משכנתא לאתיופים

עולים חדשים מאתיופיה המעוניינים לרכוש דירה בארץ מתקשים לגייס את ההון הנדרש לקבלת ההלוואה, כמו כן עליהם להתמודד עם מחירי הנדל"ן הגבוהים שרק הולכים ומטפסים מעלה. אמנם, ממשלת ישראל החליטה להעניק סיוע מוגדל ליוצאי אתיופיה כדי לסייע להם לרכוש דירה, אך המציאות מוכיחה כי מרבית הזוגות הצעירים יוצאי אתיופיה אינם מסוגלים לגייס את ההון העצמי הנדרש וגם הריבית שהוצעה אינה אטרקטיבית. הכנסו עבורכם מידע מקיף בנושא משכנתא לאתיופים שתעזור לכם להחליט נכון.

נשים יוצאות אתיופיה

משכנתא לעולי אתיופיה – סיוע מוגדל והלוואה מסובסדת

גובה הסיוע המוגדל ליוצאי אתיופיה, נכון לשנת 2020, עומד על סכום כולל של עד 350,000 ₪ או 95% משווי הדירה, לפי הנמוך מביניהם. משכנתא לעולי אתיופיה בתנאי הזכאות של משרד הבינוי והשיכון ניתנת למשך 28 שנים, אך קיימות מגבלות לקבלת המשכנתא כמו רשימת יישובים ורחובות בהם ניתן לממש את הסיוע.

משכנתא ליוצאי אתיופיה 2020 – תנאים והטבות!

  • ב-10 שנים הראשונות – ללא ריבית (0%).
  • ב-15 השנים הבאות – בריבית שנתית בשיעור של 2%.

לקריאה על תוכנית חומש ליוצאי אתיופיה 2020 הגרלה – לחצו כאן

כדאי לדעת כי משכנתא לעולים מאתיופיה מיועדת לזוג נשוי ללא דירה, שגיל אחד מבני הזוג נמוך מ- 40, כאשר ערך הדירה יהיה לפחות 450,000 ₪, הסיוע ניתן כל עוד בני הזוג עומדים בתנאים הבאים:

  • בני הזוג נולדו באתיופיה
  • הוריהם של בני הזוג נולדו באתיופיה
  • אחד מבני הזוג נולד באתיופיה והורי בן הזוג האחר נולדו באתיופיה

ראוי לציין כי בגלל מגבלות תקציב הסיוע ניתן רק ל-200 דירות, לכן חשוב לבדוק מראש האם נותרה יתרת תקציב כדי לקבל את הסיוע המוגדל. למרות תנאי הסיוע ישנה היענות נמוכה בקרב יוצאי אתיופיה למשכנתא בתנאי זכאות, אחת הסיבות היא הריבית שאינה אטרקטיבית בהשוואה לתנאי הריבית במשכנתאות רגילות מהבנק, במיוחד כיום לנוכח הריבית הנמוכה שנמצאת בשפל חסר תקדים. כמו כן, מגבלת רשימת היישובים גורמת לרבים מבני העדה לוותר על המשכנתא בתנאי הזכאות ממשרד הבינוי והשיכון.

שר הבינוי והשיכון הנוכחי מקדם לאחרונה תכנית חומש חדשה כדי לנסות ולהקל על מצוקת בני העדה האתיופית, התכנית כוללת הלוואות מסובסדות לחסרי דירה בכל הארץ.

כדי לקחת משכנתא לעולים מאתיופיה בתנאים מועדפים חשוב לקבל ייעוץ מקצועי מצוות המומחים של משכנתא גורו. ליועצי המשכנתא שלנו ניסיון רב והכרות מעמיקה עם כל הגורמים הרלוונטיים, לרבות בנקים למשכנתאות וחברות מימון חוץ בנקאיות. נשמח לסייע גם לכם לקבל משכנתא לאתיופים בתנאים נוחים ובהתאמה אישית ליכולת ההחזר שלכם.

השאירו פרטים באתר ויועץ משכנתא מקצועי ומנוסה יסייע לכם לקבל משכנתא ליוצאי אתיופיה בתנאים נוחים ובהתאמה למאפיינים הייחודיים שלכם.