מהן ההשלכות של איחור במסירת דירה?

רכישת דירה (בין אם זו דירה מקבלן או נכס יד שנייה) היא תהליך שטומן בתוכו הרבה היבטים בירוקרטיים ומשפטיים שיש לקחת בחשבון טרם החתימה הסופית. אחד מן הסעיפים שרוכשי דירה נוטים שלא לייחס לו חשיבות רבה, הוא החלק שמדבר על תאריך פינוי הדירה ועל השאלה מה קורה במידה ותאריך זה נדחה.

יועץ משכנתאות מומלץ מחזיק דגם של בית

מהן ההשלכות של איחור במסירת דירה?

אם אנחנו מדברים על חוזה על רכישת דירה יד שנייה, הרי שנהוג להכניס סעיפים שמציינים בפירוש את הפיצוי הכספי לכל יום של איחור מצד הרוכש או המוכר. סכומים אלה מבטאים, בין השאר, תשלום אפשרי של הוצאות שכר דירה גדולות יותר ועוגמת נפש שנגרמה לקונה.

במקרה של רכישת דירה חדשה, הרי שקבלנים רבים מכניסים סעיף שמאפשר להם לאחר במסירת דירה ללא שום פיצוי. מומלץ להתעקש על שינוי סעיף זה, אך גם במקרה שהוא כבר נמצא בחוזה המכירה, הרי שהוא אינו חוקי כלל. זאת משום שסעיף 5 א' בחוק המכר קובע מפורשות, כי רוכש דירה מקבלן זכאי לפיצוי במידה וישנו איחור הגדול משישים יום במסירת דירה. לאחר שעברו שישים יום, זכאי רוכש הדירה לפיצויים השווים לשמונה עד תשעה חודשים של שכירות בדירה דומה.

אנו בפורטל משכנתא גורו מציעים לך השוואה בין האפשרויות האטרקטיביות ביותר להרכבת מסלולי ותמהילי משכנתא. אם אתה רוצה לחסוך זמן וכסף, כל מה שעליך לעשות זה להשאיר הפרטים שלך בעמוד זה ואנו נחזור אליך במהירות האפשרית עם כל האינפורמציה.