מה קורה אם לווה המשכנתא נפטר

מה קורה עם המשכנתא כשהלווה נפטר, אילו החזרים וחובות מכסות חברות הביטוח, איך מפעילים את הביטוח ומה קורה אם פג הביטוח לפני שמסיימים לשלם את המשכנתא? את כל התשובות תגלו כבר עכשיו.

לווה המשכנתא נפטר

מה קורה אם לווה המשכנתא נפטר – כל מה שצריך לדעת על הנושא

כל מי שלוקח משכנתא מהבנק צריך לחשוב קדימה לפחות ל-15 השנים הבאות, אך לא משנה אילו תוכניות תעשו, דברים תמיד יכולים להשתבש מסיבות כאלו ואחרות. פיטורים מהעבודה למשל הם תמיד אפשרות שקיימת, כמו גם בעיות בריאותיות שמצריכות הוצאות כספיות לא קטנות, אך הגרוע מכל הוא פטירה של מי שלקח את המשכנתא או של בן / בת הזוג שלו. לכן צריך לדעת כיצד להתכונן לכל אפשרות שתהיה, אפילו אם לא רוצים לחשוב עליה, ולהבין מה עושים במקרה כזה.

בשביל זה אנחנו, משכנתא גורו, כאן בשבילכם. היועצים שלנו יספקו לכם הדרכה בכל שלב של המשכנתא, בין שאתם רק שוקלים לקחת הלוואה מהבנק ובין שאתם כבר בתהליכי ההחזרים, ואיתנו אתם תוכלו להיות בטוחים שתמיד תדעו מה האפשרויות שעומדות בפניכם ומה הזכויות שמגיעות לכם.

אז מה קורה כשהלווה נפטר ועדיין נשארו חובות לבנק?

לא סתם הבנק דורש מהלווים לעשות ביטוח חיים לפני נטילת המשכנתא – הביטוח הזה הוא מה שמבטיח לבנק שיהיה מי שידאג לשלם לו כסף במקרה של פטירה. משמעות הדבר היא שכאשר הלווה או אחד מהלווים נפטר, כל יתרת תשלומי ההחזר למשכנתא עוברת לאחריות חברת הביטוח, והיא מחזירה לבנק את הכסף בתשלום אחד.

עם זאת שימו לב שייתכן כי ביטוח חיים שעשיתם דרך הבנק יכסה אך ורק את יתרת המשכנתא, ולא ריבית פיגורים וקנסות, זאת בניגוד לביטוח חיים שנרכש דרך חברת ביטוח, אשר לעיתים נשאר ממנו אפילו כסף נוסף לאחר סילוק המשכנתא, שעובר ליורשי הנפטר.

איך מפעילים את ביטוח החיים?

אחרי נטילת משכנתא פטירת בן זוג מצריכה מכם להגיש מספר מסמכים לחברת הביטוח או לבנק שבו רכשתם את ביטוח החיים למשכנתא. בין המסמכים תצטרכו להגיש את תעודת הפטירה יחד עם סיבת הפטירה וצילום תעודת הזהות של הנפטר. לכל חברת ביטוח יכולות להיות עוד דרישות אחרות, והמוקדים שלהן יוכלו להדריך אתכם כיצד לפעול, או שתוכלו לפנות ליועצי המשכנתאות שלנו כדי להבין מה בדיוק עליכם לעשות על מנת להפעיל את הביטוח.

מה עושים אם פג הביטוח?

במקרים מסוימים פוליסות של ביטוח חיים תקפות רק למשך פרק זמן מסוים, למשל עד גיל 60. אז מה קורה אם הלווה נפטר בגיל 61 – האם חברת הביטוח עדיין תשלם לבנק, ואם לא, האם ישנה אפשרות של ביטול משכנתא עקב פטירה ללא ביטוח חיים? על שאלות שכאלה צריך לענות באופן פרטני לפי כל מקרה, ולשם כך אתם מוזמנים להשאיר את הפרטים שלכם כאן בפורטל, ואנחנו נקבע לכם פגישה ראשונית בחינם עם יועץ משכנתא מומלץ שיענה לכם על כל השאלות.