איך לחשב את התשלום החודשי על משכנתא?

משכנתא היא הלוואה לשנים רבות לצרכי רכישת דירה למגורים, אפשר לקחת משכנתא למטרות נוספות כמו שיפוץ הנכס ובניית בית פרטי. את ההלוואה מקבלים כנגד משכון הדירה, כך הבנק מבטיח את כספו אם הלווה אינו מסוגל לעמוד בתשלומי החזר ההלוואה. בפוסט הזה אספנו את כל השאלות שלכם על חישוב ריבית המשכנתא

זוג מקבל ייעוץ לגבי משכנתא מוזלת

יש מגוון סוגי משכנתא, מסלולי ההלוואה משתנים בין הבנקים, כאשר שיטת חישוב תשלומי ההחזר נעשית באמצעות לוח סילוקין שפיצר או לוח קרן שווה. נהוג לבנות תמהיל משכנתא הכולל מספר מסלולים כדי למזער סיכונים וליהנות מיתרונות שונים בכל מסלול.

האם גם אתם מעוניינים לדעת איך לחשב ריבית על הלוואה הביתה? ובכן, ישנם מסלולי משכנתא בריבית קבועה ומסלולים בריבית משתנה, עם או ללא הצמדה למדד המחירים לצרכן, יש גם מסלולים הצמודים לשינויים בריבית הליבור.

הבנק קובע את הריבית בהתאם לפרמטרים כגון: סכום ההלוואה, משך ההלוואה, מסלול, יכולת החזר, מאפייני הלווה ועוד. במסלולי ריבית קבועה יודעים מראש מהי הריבית, במסלולי ריבית משתנה יודעים במעמד החתימה על חוזה ההלוואה מהי הריבית אך זו צפויה להשתנות מעת לעת, בהתאם למסלול.

איך אני מחשב את אחוז הריבית?

כאשר מעוניינים להבין כיצד מחושב התשלום החודשי כדאי להכיר מושגים חשובים בכלכלה ובתחום ההלוואות, ביניהם ריבית פריים, מדד המחירים לצרכן, ריבית הליבור, לוח סילוקין וכיוצא בזה. כדאי לדעת כי מסלולים בריבית קבועה מעניקים יציבות וביטחון ללווה, עם זאת יש בהם סיכון לבנק מאחר והוא קובע את הריבית מראש וזו עשויה להשתנות בתקופת ההלוואה, לכן הבנק קובע ריבית גבוהה יותר בהשוואה למסלולי ריבית משתנה.

כדי לחשב את אחוז הריבית עליך לדעת מהו גובה ההלוואה, סכום ההלוואה, גובה הריבית שהבנק דורש וסוג הריבית (צמודה או לא צמודה). לדוגמה, כאשר מבקשים משכנתא בריבית פריים, מסלול פופולרי בגלל הריבית הנמוכה במשק, ונניח כי הבנק מציע תנאים של ריבית פריים + 3%, במקרה זה גובה הריבית יהיה 4.6%, לפי החישוב הבא: שיעור הריבית במשק כפי שנקבע ע"י בנק ישראל-0.1%, בתוספת מרווח הביטחון הנהוג בשיעור של 1.5% והריבית שהבנק דורש בגובה 3%, כלומר 4.6%.

 

איך לחשב תשלום משכנתא ביד?

הדרך הפשוטה והמהירה לחישוב תשלומי ההחזר היא באמצעות מחשבון משכנתא, מומלץ לפנות ליועץ מקצועי כדי לקבל נתונים מדויקים יותר. אם ברצונכם לדעת איך לחשב תשלום משכנתא ביד כדאי לפנות לייעוץ או להיעזר במחשבון, עליכם לזכור כי תשלומי ההחזר עלולים להשתנות בהתאם לסוג המסלול (ריבית קבועה או משתנה) והצמדות שונות.

 

איך לחשב את התשלום החודשי על משכנתא?

רבים מעוניינים לדעת איך לחשב את תשלומי המשכנתא לכן כדאי להיעזר במחשבון אותו ניתן למצוא כאן באתר, באתרים של בנקים שונים ובאתר של משרד האוצר. אפשר לבנות גיליון באקסל כדי לחשב את התשלום החודשי, אך הדרך הבטוחה והנכונה היא באמצעות יועץ משכנתאות מנוסה.

 

איך אתה מחשב ריבית על משכנתא?

מעוניין לדעת איך אתה מחשב ריבית פשוטה ב-Excel? במידה והחישוב הוא לא של ריבית דריבית, כלומר הריבית אינה נצברת כל חודש על הקרן, עליך לכפול את קרן ההלוואה ב-0.35 ולהכפיל במספר החודשים. לחישוב ריבית דריבית יש להוסיף כל חודש את הריבית המתווספת לקרן ולהכפיל כל חודש ב-0.35, אפשר לבנות נוסחה פשוטה יחסית בגיליון אקסל לחישוב הקרן פלוס הריבית.

 

איך להבין את גובה תשלומי המשכנתא?

הדרך להבין את גובה תשלומי המשכנתא היא להכיר קודם כל את מושגי היסוד וסוגי המשכנתא הקיימים. יש עשרות מסלולי משכנתא שהבנקים מציעים, לכן חשוב להבין כי לכל מסלול משכנתא יש יתרונות וחסרונות, כמו כן לכל מסלול יש משמעות שונה לגבי ההחזר החודשי שעליך לשלם לבנק בעתיד הקרוב והרחוק.

חשוב לדעת כי ההבדל העיקרי בין מסלולי המשכנתא הוא באופן שבו מחשבים את ההלוואה, ישנם מסלולים בריבית קבועה ומסלולים בריבית משתנה, ויש מסלולים עם או ללא הצמדה. לכן, כשלוקחים משכנתא חשוב לבחון היטב את פירוט תשלומי ההחזר החודשיים לאורך כל תקופת החזר ההלוואה, אך יש לזכור כי במסלולים מסוימים כל שינוי בריבית ו/או במדד יגרמו לשינוי בגובה ההחזר החודשי.

כמו כן, יש שלוש שיטות לחישוב תשלומי המשכנתא, השיטה הנפוצה ביותר היא באמצעות לוח שפיצר, שיטה זו מתאימה למי שמעוניין להחזיר את המשכנתא בתשלומי החזר חודשיים יחסית שווים. אמנם, חישוב המשכנתא לפי לוח שפיצר גורם לך להחזיר יותר כסף לבנק בגלל שבשנים הראשונות להלוואה משלמים בעיקר על חשבון הריבית, אך שיטה זו מתאימה לרוב הלווים מאחר וההחזר החודשי בתחילת ההלוואה נמוך יותר בהשוואה להחזרים החודשיים לפי שיטת קרן שווה.

למידע נוסף ולייעוץ השאר פרטיך באתר, צוות המומחים של משכנתא גורו יחזור אליך עם כל התשובות, ובנוסף נשמח לסייע גם לך לקבל משכנתא בתנאים מועדפים, אנו מסייעים מדי שנה לאלפי ישראלים לקחת משכנתא מותאמת אישית ובתנאים טובים.