משכנתא לחנות

אילו תנאים אפשר לקבל ללקיחת משכנתא בשביל חנות ומה אחוז המימון הגבוה ביותר שהבנקים נותנים? המשיכו לקרוא וגלו את התשובות לשאלות האלה.

משכנתא לחנויות

במקום לשכור למשך שנים – אפשר לקחת גם משכנתא לחנות

רוב בעלי החנויות בישראל משלמים שכירות מדי חודש, ומעטים בוחרים לקנות שטח מסחרי שישמש אותם לחנות. הסיבה לכך היא שעתידה של כל חנות בחברה הקפיטליסטית אינו ידוע – דמיינו למשל מצב שבו פתחתם סופר קטן ופרטי, ו-10 שנים לאחר מכן נפתח ממש לידכם סופר גדול של תאגיד ידוע. יכול מאוד להיות שתחוו הפסדים כה רבים שיאלצו אתכם לסגור את החנות, ואז תצטרכו להתמודד גם עם העובדה שיש בידכם שטח מסחרי שעליו אתם עדיין צריכים להחזיר את ההלוואה. גם הבנקים מודעים למצב הזה ולא ששים להעניק משכנתא לפתיחת חנות, אך יש מצבים שבהם זה בכל זאת משתלם.

כדי שתדעו האם באמת שווה לכם לקחת משכנתא על חנות, איך עושים את זה ומה גובה ההלוואה שתוכלו לקבל, אתם מוזמנים לפנות כבר עכשיו ליועצים המומחים שלנו כאן בפורטל משכנתא גורו. בעזרת נבחרת המומחים שלנו תוכלו לעשות החלטות חכמות שלא יכניסו אתכם לקשיים כלכליים בהמשך החיים, ותוכלו לחסוך מאות אלפי שקלים בטווח הארוך.

תנאים לקבלת משכנתא לחנות בבנקים השונים

ראשית יש לציין שהמשכנתא שתקבלו על החנות לא תגיע עם אותם תנאים שתקפים למשכנתא של רכישת דירה, אך בה בעת, גם המגבלות שקבע הרגולטור למשכנתאות למגורים אינן תקפות כאן. עם זאת, קשה למצוא עסקאות שוות למשכנתא לחנות, זאת משום שהבנקים לוקחים סיכון גבוה בנתינת הלוואה שכזו, ולכן הם צריכים לקבל גם עירבון משתלם.

נניח שרציתם לפתוח חנות מוצרי חשמל גדולה. שלא כמו במקרה של הלוואה לדירה, בה תוכלו לקחת מסלול אחד שיהווה 33% מסך כל המשכנתא שלכם בריבית פריים, כאן תוכלו לקחת את כל המשכנתא בריבית פריים. דרך אחרת שבה תוכלו לקחת את המשכנתא היא בריבית קבועה וצמודה למדד, שתהיה לרוב בין 3-6% – כאן בדיוק נכנס תפקידו של יועץ משכנתאות מומחה, שינהל עבורכם משא ומתן מול הבנקים ויעזור לכם לקבל את אחוז הריבית הנמוך ביותר עבור פתיחת החנות שלכם.

גם אחוז המימון תלוי ביכולת המשא ומתן שלכם

ברכישת דירה ידוע שניתן לקבל עד 75% מימון, אך האם אותו הדבר תקף גם לגבי רכישת חנות? לצערנו התשובה היא לא, אך רבים מרוכשי החנויות לא יודעים שביכולתם להתקרב מאוד לאחוז המימון הזה. כשתיגשו לבנק ותשאלו כמה משכנתא אפשר לקבל לפתיחת חנות, התשובה שתקבלו תהיה כנראה בסביבות של עד 60% מימון. אל תחשבו שתוכלו להתמקח בעזרת מידע על הכנסות עתידיות, משום שהבנקים לא מתייחסים לחישובים של הכנסות מנכסים מסחריים – זאת בניגוד למקרה של קבלת משכנתא על דירה, כשתוכלו להגיד לבנק בכמה תשכירו אותה לשוכרים.

עם זאת, בעזרת מיקוח נכון ניתן לגרום לבנק להעניק לכם עד 70% מימון, וגם במקרה הזה מי שיעזור לכם בכך יהיה יועץ משכנתא מומלץ. הניסיון של היועצים שלנו יעזור לכם להימנע מטעויות במשא ומתן עם הבנק, והם יודעים כיצד לנהל אותו כך שתזכו באחוז המימון הגבוה ביותר שמגיע לכם.

פנו אלינו כבר עכשיו לקבלת ייעוץ ראשוני בחינם

מה שקראתם כאן זה רק קצה הקרחון בנושא של משכנתאות לרכישת חנויות. רוצים לדעת עוד על הנושא, להבין מול מה בדיוק אתם עומדים, לברר את כדאיות ההלוואה בהתאם למצב שלכם ולבדוק איך כל התהליך הזה נעשה בפועל? קבעו לעצמכם כבר עכשיו פגישה ראשונית בחינם עם היועצים שלנו ותתרשמו בעצמכם מהעזרה שתוכלו לקבל ברכישת החנות.