מחשבון משכנתא גרייס

בדקו זכאות להלוואה והגישו בקשה אונליין,
ציינו את סכום, בחרו מטרת ההלוואה וקבלו הצעה מתשלמת!

מהו סכום ההלוואה?

{{form.range.toString().replace(/\B(?=(\d{3})+(?!\d))/g, ',')}} ש"ח
2,000,000₪
10,000₪
{{errors}}

מהי מטרת ההלוואה?

הלוואה גרייס
הלוואה תמורת משכון דירה
הלוואה משלימה למשכנתא
הלוואת גישור
הלוואה כנגד נכס
הלוואת בלון
הלוואה כנגד קרן השתלמות
סגירת חובות
שיפוץ בית
רכישת רכב
עזרה לבן משפחה
הלוואת גישור קרן השתלמות
הלוואת בלון קרן השתלמות
הלוואה עיסקית
סיבה אחרת

לקבלת הצעה להלוואה - השאירו שם מלא ומספר טלפון

{{errorName}}
{{errorPhone}}

סטטוס משפחתי?

רווק
נשוי
גרוש
אלמן
הורה יחידני
ידוע לציבור

היכן אתה מתגורר?

שכירות
אצל ההורים
אחר

האם בבעלותך נכס?

כן
לא
יותר מאחד

כמה משכנתא קיימת על הנכס/ים שבבעלותך?

עד 500 אלף ש"ח
חצי מיליון עד מיליון ש"ח
מעל מיליון ש"ח
אין משכנתא

מהו סטטוס התעסוקה שלך?

שכיר
עצמאי
פנסיונר
לא עובד
עתודאי

האם ברשותך הלוואות נוספות כרגע?

כן
לא

האם חזרו צ'קים או הוראות קבע?

כן
לא

האם סורבת להלוואה בבנק?

כן
לא

כמעט סיימנו, האם יש לך קופות גמל, קרנות השתלמות או קרן פנסיה ללא הלוואות פעילות כנגדן?

כן
לא

האם יש לך כרטיס אשראי (לא דיירקט)?

כן
לא

{{this.form.name}}, יצאת זכאי להלוואה משתלמת!

בשעות הקרובות יחזור אלייך נציג מטעם גוף פיננסי מוביל ויספק לך עד 10 הצעות משתלמות להלוואה בתנאים מובילים, יספק לך השוואה וסיוע לקבלת המימון באופן מהיר ומשתלם!

אתר זה הינו אתר מאובטח ופרטיכם ישמשו אך ורק למטרת קבלת שירותי ייעוץ מהאתר

אם בכוונתכם לקחת משכנתא בקרוב ואתם לומדים את הנושא לעומק, כפי שראוי לעשות, יתכן ונתקלתם במושג משכנתא גרייס (Grace). משכנתא גרייס מאפשרת לכם לרכוש את דירת החלומות בה אתם מעוניינים תוך דחיית תשלומי ההחזר לשלב מאוחר יותר, בהתאם להסכם מול הבנק ממנו בחרתם לקחת את ההלוואה.

כדאי לדעת כי משכנתא עם החזר חודשי מופחת בצורת גרייס מתאימה במיוחד למי שמעוניין לרכוש דירה אך מתקשה זמנית לעמוד בתשלומי ההחזר החודשיים, וללווים הרוכשים דירה ומצפים לגידול בהכנסתם בתום תקופת הגרייס של ההלוואה.

שני סוגים של משכנתא גרייס

חשוב לציין כי קיימים שני סוגים של משכנתא גרייס:

  • גרייס חלקי – החזר חודשי מופחת חלקי, כלומר הלווה מתחייב לשלם בתקופת הגרייס (התקופה הראשונה של ההלוואה) רק את הריבית של המשכנתא, בעוד תשלומי הקרן נדחים למועד מאוחר יותר.
  • גרייס מלא – החזר חודשי מופחת מלא, כלומר דחייה מלאה של תשלומי ההחזר (קרן+ ריבית) למועד מאוחר יותר. בסוף תקופת הגרייס הלווה נדרש לשלם תשלומים הכוללים את הקרן, הריבית והריבית שנדחתה.

כדי להמחיש זאת מספרית לפניכם דוגמה של מר ישראלי המקבל אישור מהבנק למשכנתא גרייס מלאה. אם התשלום החודשי הנו 5,000 ₪ בחודש, יוכל מר ישראלי לדחות את התשלומים למועד שנקבע בחוזה בינו לבין הבנק. אם מר ישראלי קיבל אישור למשכנתא גרייס חלקית והסכום של 5,000 ₪ מורכב מ-3,500 ₪ קרן ו-1,500 ₪ ריבית, הרי בתקופת הגרייס הוא ישלם מדי חודש 1,500 ₪, ובסוף התקופה ישלם גם את הקרן.

למי מתאימה משכנתא גרייס?

על פניו האפשרות לדחות את תשלומי ההחזר החודשיים נראית כאופציה המתאימה לכל הלווים, לכן כדי לצנן את ההתלהבות שלכם, כדאי לדעת כי הבנקים אינם ממהרים לאשר משכנתא גרייס מלאה, וגם לא בהכרח תקבלו אישור מהבנק למשכנתא גרייס חלקית. למעשה, משכנתא גרייס מתאימה למי שזקוק לדחיית תשלומי ההחזר לתקופה מסוימת. כך לדוגמה, אם רכשתם דירה מקבלן אך תקבלו מפתח רק בעוד חצי שנה ובינתיים עליכם לשלם במקבל שכר דירה, יתכן כי כדאי לכם להתחייב למשכנתא וכך תוכלו לדחות את תשלומי ההחזר למועד בו תעבור לגר בדירה החדשה ולא תצטרכו לשלם במקביל שכר דירה.

