משכנתא לעולים חדשים

מדינת ישראל מעודדת הגעת עולים יהודים מכל רחבי העולם ומעניקה להם הטבות רבות לצורך קליטה מהירה ומוצלחת. העולים החדשים נתקלים בקשיים רבים, כמו חיפוש אחר מקום עבודה, לימוד שפה חדשה, הסתגלות לתרבות, אנשים, מזג האוויר ועוד.

בנק למשכנתאות מומלץ

מסלולי משכנתא לעולים חדשים

ההצעות הבנקאיות לעולים חדשים הן ללא ספק אטרקטיביות הרבה יותר בהשוואה לאפשרויות שקיימות ללווים אחרים. חלק מן המסלולים קובעים ריבית קבועה ונמוכה למדי לאורך כל חיי המשכנתא, פריסה ל-25 שנה וגם אפשרות לפרוע את המשכנתא באופן מוקדם ללא שום קנסות או עמלות.

מכיוון שמחירי הדיור בישראל הם גבוהים למדי, ספק רב, אם העולים שמגיעים ממדינות בעלות קשיים כלכליים, יכלו להרשות לעצמם רכישת נדל"ן לאחר הגעתם לארץ. המסלולים המוצעים מאפשרים לעולים ליטול משכנתאות במימון גבוה וגם להוסיף על כך הלוואות בנקאיות ייחודיות נוספות.

איך מקבלים את ההטבות לעולים חדשים?

כאשר עולים חדשים מגיעים למדינה, הם מקבלים יחד עם תעודת הזהות גם תעודת עולה, שהמחזיקים בה זכאים להטבות רבות מהמדינה. לאחר מכן, העולה צריך להגיע למשרד השיכון ולקבל תעודת זכאות, וזאת לאחר הצגת פרטים אישיים על מספר האנשים שצפויים להתגורר בדירה, השירות הצבאי של העולה, תעודת נישואין ועוד.

תעודת הזכאות המתקבלת במשרד השיכון, הינה בתוקף לשנה אחת, אך העולים יכולים לרכוש דירה בעזרת הטבות משכנתא במשך עשר שנים לאחר הגעתם לארץ.

יש לציין, כי אופי ההטבות במשכנתא נקבע לפי נקודות זכאות שצוברים העולים שמעוניינים לרכוש דירה. צבירת הנקודות לזכאות נעשית לפי פרמטרים רבים, כגון רכישת דירה בפריפריה, מספר שנים בארץ, מספר ילדים, שירות בצה"ל ועוד. הקטגוריות המשמעותיות ביותר, שבגינן ניתן לצבור את מרב הנקודות הן מספר שנים בארץ ומספר הילדים במשפחה. ככל שיש יותר מספר נקודות ללווים הפוטנציאליים, כך היכולת שלהם לקבל הטבות משכנתא היא גדולה יותר.

מענק לעולים חדשים על רכישת דירה בפריפריה

מעבר להטבות משכנתא לעולים חדשים, ניתן לקבל מענק מיוחד על רכישת דירה ראשונה בפריפריה או בישובים חדשים בגובה של עד מאה אלף ₪. תנאי המענק משתנים משנה לשנה, כאשר לעיתים מסוימות אין אפשרות לקבל אותו כלל. עם זאת, כאשר נעשה שימוש במענק, סכום הכסף יכול לכסות כמעט לחלוטין את ההוצאה על מס ערך מוסף של דירות מסוימות.

אנו בפורטל משכנתא גורו עובדים עם הגופים המוכרים ובעלי הניסיון הרב ביותר בארץ בתחום המשכנתאות. השירות שאנו מעניקים מאפשר לך לקבל השוואה בין האופציות המשתלמות ביותר של מסלולי משכנתאות ללא שום עלות או התחייבות. כל מה שעליך לעשות כדי לקבל את האינפורמציה הרלוונטית, הוא להשאיר את פרטי ההתקשרות שלך באתר ואנו נדאג שהנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית.