הלוואת גרייס והלוואת בוליט – ההבדלים בינהן

מה היא הלוואת גרייס?

הלוואה זו מבוססת על עקרונות דומים לבוליט אולם לא לגמרי. בהלוואה זו, כמו בהלוואת בוליט, משלם הלווה את הריבית בלבד למשך תקופה שהוגדרה מראש, אולם לאחר תקופה זו הוא מתחיל לשלם את הריבית בתוספת הקרן. משמעות המילה גרייס באנגלית היא "חסד". וזוהי באמת תקופת חסד שהבנק מעניק ללווה כדי שלא יצטרך להתחיל להחזיר סכומים גבוהים מייד עם נטילת ההלוואה. הלוואות אלו אינן קצרות טווח כמו בוליט וכמו הלוואות משכנתא רבות, הן נפרסות לאורך שנים.

למשל, הלווה נטל הלוואת גרייס בשווי חמש מאות אלף ₪ לתקופה של עשרים שנים. תקופת הגרייס שנקבעה היא שנתיים. במשך שנתיים אלו ישלם רק את הריבית על ההלוואה. בתום השנתיים ימשיך לשלם, למשך עוד שמונה עשרה שנים,עד תום תקופת ההלוואה, את הריבית ואת הקרן, כמו שנהוג לעשות במרבית ההלוואות.

בדקו זכאות להלוואה והגישו בקשה אונליין,
ציינו את סכום, בחרו מטרת ההלוואה וקבלו הצעה מתשלמת!

מהו סכום ההלוואה?

{{form.range.toString().replace(/\B(?=(\d{3})+(?!\d))/g, ',')}} ש"ח
2,000,000₪
10,000₪
{{errors}}

מהי מטרת ההלוואה?

הלוואה גרייס
הלוואה תמורת משכון דירה
הלוואה משלימה למשכנתא
הלוואת גישור
הלוואה כנגד נכס
הלוואת בלון
הלוואה כנגד קרן השתלמות
סגירת חובות
שיפוץ בית
רכישת רכב
עזרה לבן משפחה
הלוואת גישור קרן השתלמות
הלוואת בלון קרן השתלמות
הלוואה עיסקית
סיבה אחרת

לקבלת הצעה להלוואה - השאירו שם מלא ומספר טלפון

{{errorName}}
{{errorPhone}}

סטטוס משפחתי?

רווק
נשוי
גרוש
אלמן
הורה יחידני
ידוע לציבור

היכן אתה מתגורר?

שכירות
אצל ההורים
אחר

האם בבעלותך נכס?

כן
לא
יותר מאחד

כמה משכנתא קיימת על הנכס/ים שבבעלותך?

עד 500 אלף ש"ח
חצי מיליון עד מיליון ש"ח
מעל מיליון ש"ח
אין משכנתא

מהו סטטוס התעסוקה שלך?

שכיר
עצמאי
פנסיונר
לא עובד
עתודאי

האם ברשותך הלוואות נוספות כרגע?

כן
לא

האם חזרו צ'קים או הוראות קבע?

כן
לא

האם סורבת להלוואה בבנק?

כן
לא

כמעט סיימנו, האם יש לך קופות גמל, קרנות השתלמות או קרן פנסיה ללא הלוואות פעילות כנגדן?

כן
לא

האם יש לך כרטיס אשראי (לא דיירקט)?

כן
לא

{{this.form.name}}, יצאת זכאי להלוואה משתלמת!

בשעות הקרובות יחזור אלייך נציג מטעם גוף פיננסי מוביל ויספק לך עד 10 הצעות משתלמות להלוואה בתנאים מובילים, יספק לך השוואה וסיוע לקבלת המימון באופן מהיר ומשתלם!

למי מתאימה ההלוואה?

הלוואה זו מתאימה למי שזקוק להלוואה מיידית אולם מתקשה לשלם את ההחזרים החודשיים במלואם וניתנת לו תקופת "חסד", להסדיר את ענייניו הפיננסיים, ורק אז להתחיל לשלם החזרים חודשיים המורכבים מקרן וריבית. באופן זה הסכום החודשי שישולם בתקופת הגרייס, עלות הריבית בלבד, הוא נמוך למדי.

מה חשוב לדעת על הלוואת גרייס?

  • כמו בהלוואת בלון גם להלוואת גרייס יש צורה מלאה בה לא משלמים ריבית בכלל בתקופת החסד אך היא מצטברת גם על חשבון הריבית הקודמת וכך גדלה אלא אם סיכמתם עם הבנק אחרת.
  • ניתן לקחת הלוואת גרייס כחלק מתמהיל המשכנתא אך כאמור לעיל הדבר רק יעלה את סכום הריבית שתשלמו.

חישוב לדוגמה:

אדם שלוקח חצי מיליון ש"ח בהלוואת גרייס לא מלאה בריבית שנתית 2.5% ומדד 2.25% לחמש שנים כנראה ויקבל שנת "חסד" בה ישלם ריבית מוצמדת שתעלה מ-1043 ש"ח בתחילת השנתיים ל-1065 ש"ח בסופן.

