משכנתא באחוז מימון נמוך ורגיל

משכנתא יכולה להינתן על ידי הבנק (או חברת ביטוח) למספר מטרות: לשם קנייה של בית, בנייה של בית, החלפה של בית או הרחבה של בית. המלווים עושים הפרדה בין משכנתא לשם רכישת בית לבין משכנתא לכל מטרה (לשאר המטרות שהזכרנו). הנתון הזה הוא משמעותי, כאשר אתם בודקים מהו גובה המימון שתקבלו מהבנק. לשם רכישה תוכלו להגיע עד ל-75 אחוז מימון, בתנאים מיוחדים ואילו משכנתא לכל מטרה תינתן במקסימום של 60 אחוזים מערך הנכס.

אחוז סיכון

משכנתא באחוז מימון נמוך ורגיל

משכנתא לכל מטרה ניתנת, כאמור, עד לשיעור בגובה 60 אחוז והיא לא ניתנת באחוזים גבוהים יותר. לגבי משכנתא לרכישה יש דרגות של אחוזי מימון משכנתא, כאשר ככל שאחוז מימון המשכנתא נמוך יותר, כך רמת הסיכון של הבנק קטנה וגדלים הסיכויים שהבנק יאשר את המשכנתא.

  • אחוזי מימון משכנתא 75% ומעלה – רמת הסיכון של הבנק היא גבוהה מאוד ועל מנת לקבל משכנתא בדרגה זו, הבנק יחייב אתכם לבטח אותו בביטוח אשראי בשם EMI.
  • אחוזי מימון משכנתא 75%-61% – בדרגה זו הסיכון של הבנק נמוך יותר אך עדיין הוא יצטרך להגדיל את ההון על המשכנתא ולכן ייגבה מכם ריבית גבוהה יותר.
  • אחוזי מימון משכנתא עד 60% – נחשבת למשכנתא בעלת אחוז מימון נמוך ועם רמת סיכון נמוכה, לכן, במקרים כאלה הבנק יציע לכם הצעות אטרקטיביות יותר.

לא סגורים על עצמכם? מתקשים להחליט איזו משכנתא מתאימה ביותר עבורכם? בואו לדבר עם המומחים ללא עלות וללא התחייבות. השאירו פרטים באתר משכנתא גורו והצוות המקצועי שלנו יסייע לכם במידע ושאלות נוספות שיש לכם לגבי המשכנתא.