משכנתא גרייס מתאימה גם למקרים כמו לווים הרוכשים נכס למגורים אך במקביל משלמים שכר דירה, ומתכננים לעבור לדירה שרכשו בעוד מספר חודשים. כמו כן, משכנתא גרייס מהווה פתרון יעיל ללווים המתקשים לעמוד בתשלומי ההחזר של ההלוואה בחודשים הראשנים בגלל אילוצי תקציב, לדוגמה הוצאות גבוהות בגלל המעבר המתוכנן לדירה החדשה, וכמו כן הלוואה זו מתאימה למי שעומד לקבל העלאה משמעותית בשכרו, לכן הוא מעדיף להמתין עם תחילת תשלומי ההחזר למועד מאוחר יותר, וכך הוא יכול להתחייב גם לתשלומי החזר גבוהים יותר.

תנאי משכנתא גרייס

חשוב להדגיש כי הבנקים אינם ששים להעניק ללווים משכנתא גרייס מאחר ומדובר בסיכון גבוה עבורם ובדחיית תשלומי ההחזר למועד מאוחר יותר. מעבר לכך, ברוב המקרים יסרבו הבנקים למשכנתאות להעניק משכנתא גרייס מלאה, ורק במקרים חריגים הם יאשרו אופציה זו, לכן לא כדאי להסתמך על אפשרות זו. במקרים מסוימים הבנקים יבואו לקראת הלווה ויאשרו לו לקחת משכנתא גרייס חלקית לתקופה של מספר חודשים, לעתים לתקופה ארוכה יותר.

בנוסף, חשוב לדעת כי התחייבות למשכנתא גרייס אינה מייקרת את הריביות, לכן לא צריך לחשוש מהגשת בקשה למשכנתא גרייס. עם זאת, מסלול של משכנתא גרייס מייקר את ההלוואה בגלל דחיית תשלומי הקרן והריבית. יודגש כי ניתן לנהל מו"מ מול הבנק לגבי גובה הריבית, וחשוב לדעת כי ניתן לקחת משכנתא גרייס במגוון רחב של מסלולים, ריביות והצמדות, בדיוק כפי שניתן לקבל משכנתא רגילה ללא דחיית תשלומים.

באמצעות מחשבון משכנתא גרייס מלאה או חלקית ניתן לבחון את השינויים בגובה תשלומי ההחזר החודשיים כדי לבדוק האם כדאי לכם לקחת הלוואת גרייס או לא. עליכם לזכור כי כל דחייה בתשלומי הקרן והריבית יגרמו לייקור המשכנתא ולתשלומי החזר גבוהים בכמה מאות שקלים בהשוואה למשכנתא ללא גרייס. כלומר, בטווח הארוך עליכם להתחייב לתשלומי החזר גבוהים יותר בהשוואה לתשלומי ההחזר למשכנתא רגילה. לכן, רק אם באמת זקוקים לפתרון נקודתי לתקופה קצרה של דחיית תשלומי ההחזר כדאי לבקש מהבנק גרייס משכנתא.

ההמלצה היא לקחת משכנתא זו רק כאשר יש באמת צורך בכך ורק לאחר שלומדים את הנושא לעומק ומבינים את ההשלכות הכלכליות לפעולה זו. לווים המתחייבים למשכנתא גרייס לתקופה של שנה או למעלה מכך מסתכנים בתשלומי החזר גבוהים בכמה מאות שקלים, בהתאם לגובה ההלוואה ותמהיל המשכנתא שנבחר. לכן, האופציה של תשלומי החזר גבוהים יותר אינה מתאימה לכל אחד ואחת, ויש לנקוט בזהירות לפני שמתחייבים למשכנתא גרייס או לכל הלוואה אחרת בתנאי גרייס.

חשוב לזכור כי למרות היתרונות שמשכנתא גרייס מבטיחה עבור הלווה, לא מומלץ לדחות את תשלומי ההחזר של המשכנתא מאחר וכל דחייה, גם לתקופה קצרה, מייקרת את המשכנתא, ולאחר תקופת הגרייס תיאלצו להתמודד עם תשלומי החזר גבוהים יותר העלולים להקשות עליכם את ניהול ההוצאות החודשיות שלכם.

אי לכך, לאחר שהבנתם מהי משכנתא גרייס ולמי היא מתאימה, מומלץ לפנות לצוות המומחים של משכנתא גורו כדי לבחון אפשרות זו ולקבל ייעוץ ועזרה בקבלת החלטות נכונות ומשתלמות כלכלית. לפרטים נוספים, לייעוץ מקצועי ולהמלצות בנושא משכנתא, השאירו עכשיו פרטים באתר וצוות המומחים של משכנתא גורו יחזור אליכם בהקדם. בנוסף, תקבלו הצעה אטרקטיבית למשכנתא או לכל משכנתא אחרת, ללא כל עלות או התחייבות מצדכם.