הרבה כסף.

אדם מחזיק תבנית עץ קטנה עם המילה משכנתא

השוואת ריביות משכנתאות בין הבנקים

השוואת ריבית משכנתאות בין הבנקים נחוצה עבורנו כדי לקבל החלטה פיננסית חשובה ולבחור את הבנק ממנו ניקח את ההלוואה. חשוב לזכור כי משכנתא לוקחים לשנים ארוכות, כל הבדל ולו המזערי ביותר בריבית המשכנתא משפיע על תשלומי ההחזר החודשי ועל הסכום הסופי שנחזיר לבנק.

באמצעות סקר השוואת ריבית משכנתא בין 3-4 בנקים לפחות נוכל לגלות כי ישנם הבדלים משמעותיים. עם זאת, ראוי לציין כי יועץ ההלוואות בבנק למשכנתאות קובע את הריבית בכל מסלול לאחר שקלול פרמטרים כגון סכום המשכנתא, תקופת פירעון, סוג הריבית וההצמדה במסלול, מאפייני הלווה ויכולת ההחזר שלו, אחוזי מימון, שיעור הריבית במשק ותחזית לעלייתה, שינויים במדד המחירים לצרכן ועוד.

למעשה, ככל שתקופת וסכום ההלוואה נמוכים יותר, וככל שאחוז המימון הנדרש לרכישת הדירה קטן יותר, כך ניתן לשפר את תנאי המשכנתא ולקבל ריבית נמוכה. כאשר לוקחים משכנתא גדולה לתקופה של 30 שנה ולמעלה מכך, באחוזי מימון גבוהים, הבנק חושש לכספו והריבית עולה בהתאם.

להמחשת הנושא לפניכם טבלה המשקפת ריבית משכנתא ממוצעת במסלולים שונים, נכון לתחילת 2018:

סוג הריבית עד 20 שנה מעל 20 שנה
ריבית פריים 1.1-1.3% 1.2-1.6%
קבועה צמודה 2.9-3.5% 3.75-4.25%
משתנה כל 5 שנים צמודה 2.75-3.75% 3.2-4.2%
קבועה צמודה 1.5-3.5% 3-4.0%

כיצד להשוות ריביות משכנתא?

כדי להשוות ריביות משכנתא בין בנקים שונים כדאי להיעזר במחשבוני משכנתא מתקדמים, המחשבון אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי אך הוא מאפשר לנו להעריך את גובה ההחזר החודשי, הריבית הממוצעת בכל מסלול וסכום סופי שעלינו להחזיר לבנק בסוף תקופת ההלוואה. הדרך הנכונה כדי לבצע השוואת ריביות משכנתא בין הבנקים היא לפנות ליועץ משכנתאות מנוסה ואמין, הוא מכיר את כל מסלולי ההלוואה שהבנקים מציעים ואת הריביות הממוצעות. בנוסף, הוא עורך מעין מכרז בין הבנקים כדי לקבל מידע עדכני ולסייע לכם להרכיב תמהיל משכנתא מותאם אישית, עם ריביות נמוכות יותר מאשר תקבלו אם תפנו בעצמכם לבנק.

כמו כן, כדאי לפנות ישירות גם לפחות ל-3 בנקים שונים למשכנתאות, כך תוכלו לקבל בזמן אמת את הריבית שכל בנק מציע לכם, להשוות את הצעות השונות ולקבל החלטה שקולה ואחראית. כדאי לדעת כי ברוב המקרים יועץ המשכנתא מציע עבורכם 2-3 הצעות עם המסלולים הפופולריים שבעיקר עושים חסד עם הבנק ותורמים לרווחיות שלו. לכן, אין לוותר על ייעוץ מקצועי ובניית תמהיל המשכנתא בעזרת יועץ מנוסה ויעיל.

בעזרת המומחים של משכנתא גורו תוכלו לקבל סקר השוואת ריבית משכנתא בין הבנקים השונים, הצוות המנוסה שלנו מסייע מדי שנה לאלפי לווים לקבל החלטות אחראיות ולקחת משכנתא בתנאים מועדפים ובהתאמה אישית לפי תכנון פיננסי ויכולת ההחזר של הלווה. השאירו פרטים באתר וללא כל עלות או התחייבות אנו נחזור אליכם עם מידע נוסף בנושא השוואת ריבית משכנתא, ותקבלו גם הצעה אטרקטיבית למשכנתא נוחה.