משכנתא צמודת מט"ח

משכנתא בהגדרה היא שעבוד של נכס כלשהו, בדרך כלל דירה או בית כעירבון לכך שתוחזר הלוואה אשר בעזרתה נרכש הנכס. מסלולי המשכנתא הקיימים בשוק רבים, מגוונים ומציעים סוגים רבים של פתרונות למגוון רחב של לקוחות.

מט"ח

משכנתא כספק ביטחון

מעבר להיבט הכלכלי, ישנו היבט מנטלי משמעותי בלקיחת המשכנתא. רוב הלקוחות החותמים על הסכם משכנתא עושים זאת בין השאר בכדי להעניק לעצמם הרגשת ביטחון, תחושה שיש להם קורת גג מעל ראשם ורצון שהתשלומים שהם ישלמו מידי חודש הם פחות או יותר קבועים או לפחות ניתנים לניבוי.

בדיקה זריזה של סוגי המשכנתאות הקיימות בשוק מגלה אמנם מגוון רחב, אך הזוגות החותמים עליהן בדרך כלל מתכנסים ומבקשים משכנתאות סולידיות יחסית – כאלה הניתנות בריבית קבועה או כאלה הקשורות לריבית הפריים. משכנתא צמודת מט"ח זה משהו שהלווים מבקשים פחות אם כי כדאי מאוד לשקול ולבחון אופציה זו ולבדוק את יתרונותיה וחסרונותיה.

נבואה של העתיד לבוא – משכנתא צמודת יורו

משכנתא צמודת יורו מבוקשת יותר לאחרונה, בגלל הדיווחים בתקשורת על המיתון היחסי במדינות אירופה. לדוגמא, אתם צופים שבגלל המיתון באירופה שווי היורו מול השקל ירד, ואכן, לאחר שחתמתם על המשכנתא מחירו ירד פלאים. התוצאה של ירידה כזו היא כמובן החזרי משכנתא מופחתים בהתאמה לירידה בערך היורו. כמובן שאם התחזיות שלכם מוכיחות עצמן כלא כל כך מדויקות ושער היורו עולה, יעלו בהתאם גם ההחזרים החודשיים שלכם.

ערך משכנתא דולרית אינו חצוב באבן

כמובן שמה שנכון ליורו נכון גם לדולר. ירידה של ערך הדולר תפחית את ההחזרים החודשיים ולהיפך. ודאי הבנתם כי מדובר בהנחות, ניבויים וספקולציות למיניהן על מה שיקרה בעתיד אם ערכי הדולר ירדו או יעלו. האמת היא שאף אחד לא יכול לדעת בוודאות מה יהיה הערך של המט"ח אבל בצורה דומה אף אחד גם לא יודע מה יהיה שיעורה של ריבית הפריים בעוד חצי שנה או שיעורו של מדד המחירים לצרכן עוד חודשיים.

אם אף אחד לא יודע באמת, כיצד המליצו לנו על מסלול משכנתא צמוד מטח? התשובה הכלכלית לשאלה זו טמונה במונח כלכלי הנקרא ציפיות. כלכלה מונעת על ידי בני אדם ובני אדם מונעים על ידי ציפיות. אם בני האדם היו באמת מצפים ששער מטבע החוץ ירד אז הוא כבר היה יורד! יכול להיות שיש ציפייה למיתון אולם ציפייה זו היא רק מרכיב אחד מתוך קשת רחבה גורמים המשפיעים על שערי המט"ח.

ההמלצה של רוב יועצי המשכנתאות היא ליצור משכנתא משולבת, לדוגמא מטח משולב ריבית קבועה או משכנתא על בסיס ריבית פריים הקשורה למדד. כך ניתן ליצור איזון שבאמת יבטיח לכם ביטחון מקסימלי.

פורטל משכנתא גורו מקשר בין גופים פיננסים שונים ובנקים המספקים משכנתאות לבין גולשים המתעניינים בקבלת הלוואה ובמידע בתחום. הפורטל עובד אך ורק עם גופים לגיטימיים ובנקים מוכרים והשימוש בו נוח – משאירים פרטים ולאחר זמן קצר מקבלים מספר הצעות אטרקטיביות. החברות איתן האתר עובד יודעות כי תמהיל נכון ומאוזן של המשכנתא שלכם, הוא הסוד להצלחתה.

אם ברצונכם בפרטים נוספים על משכנתא דולרית או על ריבית פריים, השאירו פרטים באתר ואנו נחזור אליכם בהקדם!