איך בוחרים יועץ משכנתא שניתן לסמוך עליו

הבחירה לקחת משכנתא היא למעשה אחת הבחירות החשובות והגדולות בחיים, עבור רוב האנשים. משמעותה קשירת העתיד עם הבנק למשכנתאות ממנו לוקחים את ההלוואה, וכמובן התחייבות לתשלומים חודשיים גבוהים שיכולים להגיע לכמה אלפי שקלים בחודש ולשנים רבות, 20 ויותר. לכן לפני שמתנפלים על ההצעה הראשונה שמקבלים, חשוב מאוד לשמוע את דעתו המקצועית של יועץ משכנתאות. השאלה המרכזית היא כיצד בוחרים יועץ משכנתא שניתן לסמוך עליו?

אישה מקבלת משכנתא מיועץ מוסמך

מה כל כך חשוב בזה?

הרי בסופו של דבר ייעוץ טוב משמעותו פוטנציאל חיסכון של עשרות אלפי שקלים ואף יותר במהלך כל חיי המשכנתא. ייעוץ רע לעומת זאת, עלול להכניס את הלווה לסחרור שלילי ביותר, לתשלומים שהוא לא יכול לעמוד בהם ולבלגן שלם. ברור שאין אחד אשר יודע לנבא את העתיד ולדעת מה יוליד יום, אך בהחלט ישנם צעדים וסימנים שאתם יכולים לנקוט ולשים אליהם לב בעת הבחירה בייעוץ משכנתאות. במקצוע הזה מסתובבים המון מייעצים, טובים יותר וטובים הרבה הרבה פחות.

כמה שנים התעסקת בזה כמקצוע?

מכירים את זה שאנשים מחפשים עבודה בקדחתנות, ובכל ארגון, לא משנה איזה, דורשים ניסיון? אז בנושא של יעוץ משכנתא זה נכון וחשוב שבעתיים. חפשו ושכרו רק יועץ שעבד בבנק למשכנתאות הרבה שנים, שמכיר את השוק, את האפשרויות הרבות שלו, והוא מדבר מתוך הבנה וידע בחיים, ולא סתם מתוך תיאוריה ואינטואיציות. בעבר הרחוק היו אלו זקני השבט שכולם באו להתייעץ עימם בכל נושא של החיים, ולא בכדי. לניסיון תפקיד מפתח בהרבה תחומים בחיים, גם בייעוץ משכנתאות.

חובה להרגיש תחושה של בית וביטחון

חשוב להבין – אתם עומדים לקבל יעוץ לגבי נושא בעל ערך עליון בחייכם. כל התוכניות לעתיד, רמות החיסכון, הנכסים שתצברו, הכל מתקשר ישירות ובעקיפין ללקיחת המשכנתא. לכן דבר חשוב מאוד הוא למצוא יועץ משכנתא שנמצא איתכם ורוצה בטובתכם בראש ובראשונה. אם אין לכם חיבור עימו, אם אתם חשים שבמהלך השיחה והייעוץ הוא לא שם במאה אחוז, תקומו ותלכו כי זה פשוט לא זה. היועץ צריך להוכיח שהוא עושה שמיניות באוויר על מנת להשיג את הטוב ביותר עבורכם.

הגיעו מוכנים עם ידע מוקדם וסקרי שוק שביצעתם

זו אולי העצה החשובה מכל, כי היא יורדת לתכלס, לדבר העיקרי לשמו התכנסנו כאן היום, והוא כמובן החיסכון בכסף. אינטרס ברור של יועצי משכנתא הוא שתגיעו לפגישה חסרי כל ידע לגבי האופציות שהבנקים למשכנתאות מציעים. כך היועץ יכול לטעון, ותתפלאו כמה שזה עשוי להישמע משכנע, כי אצלו ההצעה המשתלמת ביותר. עשו לעצמכם טובה ובררו בכל הבנקים מה הם מציעים. כך תוכלו להגיע הרבה יותר נבונים לפגישה ולראות אם היועץ באמת משפר הצעות אלו וחוסך לכם.

המשך ישיר של העצה הקודמת

יש נטייה לחשוב כי הדבר החשוב ביותר במשכנתא זה גובה הריבית. לא מבינים כי ריבית נמוכה אין באמת בעיה להשיג. גם אדם חסר כל הבנה בכלכלה יכול להתווכח ולהתעקש, לאיים בעזיבה, ובסוף פקיד המשכנתא בבנק ייתן לו ריבית נמוכה. אך לכל אחד ישנו הרכב משכנתא אידיאלי שמתאים בדיוק לצרכיו, וזהו למעשה הערך המוסף שאתם אמורים לקבל מהיועץ. לכו לבנקים, צאו מהם עם הרכבי משתנה מומלצים, ורק אז הגיעו לפגישה ובדקו אם היועץ מציע מסלול שגובר על כולם.