מעת סיום ה"חסד" ישלם 11,224 ש"ח (קרן+ריבית מוצמדת) והתשלום יעלה בכל חודש עד לגובה 12,246 ש"ח.

סך הכל יאלץ להחזיר 575,601 ש"ח. בגרייס מלא ייאלץ לשלם 577,184 ש"ח

 1583 ש"ח שהולכות לריבית דריבית.

מה ההבדל בין הלוואת גרייס לבלון?

הלוואת בלון לוקחים לשנתיים – שלוש במהלכן ניתן לשלם רק את הריביות או שום דבר (לא מומלץ כי אז הריבית עולה) ובסוף התקופה את הקרן כולה. 

הלוואת גרייס ניתנת לתקופה גדול יותר כאשר בשנים הראשונות תשלמו את את הריבית ולאחר מכן את הריבית והקרן יחדיו.

לכן המלצתינו היא לקחת את המשכנתא בהתאם למצבכם – אם הדירה הולכת להימכר במהירות או שסכום כסף גדול בדרך אליכם עדיף לקחת בלון לתקופה קצרה ולסיים עם זה. אם לא ברור מתי תימכר הדירה ועלולים להתווסף קשיים נוספים להחזר ההלוואה, עדיף גרייס.

מה היא הלוואת בוליט?

הלוואה זו מוכרת יותר בשם הלוואת בלון או הלוואת גישור. לרוב היא תהיה הלוואה לטווח קצר. במהלך הלוואה זו משלם הלווה מדי חודש את הריבית על ההלוואה ובסיום התקופה שנקבעה, משולמת הקרן בלבד, ובבת אחת. לאחר התשלום מסתיימת ההלוואה.

כלומר, אם נלקחה הלוואה בסך מאתיים אלף ₪ לתקופה של שנתיים, תשולם מדי חודש הריבית שנקבעה על הסכום הזה, ובתום התקופה ישולמו מאתיים אלף ₪ שהם הקרן.

הלוואה כזו מתאימה לאנשים שיודעים שבתוך תקופה קצרה אמור להשתחרר להם סכום כספי גדול, הם אמורים למכור נכס מסוים וכדומה, אולם זקוקים לכסף עכשיו.

 

מה כדאי לקחת הלוואת גרייס ובוליט?

משכנתא היא הלוואה מחייבת שאין להקל בה ראש. הלוואת בוליט לצורכי משכנתא אינה שכיחה, אלא אם כן ידוע מראש ובוודאות כי עומד להשתחרר סכום כספי מסוים בתוך מספר שנים, שיאפשר התחייבות לתשלום כל סכום הקרן בבת אחת.

משכנתא במסלול גרייס מתאימה למי שנוטל משכנתא היום ומסיבות שונות אינו יכול להתחיל לשלם את ההחזרים החודשים באופן מיידי ומבקש דחייה של התשלומים לתקופה מסוימת, עם תשלום הריבית בלבד, למשל אם אתם משלמים משכנתא נוספת ועדיין לא מכרתם את הדירה הקודמת שבבעלותכם, או מתקשים לשלם שכר דירה ומשכנתא ביחד וכדומה.

תקופת הגרייס מאפשרת לכם להיערך לתשלומים החודשיים באופן מסודר יותר.

לפני שבוחרים במסלול המשכנתא המתאים והרצוי לכם, חשוב מאד להבין את המשמעות של כל סוג הלוואה, ואם אפשר להתייעץ עם יועץ משכנתאות שיכול להציג לכם את התמונה המלאה במספרים.

לאחר מכן חשוב גם לדעת ממי כדאי לקחת את ההלוואה, ואיזה בנק מציע את התנאים האטרקטיביים ביותר. לשם כך עומד לרשותכם פורטל משכנתא גורו, שמאתר עבורכם הלוואות מהגופים הפיננסיים הטובים ביותר ומציג בפניכם הצעות למשכנתא, כולל הסברים וייעוץ, שיחסכו לכם זמן חיפוש יקר ובעיקר כסף.

לקבלת מידע נוסף והצעות להלוואות מהגופים המובילים בישראל, מלאו את פרטיכם בטופס שבאתר ונציגי משכנתא גורו ישמחו לעמוד לרשותכם בכל עת.

כמה זמן חסד אפשר לקבל בהלוואת גרייס?

צפה בתשובה

הזמן יכול לנוע בין חודשיים לשנתיים בהתאמה לאורך תקופת ההלוואה.

האם הלוואת גרייס זולה מהלוואות אחרות?

צפה בתשובה

לא, וגם אם הצלחתם להוציא מהבנק ריבית נמוכה, בגלל שמתחילים לשלם מאוחרת את סכום הקרן, הסכום לא יורד ולכן הריבית על הסכום גדלה בהתאמה.

Share on whatsapp