כל מה שרציתם לדעת על משכנתא לכל מטרה

לרוב, כאשר לוקחים משכנתא מהבנק עושים זאת כדי לרכוש דירה חדשה או יד שנייה, אך כדאי לדעת כי ניתן לקחת גם משכנתא לכל מטרה. הלוואה זו מתאימה לכל לווה הזקוק לסכום כסף גבוה, ההלוואה מיועדת לבעלי נכס נדל”ן כמו דירת מגורים או בית פרטי, את הנכס יש לשעבד או למשכן כביטחון להשבת הכסף לבנק המלווה.

מפתחות של בית חדש שנקנה עם משכנתא נמוכה

למי מיועדת משכנתא לכל מטרה?

משכנתא לכל מטרה היא הלוואה אטרקטיבית עם ריבית נמוכה בהשוואה למסלולי הלוואה אחרים, ומכאן יתרונה הגדול. הלוואה זו מיועדת לכל מי שזקוק לסכום כסף גבוה, למטרות שונות ומגוונות. בין היתר, ניתן לבקש משכנתא לכל מטרה כדי לממן חופשה משפחתית יקרה בחו”ל, לצרכי שיפוץ מקיף בנכס, להחזר חובות, למימון טיפול רפואי יקר, להקמת עסק חדש, למטרות השקעה לרכישת דירה נוספת ועוד.

ראוי לציין כי משכנתא לכל מטרה מהווה חלופה מצוינת לעומת מסלולי הלוואה אחרים, במיוחד בגלל שהיא זולה יותר וניתן לפרוס את תשלומי ההחזר לתקופה ארוכה יותר. בנוסף, משכנתא לכל מטרה אינה משפיעה על מסגרת האשראי בבנק ולכן מאפשרת גם לבעלי משכנתא לקחת הלוואה זו לצרכי גיוס כסף לכל מטרה, בתנאים משתלמים.

תנאים לקבלת משכנתא לכל מטרה

חשוב להדגיש כי משכנתא לכל מטרה מיועדת לבעלי נכס, כאשר ניתן להגיש בקשה לבנק אם סיימתם לשלם את המשכנתא הקודמת או במידה ונותרה יתרת חוב קטנה לפרעון מלא של ההלוואה. ברוב המקרים, הבנקים למשכנתאות יאשרו משכנתא לכל מטרה עד לגובה של 50% מערך הנכס. לדוגמה, אם ברשותכם דירת מגורים בשווי 1.2 מיליון ₪, תוכלו לקבל עד 600,000 ₪ הלוואה. אם קיימת הלוואה על הנכס ניתן לקבל משכנתא לכל מטרה לפי חישוב ההפרש בין ערך הנכס ליתרת המשכנתא שטרם נפרעה.

איזה בנק מציע משכנתא לכל מטרה?

יש להבדיל בין שני מקרים, כאשר מסיימים לשלם את המשכנתא ומעוניינים לקחת משכנתא לכל מטרה ניתן לפנות לכל אחד מהבנקים המסחריים כדי לערוך סקר שוק ולבחור בהלוואה המשתלמת ביותר. עם זאת, במידה וקיימת משכנתא על הנכס, נהוג לקחת משכנתא לכל מטרה מהבנק שהעניק את המשכנתא הקיימת. כדאי לדעת כי רוב הבנקים לא יאשרו לכם את ההלוואה במידה ויש משכנתא על הנכס שלכם, וזאת מהסיבה כי הם חוששים לכספם ולא יסתפקו בקבלת משכון בדרגה שנייה על הנכס.

כמו כן, חשוב להדגיש כי הריבית למשכנתא לכל מטרה יקרה יותר בהשוואה לריבית הנהוגה על הלוואה לדיור, אך עדיין התנאים טובים יותר בהשוואה להלוואות רגילות מהבנק. הסיבה העיקרית לכך היא כי הכסף מועבר ישירות לחשבון הבנק של הלווה ולא למוכר הנכס, לכן הבנק לוקח סיכון גדול יותר. לרוב, ההבדל בין הריביות של משכנתא לכל מטרה למשכנתא לרכישת דיור ינוע בגובה של 1-2%.

הגורו עונה בקצרה על השאלות שלכם על הלוואות משכנתא במונחים פשוטים

מהי הלוואת משכנתא לכל מטרה במונחים פשוטים?

הלוואת משכנתא במונחים פשוטים היא הלוואה לטווח ארוך שניתן לקבל בבנקים למשכנתאות על מנת להגשים חלום ולרכוש דירה למגורים או לבנות בית. את המשכנתא מקבלים כנגד שעבוד הנכס לטובת הבנק, יש לפרוע את ההלוואה במשך תקופה ארוכה, עד 30 שנה. כאשר תסיימו לשלם את תשלומי ההחזר החודשיים המשכנתא נפרעת במלואה ומסירים את השעבוד על הנכס.

איך עובדת משכנתא?

משכנתא עובדת בצורה הבאה- אחרי שבחרתם נכס שברצונכם לקנות, לדוגמה דירה חדשה מקבלן, דירה יד 2 או מגרש לבנייה עצמית, עליכם להגיש לבנק בקשה לאישור עקרוני למשכנתא. האישור העקרוני כולל את סכום ההלוואה שהבנק מוכן לאשר, שיעור הריבית, מסלולים שונים ועלויות נוספות, בהתאם לתמהיל המשכנתא שבחרתם, את התמהיל מומלץ להכין בעזרת יועץ משכנתא מנוסה. עליכם לגייס את ההון האישי הנדרש להשלמת העסקה, אם אתם רוכשים דירה ראשונה עליכם לגייס 25% משווי הנכס. לאחר מכן יועבר הכסף לקבלן או למוכר הנכס ואתם מתחילים לשלם את תשלומי ההחזר החודשיים עד לפירעון מלא של ההלוואה.

מה זו משכנתא על בית?

משכנתא על בית היא הלוואה ארוכת טווח, לרוב כדי לרכוש דירה למגורים. כנגד הכסף שהבנק מעניק לכם כדי להגשים חלום ולרכוש דירה עליכם לשעבד את הבית, כך למעשה הבנק מבטיח את כספו. כדאי לדעת כי אפשר לקחת משכנתא למטרות נוספות כמו שיפוץ הנכס, הרחבת הדירה, בניית בית פרטי, ויש אפשרות לקחת גם משכנתא לכל מטרה כנגד שעבוד הבית.

מה ההגדרה בכלכלה למשכנתא?

ההגדרה בכלכלה למשכנתא היא הלוואה שניתן לקבל מבנק או מגוף פיננסי אחר בתמורה לשעבוד הנכס שלכם. את הלוואת המשכנתא יש להחזיר בדרך כלל במשך תקופה ארוכה עד 30 שנה. יש מגוון סוגי משכנתאות, חלקן בריבית קבועה ואחרות בריבית משתנה. ההבדל העיקרי בין המשכנתאות השונות הוא שיעור הריבית, הצמדות שונות במידה ויש, ואופן שיטת חישוב תשלומי ההחזר.

אם אתה זקוק לסכום כסף גדול ויש בבעלותך נכס נדל”ן, תוכל לקבל משכנתא לכל מטרה בתנאים נוחים. לפרטים נוספים, לייעוץ ולהצעה אטרקטיבית, השאר פרטים באתר, וללא כל התחייבות או תשלום, נחזור אליך בהקדם ונשמח לסייע לך.