חישוב החזר משכנתא

כדי לעשות חישוב החזרי משכנתא, הלווה צריך לדעת איזו משכנתא הוא מעוניין לקחת. בבנקים לעתים ישנה אפשרות לבחור בין כמה מסלולים של תשלומי משכנתא – לדוגמא, משכנתא בתשלומים שווים המחושבים בלוח סילוקין שפיצר. במסלול משכנתא כזה, הלווה משלם כל חודש את אותו הסכום, הכולל ריבית וקרן שנצברה, אך בשנים הראשונות התשלומים בעיקר מורכבות מהריבית על המשכנתא ואילו החוב עצמו (הקרן של המשכנתא) מצטמצם רק במעט. ישנם גם מסלולים אחרים בעלי מאפייני החזר חודשי אחרים.

מחשבון משכנתא

חישוב החזר משכנתא בדרך קלה ופשוטה?

לצורך בדיקת החזר משכנתא בדרך הקלה ביותר, אתה יכול להשתמש במחשבון משכנתא. המחשבון יכול לעזור לך לחשב את התשלומים החודשיים, לעשות טבלת החזרי משכנתא ולקבוע את השיעור הרצוי של המשכנתא שאתה רוצה להחזיר מידי חודש. עם זאת, אתה צריך להיות מודע לכך שמחשבון משכנתא בדרך כלל אינו לוקח בחשבון תשלומים נוספים לבנק – למשל, עמלות שונות, ביטוח ועוד, שכן התשלומים הנוספים משתנים מבנק לבנק ונתונים למיקוח.

שימוש במחשבון משכנתא מתקדם לצורך חישוב החזרי משכנתא

שימוש במחשבון לחישוב החזר משכנתא נועד לחישוב משוער בלבד ולצורך קבלת נתונים מדויקים יותר, עליך לפנות למוסד האשראי שבו אתה הולך לבקש משכנתא. בנוסף, כדי לבצע חישוב החזר משכנתא יותר אפשר להשתמש במחשבון משכנתא מורכב יותר – מחשבון המבוסס על עמלות. מחשבון משכנתא כזה נותן לך ההזדמנות לחשב את שיעור הריבית האפקטיבי, הסכום המקסימאלי של ההלוואה על בסיס ההכנסה החודשית ועוד.

תכנון נכון וטבלת החזרי משכנתא

לאחר חישוב החזרי המשכנתא, מומלץ לשבת ולעשות טבלת החזרי משכנתא לשנים הקרובות. עדיף לתכנן מראש את התקציב וההוצאות הצפויות שידועות מראש כדי למנוע מצב של קשיים כספיים בעתיד. בשלב הזה, לפני לקיחת המשכנתא, עדיין ניתן לשנות את התנאים בקלות יחסית ואילו בעתיד הדבר יהיה מסובך הרבה יותר.

החזר משכנתא במסלולים הצמודים והלא צמודים כיום

הריבית הנמוכה במשק כיום מורידה את החזר המשכנתא החודשי במסלול הקבוע והלא צמוד והופכת אותו למבוקש יותר בגלל היציבות הגדולה שהוא מאפשר בתכנון התקציב החודשי. הריביות במסלולים של משכנתאות צמודות למדד, לעומת זאת, יורדות עוד יותר ושווה לקחת אותן בחשבון בגלל הרמה הנמוכה של צמיחה במשק. לאחרונה עליות המחירים מצטמצמות מאד ויש אפילו חשש מהיגררות למיתון בישראל בעקבות היחלשות בכלכלה העולמית. מצב כזה יכול להועיל ללוקחי משכנתאות צמודות מדד.

במידה ואתה מעוניין לקחת משכנתא בקרוב, אל תהסס לפנות אילנו ולהתייעץ עם יועצי המשכנתא הטובים ביותר בתחום. לקיחת משכנתא היא החלטה חשובה שתשפיע עליך במשך שנים רבות ומומלץ לקבל את כל המידע לפני החלטה זו. השאר את הפרטים שלך מטה ואנו נחזור אליך עם כל הפרטים בנושא משכנתא בהקדם האפשרי.