סוגי משכנתאות

כאילו לא די בכך שיש כל כך הרבה תנאים ומדדים לקביעת המשכנתא, הרי שניתן למצוא כ–32 סוגים שונים של משכנתאות. כיצד תדעו באיזו משכנתא לבחור? האם כדאי לבחור במשכנתא הנושאת ריבית קבועה, משתנה, צמודה למדד או לא? ננסה לעמוד על סוגיה העיקריים של המשכנתא.

יועץ מציע סוגי משכנתאות ללקוחות

סוגי משכנתאות

דבר ראשון נבצע חלוקה למשכנתאות צמודות מדד ולא צמודות מדד. בקטגורית המשכנתאות הצמודות למדד תמצאו שני סוגים עיקריים:

  1. ריבית קבועה צמודה למדד –משכנתא זו תהיה בעלת ריבית קבועה לכל אורך חיי המשכנתא. כלומר הריבית תישאר קבועה וההצמדה למדד תשפיע על גובה ההחזר החודשי ועל יתרת המשכנתא.
  2. ריבית משתנה צמודה למדד – משכנתא זו תישא ריבית שמשתנה בתדירות של בין שנה לעשר שנים, בהתאם למה שנקבע על ידי הבנק והלקוח.

הסוג השני של המשכנתאות, זה שאינו צמוד למדד, נחלק לשלושה סוגים עיקריים:

  1. צמודה לפריים – מתבססת על ריבית בנק ישראל בתוספת אחוז וחצי, כאשר הבנק גורע או מוסיף את ההפרש. ריבית זו בעלת פוטנציאל להשתנות על בסיס חודשי.
  2. ריבית קבועה לא צמודה – במשכנתא זו הריבית היא קבועה וקרן המשכנתא אינה צמודה לשום מדד. ההחזר החודשי של המשכנתא קבוע לכל אורך חיי המשכנתא וכל תשלום מתקזז מיתרת הקרן.
  3. משתנה על בסיס מק”מ – הריבית משתנה כל שנה ואינה צמודה למדד. הריבית נקבעת לפי תשואות מק”מ (אגרות חוב ממשלתיות).

בנוסף למשכנתאות המצוינות לעיל, המתייחסות למשכנתאות שקליות, ישנם סוגים נוספים, כמו למשל משכנתא צמודה למטבע חוץ. בכדי להבין באמת איזה סוג מתאים לכם ביותר, כדאי לקבל ייעוץ מקצועי ולהתאים את המשכנתא באופן אינדיבידואלי להכנסותיכם, להוצאות שלכם ולהפרש.

השאירו פרטים בפורטל משכנתא גורו וגם אתם תקבלו, בתוך זמן קצר, סיוע מאנשי הצוות המקצועי שלנו. לצוות ניסיון רב של שנים והם ישמחו לסייע לכם ללא עלות וללא התחייבות. אז אל תחשבו פעמיים, פנו אלינו עוד היום וקבלו עצות מקצועיות מכאלה שמכירים את התחום לעומקו ולרוחבו.

 

אתר זה הינו אתר מאובטח ופרטיכם ישמשו אך ורק למטרת קבלת שירותי ייעוץ מהאתר