משכנתא לדירה שניה

לפני שקונים בית נוסף חושבים קודם כל על משכנתא לדירה שנייה. בודקים כמה יעלה הבית? כמה נקבל משכנתא מהבנק? כמה נצטרך להוסיף? כמה נצטרך לשלם כל חודש על החזר המשכנתא? כמה שנים נצטרך לשלם את המשכנתא? ועוד שאלות מסוג זה. בתוך החישוב על עלות הדירה, סכום ההון העצמי שנוכל לגייס והסכום שיאושר לנו במשכנתא, הולכות לאיבוד לפעמים הוצאות, ששכחנו להוסיף לחישוב או שבכלל לא ידענו על קיומן.

משכנתא לדירה שניה

כמה משכנתא אפשר לקחת על דירה שניה?

בנק ישראל קבע שהחל מחודש נובמבר 2012 הבנקים יוכלו להעניק משכנתא על דירה שניה (דירה להשקעה) בשיעור של מקסימום 50% משווי הנכס הרצוי.

עלויות שצריך לקחת בחשבון לפני בקשת משכנתא לדירה שניה

על מחיר הדירה תצטרכו להוסיף את עמלת התיווך, אותה תאלצו לשלם למתווך שהראה לכם את הדירה. כמה עמלה? בין אחוז לשני אחוזים ובמקרים מסוימים, זה עלול להגיע גם לשלושה אחוזים ממחיר הדירה, שנקבע בין מוכר הדירה לבינכם. בנוסף לכך, תצטרכו לשלם לעורך דין שאחראי על שני דברים עיקריים: בדיקה של ניירת הדירה (במשרד השיכון והבינוי, בטאבו) ורישומכם כבעלי הדירה בהמשך. שכר טרחת עורך הדין נע בין 0.5% ל 2%. כך שבחישוב פשוט, כבר מדובר בהוצאות של עשרות אלפי שקלים, כל אחת.

בדקו במחשבון משכנתא כמה תשלמו על דירה שניה

מס רכישה מוגדל על דירה שניה

בישראל, על דירה שתקנו תשלמו מס רכישה. כמובן שאם מדובר בדירה הראשונה שלכם תזכו להקלות משמעותיות במס הרכישה, למשל על דירה בערך של עד ל-1.35 מיליון שקלים, לא תחויבו במס הרכישה כלל. אך כאשר מדובר במשכנתא שניה, לא רק שתשלמו את המס, אלא תשלמו מס גבוה יותר. על אותה הדירה שציינו קודם, בערך של עד ל-1.35 מיליון שקלים, באם מדובר בדירה שניה, תשלמו מס רכישה בשיעור של 5%.

המספרים יכולים לבלבל ומי שאינו מבין במספרים ותנודות של ריביות, יתקשה לחשב כמה יצטרך לשלם בסופו של דבר. רוצים לקבל ייעוץ מקצועי בלי לשלם ובלי להתחייב לשום דבר? השאירו פרטים בפורטל משכנתא גורו ואחד מיועצי המשכנתאות המנוסים שלנו, יחזור אליכם בהקדם.