דרכים לקבל ריבית טובה מהבנק

משכנתא היא ההלוואה הגדולה ביותר עבור רוב הישראלים, ויש להתחייב לתשלומי החזר הנפרסים לאורך שנים ארוכות. נטל המשכנתא משפיע על ההוצאות החודשיות השוטפות, לכן כולם רוצים לקבל משכנתא עם ריבית נמוכה ככל הניתן, כדי להקטין את תשלומי ההחזר ולהקל על תזרים המזומנים.

טפסים למחזור משכנתא

4 דרכים לקבל ריבית טובה מהבנק

כאמור, ככל שהריבית נמוכה יותר כך תשלמו פחות כסף לבנק. עליכם לזכור כי משכנתא לוקחים על סכום גבוה ולתקופה ארוכה, לכן רצוי לקחת הלוואה לרכישת הדירה בתנאים המשתלמים ביותר עבורכם. יש מספר דרכים להקטנת גובה הריבית של המשכנתא, ביניהן:

  • סקר שוק מקיף ותמחור בין הבנקים – אין למהר ולקחת משכנתא מהבנק הראשון אליו פניתם אלא יש לערוך סקר שוק מקיף ולהשוות עלויות ותנאים. כאשר הבנק ידע כי קיבלתם הצעות מבנקים אחרים הוא יחזר אחריכם, וינסה לפתות אתכם באמצעות הטבת תנאי המשכנתא, כלומר ריבית נמוכה יותר.
  • מקטינים את תקופת החזר המשכנתא – ככל שתקופת החזר המשכנתא קצרה יותר כך הבנק מרגיש בטוח יותר, ולכן יציע לכם ריבית נמוכה יותר. אמנם, אם תחליטו להקטין את תקופת ההחזר יהיה עליכם לעמוד בתשלומי החזר גבוהים יותר, אך תחסכו בעלות הכללית של המשכנתא.
  • תמהיל משכנתא – חשוב לבחור תמהיל משכנתא המורכב מ-2-3 מסלולי הלוואה שונים, כך תוכלו למזער סיכונים אם לדוגמה בחרתם במסלול ריבית משתנה והריבית עולה במשק.
  • זכאות ממשרד הבינוי והשיכון – רצוי לבדוק זכאות ממשרד הבינוי והשיכון, כך תוכלו לקבל משכנתא בתנאים נוחים עם ריבית אטרקטיבית. נסו לקבל משכנתא גבוהה ככל הניתן בתנאי זכאות, וכך תוכלו לחסוך כסף רב.

בנוסף, עליכם לזכור כי הבנקים מעוניינים להעניק משכנתא מאחר והם מרוויחים כסף רב מהריביות והעמלות השונות. לכן, חשוב לפנות למספר בנקים ולהשוות ריביות בין המסלולים השונים, מעבר לכך כדאי לנהל מו"מ מול יועצי המשכנתאות של הבנקים כדי לקבל הלוואה אטרקטיבית יותר. אמנם, הבנק הוא מוסד פיננסי גדול ומאיים, אך משכנתא היא הלוואה על סכום גבוה לתקופה ארוכה, כל שינוי ולו מזערי בגובה הריבית יחסוך לכם הרבה כסף, לכן עליכם להתמקח ולא לחשוש מהבנקים.

לסיכום, ניתן לקבל ריבית טובה יותר מהבנק למשכנתאות אך עליכם להתמקח, לבחור תמהיל משכנתא מותאם אישית ולבצע סקר שוק מקיף בין הבנקים. מומלץ לפנות למומחים של משכנתא גורו כדי לקבל המלצות כיצד להפחית את הריבית של המשכנתא ועל מנת לקבל הצעה אטרקטיבית.

מעוניין לקבל משכנתא אטרקטיבית בתנאי ריבית נמוכה? השאר פרטים בטופס שבאתר וצוות המומחים של משכנתא גורו יסייע לך, ללא עלות או התחייבות מצדך.