הגדלת משכנתא

מי צריך ומי יכול להרחיב משכנתא? האם זה משתלם בטווח הארוך? האם מומלץ לקחת הלוואה לכל מטרה בנוסף למשכנתא הקיימת או האם כדאי להגדיל את ההלוואה שכבר נלקחה? קראו מידע על הגדלת משכנתאות ועל המקרים בהם האפשרות הזו יכולה לעזור לכם לחסוך לא מעט כסף.

הגדלת משכנתא

הגדלת משכנתא קיימת – מי יכול להרחיב?

הגדלה של המשכנתא היא תהליך שמאפשר למחזר את ההלוואה שנלקחה מהבנק לצורך רכישת נכס וליטול משכנתא גדולה יותר מהמקורית. יועצי משכנתאות מומלצים של משכנתא גורו חקרו את הנושא לעומק והגיעו לכמה תובנות שכדאי לכם להכיר, ותוכלו לפנות אלינו לקבלת ייעוץ בנושא זה כבר עכשיו בלחיצת כפתור אחת.

מה המטרה של הרחבת משכנתא?

הגדלת משכנתא קיימת היא פעולה שבעזרתה ניתן להרחיב את סכום ההלוואה שבעל הדירה נוטל לצורך רכישתה. נסתכל על דוגמה של ישראל ישראלי שרכש נכס בשווי 1,500,000 שקלים לפני חמש שנים ולקח משכנתא מהבנק בסך 700,000 שקלים. כעת נותר לישראל להחזיר 500,000 שקלים, אך עקב פתיחת עסק חדש הוא זקוק לסכום כסף משמעותי. לאחר בדיקה שישראל ביצע התברר כי לקיחת הלוואה נוספת מהבנק לצורך פתיחת עסק אינה משתלמת. זאת משום שהלוואה שכזו תינתן על ידי הבנק בריבית גבוהה ולא ניתן יהיה לפרוש אותה לתקופה ארוכה.

האם אפשר להגדיל משכנתא שכבר נלקחה על ידי ישראל כדי לגייס כסף נוסף להשקעה בעסק החדש? התשובה היא כן – במידה וישראל זקוק ל-400,000 שקלים נוספים למשל, הוא יכול לפנות לבנק למשכנתאות, להגדיל את ההלוואה הקיימת ל-900,000 שקלים ולפרוש את התשלומים לתקופה של 20-30 שנים. חשוב לציין כי החלטה שכזו תוביל למצב של הגדלת החזר משכנתא מדי חודש, אך אפשרות זו עדיין תשתלם יותר מאשר נטילת הלוואה נוספת לפרק זמן קצר יחסית.

השאלה המתבקשת – מתי כדאי להגדיל משכנתא?

ישנם כמה מצבים נפוצים בהם הלווים מעדיפים להרחיב את המשכנתא שלהם:

  1. סילוק הלוואות קיימות – הלווה נטל מהבנק הלוואה לתקופה קצרה וכעת הוא אינו מסוגל לעמוד בתשלומים חודשיים גבוהים. האפשרות המומלצת במקרה שכזה היא לסלק את ההלוואה ולהמיר אותה למשכנתא – זה יאפשר ללווה ליהנות מריביות נמוכות הרבה יותר ומהחזרים חודשיים שפחות מכבידים על התקציב המשפחתי.
  2. רכישת רכב – בדומה לסעיף הקודם הגדלת משכנתא על דירה קיימת יכולה לעזור ללווים להימנע מתשלומים משמעותיים עבור הלוואה לצורך קניית אוטו ולאפשר לקבל מהבנק ריביות נמוכות יותר.
  3. שיפוץ הדירה – ידוע כי כשמשפצים את הבית, ערך הנכס עולה ולכן רוב האנשים שמתכננים למכור את הדירה בוחרים לעבור תהליך הגדלת משכנתא ולפרוש אותה לתקופה ארוכה במקום לקחת משכנתא לכל מטרה בריבית גבוהה. במצב שכזה השיפוץ לא עולה לבעל הנכס ביוקר, ובה בעת הוא מקבל הזדמנות למכור אותו במחיר גבוה יותר מזה שהיה לדירה לפני שבוצע השיפוץ.
  4. סיוע לילדים בקניית בית – הורים שרוצים לעזור לילדיהם ברכישת דירה ראשונה לא תמיד יכולים לגייס סכום כסף משמעותי לצורך זאת. על כן, הרחבה של משכנתא יכולה לשמש כפתרון אידיאלי לכל מי שמעוניין לסייע לקרובי משפחה להביא לבנק הון עצמי שנדרש ללקיחת משכנתא ולשמור על הוצאות נמוכות יחסית בתשלומים החודשיים לטובת ההלוואה.

שימו לב כי לא לכל לווה מתאימה אפשרות של הרחבת משכנתאות, ועל כן מומלץ לפנות ליועצי משכנתא מומחים של משכנתא גורו שיציעו לכם את הדרכים הנבונות ביותר להתנהלות עם המשכנתא. ניתן לקבל ייעוץ משכנתא ראשוני כבר עכשיו ללא תשלום וללא התחייבות!