משכנתא לעובדי מדינה

כמאה אלף אנשים בישראל עובדים בשירות המדינה. זהו מגזר חזק וגדול העובד במקומות עבודה יציבים עם הכנסה מובטחת. ככאלו, הם מהווים את הלקוחות האופטימליים לקבלת משכנתאות, בשל יכולת החזר שלהם והגב החזק שמספק להם מקום העבודה היציב שלהם.

לפניכם כל מה שרציתם לדעת על משכנתא לעובדי מדינה.

זוג בודקים האם הם זכאים למשכנתא

משכנתא לעובדי מדינה – בתנאים מעולים

אדם המעוניין לרכוש דירה ונזקק למשכנתא, יצטרך להוכיח לבנק את יכולת ההחזר שלה. בדרך כלל הבנק ירצה לראות תלושי שכר וללמוד יותר על מקום העבודה של הלווה.

כשמדובר על עובדי מדינה ניתן לומר בוודאות שהיחס אליהם הוא מועדף, מאחר והם עובדים במקום עבודה הנחשב לאחד היציבים והחזקים במשק. זהו נתון חשוב שמרגיע את הבנק ומבטיח לו עמידה בתנאי ההלוואה.

לא די בכך, עובדי מדינה נהנים גם משורה של הלוואות מיוחדות למטרת רכישת נכס. מדובר במכרז מיוחד הנקרא "מכרז השירותים הבנקאיים לעובדי מדינה". מדי כמה שנים הוא מתפרסם באמצעי התקשורת ומציג את  הבנק שעומד מאחורי מכרז זה.

פעמים רבות הבנק הזוכה הוא בנק יהב שנוסד לפני כשבעים שנה במטרה לספק שירותים בנקאיים לעובדי מדינה אולם במהלך השנים גם בנקים אחרים למשכנתאות הצטרפו למכרז וזכו בו, כמו למשל בנק דיסקונט שזכה במרכז בשנת 2008, ולמשך שבע שנים.

בנק יהב עצמו מצוי בבעלות חלקית של בנק מזרחי טפחות, כך שהמשכנתאות ניתנות מבנק מזרחי אולם בתנאים הנוחים של בנק יהב, שמאז ומתמיד סיפק שורה של הטבות לעובדי מדינה. זהו ללא ספק יתרון עצום למבקשי משכנתאות שנהנים משירותי בנק יציב וחזק כמו מזרחי טפחות ומשירות אישי ונעים של בנק קטן כמו יהב.

משמעות הדבר היא מתן משכנתאות מיוחדות לעובדי מדינה בשיעור ריבית אטרקטיבי והטבות נוספות, כמו הלוואה מסובסדת בסך של עד חמישים אלף ₪ לתקופה של עשר שנים ועוד דרכים משמעותיו לסיוע ברכישת דירה.

איך להשיג משכנתא טובה לעובדי מדינה

ככלל, הבנקים למשכנתאות מעניקים תנאים מועדפים, או לפחות אטרקטיביים, לעובדי מדינה המעוניינים לקבל מהם משכנתא ולא רק במשכנתאות אלא גם בפתיחת חשבון בנק, בהקניית אשראים גמישים בחשבון העו"ש ואישור הלוואות שלא למטרת רכישת דירה בתנאים נוחים.

פורטל משכנתא גורו מסייע למבקשי משכנתא לאתר את זו המתאימה במדויק לצרכיהם, לתקציבם וליכולת ההחזר החודשית שלהם. בכל הנוגע לבקשת משכנתא לעובדי מדינה, מכירים מומחי הפורטל את כל הניואנסים הקטנים ואת ההטבות והסיוע שמעניקים הבנקים לעובדים אלו.

גם אם אתם עובדי מדינה ונהנים מתנאים מועדפים ונוחים חשוב לא לקחת משכנתא לפני שאתם בודקים את כל ההצעות להלוואות משווים ביניהן, לומדים את המסלולים, את חישובי הריבית וההחזרים החודשיים ורק אז מקבלים החלטה מושכלת.

לצורך בדיקות אלו מעמיד לרשותכם פורטל משכנתא גורו צוות של אנשי מקצוע מומחים ביעוץ פיננסי ומשכנתאות ובקיאים היטב את כלל המסלולים שמציעים הבנקים לעובדי המדינה.

אם אתם עובדי מדינה ומעוניינים במשכנתא בתנאים מועדפים ונוחים, במסלולים המתאימים ליכולותיכם ועם התחשבות ביכולת ההחזר שלכם, מלאו את פרטיכם בטופס שבאתר ונציגינו, אנשי מקצוע מומחים בתחום המשכנתאות ישמחו לסייע ולאתר עבורכם את המשכנתא האופטימלית.