משכנתא לתושבי חוץ

בשנים האחרונות, גוברת התופעה של רכישת נדל"ן בישראל על ידי תושבי חוץ ואזרחים זרים. בהרבה מן המקרים, מדובר על יהודים מאירופה ומארה"ב, ששוהים בישראל לתקופה מוגבלת ובאים אליה בעיקר לחגים וחופשות משפחתיות. רוב הרכישות מתבצעות בערים הגדולות כמו ירושלים ותל אביב, אך גם לערי החוף כמו נתניה, אשדוד ונהריה ישנה דרישה מצד התושבים הזרים.

זוג שוקל האם לקחת משכנתא

מאפיין נוסף של רכישות הנדל"ן על ידי תושבי חוץ, הוא שהדירות המבוקשות הינם בטווח מחירים גבוה יותר מאשר הממוצע בישראל. זאת מכיוון שהאמצעים הכספיים שעומדים לרשות הרוכשים הם גדולים יותר וכך הם יכולים להרשות לעצמם נכסים יוקרתיים יותר (חלקם בערים כמו קיסריה, הרצליה, רעננה ועוד). כל זאת תורם מצד אחד לעליות במחירי הנדל"ן בישראל (גם אם לא מהווה את הגורם המשמעותי ביותר לכך) ומצד שני מפתח את ההיצע הקיים של דירות יוקרה בישראל.

מימון נכסי נדל"ן על ידי תושבי חוץ

רוב הרוכשים הפוטנציאליים של נדל"ן בישראל הם אנשים אמידים, כך שהרכישה של הדירות נעשית בדרך כלל על חשבון הונם העצמי או בעזרת אשראי שניטל מן הגופים הפיננסיים בארצם. אולם, חלקם של הרוכשים מעוניינים ליטול משכנתא מהבנקים בישראל ולממן בכך חלק מעלות הדירה הנרכשת.

הבנקים המסחריים בישראל נוטים לקבל בברכה את התושבים הזרים שמעוניינים לקחת משכנתא וזאת בגלל שמדובר לרוב באנשים עם הון עצמי משמעותי. יש לציין גם, כי במקרים רבים, הלווים הפוטנציאליים אינם בקיאים ברזי הבירוקרטיה בישראל ואינם נמצאים בעמדה נוחה להתמקחות מול הבנקים מפאת חוסר ידע. עובדה זו היא נוחה לבנקים ומפצה על העובדה שאין להם יכולת לבדוק את היסטוריית האשראי שלהם בדומה ללקוחות מישראל.

משכנתא לתושבי חוץ – מאפיינים

הלוואת דיור לתושבים זרים היא דומה מבחינת התהליך לאזרחים ישראליים שלוקחים משכנתא. בשלב הראשון, הלווה הפוטנציאלי מגיע לבנק או פונה אליו בבקשה לקבלת אישור עקרוני למשכנתא. מומלץ מאד לפנות למספר בנקים שונים ולהשוות בין ההצעות השונות מבחינת ריבית, עמלות ופריסת המשכנתא.

בעת הבקשה, יש לצרף מסמכים שונים שמאמתים את זהותו של הלווה, פרטיו האישיים, מקום המגורים שלו, ההכנסה החודשית שלו, פרטים על מקומות עבודה, הדירה המבוקשת והמשכנתא שהוא מעוניין ליטול. מכיוון שמדובר בתושב חוץ, הבנקים ירצו לקבל כמה שיותר פרטים על מקורות ההכנסה שלו, דו"חות מס שונים מרשויות ממשלתיות ופירוט על נכסים קיימים.

במידה והאישור העקרוני מתקבל, ישנו צורך לטפל בכל העניינים הבירוקרטיים האחרים, כגון שעבוד הדירה לטובת הבנק, חתימה על חוזה המשכנתא, ביקור ברשם המשכונות ועוד.

מסלול משכנתא לתושב חוץ עם הצמדה למט"ח

מבין המסלולים הרבים של משכנתא שקיימים בישראל, מסלול עם הצמדה למט"ח יכול להיות אטרקטיבי במיוחד לתושבי חוץ. מסלול זה, שבדרך כלל אינו מומלץ לתושבים ישראליים שמקבלים את הכנסתם בשקלים, מתאים לעומת זאת לרוכשים מחו"ל.

במסגרת מסלול משכנתא זה, ההחזר החודשי של המשכנתא מחושב מידי חודש על פי שער השקל לעומת הדולר או האירו. כך הלווה הפוטנציאלי נמנע מחשיפה להפרשי שערים שיכולים להשפיע לרעה על ההחזרים החודשיים של ההלוואה. \

מבחינת ריבית המשכנתא, ישנה הצמדה לליבור, כאשר העדכון נעשה מידי חצי שנה בהתאם לשינויים שמתרחשים בגובה הריבית. יתרון נוסף שחשוב לציין, הוא כי קיימת אפשרות לפרוע את ההלוואה בכל עת ללא קנס יציאה.

במידה ואתה מעוניין לקבל מידע נוסף ולהשוות בין המסלולים השונים של משכנתא לתושבי חוץ, אנו בפורטל משכנתא גורו עומדים כאן לרשותך. צור אתנו קשר כבר היום וקבל הצעות משתלמות ללא עלות או התחייבות. השאר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו מבטיחים שהנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית.